Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Quattro - poliuretany do tyłu


woytek9

Rekomendowane odpowiedzi

amortyzator jest przykręcany osobną śrubą trochę niżej. odkręcasz nakrętkę, wybijasz taką długą śrubę, która mocuje wahacz do kolumny, odkręcasz od zwrotnicy i wahacz wyciągasz. Jak byś miał trudności z wybiciem śruby mocującej trójkątny wahacz do kolumny, to odkręcasz 4 śruby mocujące kolumnę do nadwozia i odchylasz troszkę, wtedy wyjdzie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widzę, że dość łatwo mi to pójdzie :) Dzięki wielkie za radę. W tym tygodniu będę wymieniał bo tak mi się jeden wahacz posypał, że aż się cała geometria i zbieżność z tyłu przestawiły i podczas jazdy szumi jakby łożysko się rozleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymeirzam się do robienia zwiechy w quattro u brata z tyłu ile muszę kupić tych tulei ?? żeby wszystko było na tip top ktoś poleci adres skąd kupić te politurany lub jakieś inne zamienniki >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ori czy tych poliuretAnów? Na same wahacze masz razem 6 podwójnych tulei na koło (3 pary na wahacz, wahaczy na stronie jest dwa, górny i dolny), dochodzą ci jeszcze dwa drążki kierownicze, dwa łączniki stabilizatora, dwie tuleje gumowe stabilizatora ale to już na cała oś, plus 2 amory i 2 sprężyny rzecz jasna

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na stabilizator - Tuleje stabilizatora tylnego- fi 16 mm - AUDI A4 /A6 -2szt. cena 50.00 PLN

tylko musisz sprawdzic jaka masz jego srednice bo były dwie w a4 chyba

Audi - A4 / S4 / RS4 (B5) - A4 Avant Quattro - Tuleje wahacza tylnego dolnego- 2szt. cena 90.00 PLN ten zestaw razy dwa, na dolny wahacz tylny

Audi - A4 / S4 / RS4 (B5) - A4 Avant Quattro - Tuleje wahacza tylnego górnego- 3szt. cena 150.00 PLN ten razy dwa na górne wahacze

tylko nie widziałem w ofercie jeszcze trzeciej tulei dolnego wahacza tył, ori numer 8D0505171, inaczej jest to dolna tuleja zwrotnicy tylnej, przy samym kole, może warto zapytać czy by mieli a jak nei to kupić jakąś dobrą ori lema, numer 25881 , po 2 sztuki na strone auta, ok 160zł za 4 sztuki w sklepie e-autoparts.pl 25881 • Łożyskowanie, wahacz • LEMFÖRDER • 41 zł • e-autoparts.pl

i to tyle, do kompletnego zawieszenia dochodzą ci jeszcze

amorki i sprezyny

laczniki stabilizatora 2 sztuki

drazki kierownicze 2 sztuki

4 tuleje sanek tył

łapa dyfrencjału przednia

tylne tuleje zawieszenia dyfra chyba 2 lub 3 sztuki

nie wiem czy cos jeszcze ale powoli ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DlAtego potrzeba więcej takich opinii jak się sprawują w b5

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę przemyśleć sobie 2 razy założenie poliuretanów do zawieszenia. Robiłem taki zabieg w 80 B4 i to nie zdało egzaminu.

to co proponujecie zawieszenie mam wy.. muszę to zrobić.. by cieszyć się bezpieczenstwem

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

Pioteros Piwko dla ciebie jeszcze tylko muszę ugryźć temat amortyzatorów... mam zawieszenie 1be amorki pownny być czerwone a są niebieskie... co polacacie kyb itp itd\/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były i czerwone i niebieskie

Bilstein stracił na jakości teraz chyba

Kayaby excel-g są ok

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę przemyśleć sobie 2 razy założenie poliuretanów do zawieszenia. Robiłem taki zabieg w 80 B4 i to nie zdało egzaminu.

Możesz napisać coś więcej na ten temat.... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie co było nie tak bo sam już niewiem co z tym zawieszeniem ori lemfolder mnie zje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori lem kupowany poza aso nie zje cie, wyniesie cie tyle samo mniejwiecej, ale pewnie te poliuretany beda juz dozywotnio i beda na pewno sztywniejsze (przynajmniej na poczatku ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi powiedział że lemm na tylnązawieche same tuleje 1200zł poli połowa ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, trzeba by było policzyć, może znajdę chwile jutro zrobię to

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byś znalałz chwilę i zrobobił mi ropiskę z nr lema jakie tuleje potrzbuję był bym wdzięczny bo mam mentlik czy zakładać te LEm czy poli...plastik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu dolnego wahacza z tyłu w quattro trzeba rozpinać/odkręcać przewody hamulcowe, te stalowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę przemyśleć sobie 2 razy założenie poliuretanów do zawieszenia. Robiłem taki zabieg w 80 B4 i to nie zdało egzaminu.

ja jak na razie przejechałem 10tys km na poli z tyłu i nie mam z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek jak tam dalej bez problemow wszystko? moze kto inny ma jakas relacje z uzytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...