Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda całkowita.


Rekomendowane odpowiedzi

ile czasu auto kupiłeś przed kraksa?? i kiedy to się stało?możesz "lewa" fakture za lawete sobie wystawic to zn jak masz znajomego który ma działalnośc gospodarcza może Ci takowa wystawic było by super ubezpieczalnia musi zwrócić kase za cholowanie auta do miejsca zamieszkania.a jezeli nie długo kupiłes auto przed wypadkiem i o ile nie zanizyłeś kwoty zakupu to musza oddać Ci co do cennta z umowy:)to tak w skrócie u mnie to zadziałało no oczywiscie po pierwszych ogledzinach rzecoznawcy odwołałem się wiec powodzenia ps: jak kolega wyżej napisał zastanów się czy nic Cie nie boli

witajcie.

auto kupiłem nie cały rok przed stłuczką a dokładniej data pierwszej rejestracji w Polsce 2012-02-28 Jestem pierwszym właścicielem w kraju . A kolizja miała miejsce dnia 2012-10-26 to więc miałem auto do dnia kolizji 8 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję sobie rękę uciąć, że w kalkulacji szkody masz "urealnienie na części zamienne" oraz "urealnienie na materiał lakierniczy"- prawdopodobnie 67%. To już jest jawne łamanie prawa przy likwidacji z OC sprawcy.

M.in. z tego powodu skierowałem swoją sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych. Pomijam już fakt, że nie uznali mi odprysku na grzanej przedniej szybie.

Ubezpieczyciel: WARTA

Najśmieszniejsze jest to, że jestem agentem ubezpieczeniowym i ubiegam się o licencję w Warcie, bo wielu ludzi uznaje ją za solidną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję sobie rękę uciąć, że w kalkulacji szkody masz "urealnienie na części zamienne" oraz "urealnienie na materiał lakierniczy"- prawdopodobnie 67%. To już jest jawne łamanie prawa przy likwidacji z OC sprawcy.

M.in. z tego powodu skierowałem swoją sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych. Pomijam już fakt, że nie uznali mi odprysku na grzanej przedniej szybie.

Ubezpieczyciel: WARTA

Najśmieszniejsze jest to, że jestem agentem ubezpieczeniowym i ubiegam się o licencję w Warcie, bo wielu ludzi uznaje ją za solidną firmę.

Napisałem do WARTY żeby przesłali mi wycenę pojazdu , informację o wysokości szkody i kosztorys naprawy. Tylko sęk w tym otrzymałem tą wycenę pojazdu i informację na temat szkody ale kosztorysu naprawy mi nie przysłali.

Ale chyba żeby była szkoda całkowita to koszt naprawy ma przekroczyć 100procent wartości pojazdu.

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:30 ----------

Nawet w wycenie pojazdu nie uwzględnili mi przyciemnionych szyb chromowanych, lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem opieram na doświadczeniu własnym, przy szkodzie jaką miałem 3 lata temu. Gość mi wjechał w auto i efekt tego był taki, że decyzja o wypłacie była uzależniona od tego, czy sprawca potwierdzi okoliczności zdarzenia, a w szczególności przyzna się do winy. Jakby tego nie zrobił to byłby świadkowie, sądy itd itp.

Co do kwoty do wypłaty to rzeczywiście się pomyliłem, bo to nie jest 70%, ale co to % które mówią kiedy jest już szkoda całkowita a kiedy nie, błędu w moim mniemaniu nie popełniłem.

Szkoda całkowita OC - Wszystko o ubezpieczeniach na www.e-ubezpieczenia24.com.pl

Szkoda całkowita z OC występuje gdy wartość naprawy przewyższy 100% wartości rynkowej auta. Na stronie, którą podałeś jest błędna definicja. Ktoś ją skopiował z OWU Autocasco bo jest w niej nawet mowa o sposobie ustalenia sumy ubezpieczenia a przy polisie OC takowa nie występuje. Jest z góry narzucona suma gwarancyjna, która dla szkód rzeczowych wynosi 500 000 euro. Nawet na tej stronie, którą podałeś, akapit nad definicją jest informacja, że naprawa nie może przekroczyć wartości rynkowej.

Wątpliwości rozwiewa rzecznik ubezpieczonych - Czy zakład ubezpieczeń ma rację, gdy likwidując szkodę w ramach ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych klasyfikuje ją jako całkowitą, uzasadniając to tym, iż koszt naprawy przekracza 70% wartości rynkowej pojazdu? - Rzecznik Ubezpieczonyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...