Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie? (Porównanie)


loon119

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie masz racje są krótkie odcinki silnik nie zagrzeje się chyba nawet do 90 lecz łudziłem się że będzie poniżej 10 :wink:

---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

A zapytam jeszcze ile u was pali po odpaleniu auta ,ile wam pokazuje że pali na samym początku przyznam ze u mnie jest około 1,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp 0-5 stopni ,na odcinku 5km w mieście po drodze 5 swiateł (tyle mam do pracy) max 8,5, a przy płynnej jezdzie to 7,5 . Tylko miasto miastu nie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp 0-5 stopni ,na odcinku 5km w mieście po drodze 5 swiateł (tyle mam do pracy) max 8,5, a przy płynnej jezdzie to 7,5 . Tylko miasto miastu nie równe.

to mam podobna trasę i wydaje mi się ze za duzo pali a zapytam się kogoś kto się zna czy da się jakoś zredukować poprzez nowe ustawienie na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje z fisa , ale jak auto było nowe to było to moją obsesją i sprawdzałem z fisa i na stacji, wyszła tak mała różnica że przestałem cudować . Od tamtego czasu jak mnie coś tyknie to sprawdzam tylko z fisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie miasto 7,5 -8,5l nie więcej

Mieszany 6,5-7l

na a trasa 7,5 autostrada (160 i więcej:decayed:) spokojna jazda (100-130) 5 -5,5l

Auto jeszcze w serii:wink: Troszeczkę mnie zaskakuje 10l> w zimie :shock3: możliwe ze ma tu znaczenie fakt ze moje auto stoi w garażu gdzie temperatura nie spada poniżej 10 stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie spalanie z kompa różni się o 0,1L co z wyliczeń na stacji(komp zaniża o 0,1L), więc teraz już nawet nie przeliczam bo nie ma sensu. Zawsze ten sam dystrybutor paliwo standard nie v-power czy cuś takiego. silnik cagb 2.0 więc według producenta jeszcze mniejsze spalanie od caga, na jednej kropli 100km:facepalm:

Autka bez modów z dpf-em. PS.Po zimie dpf out i 170 horsów :decayed: myślę ze sam dpf trzyma z 0,5L może nawet więcej.

Średnio w granicach 6,2-6,8 miasto 8-9L latem, no bo zimą...

Pzdr wszystkich :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8,4. Liczone z motostata od czerwca br. Głównie miasto ale było też 1 tyś po trasie. Jest to prawie dokładnie takie samo spalanie jak w moim drugim aucie czyli Oplu Astra 1.9CDTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze sam dpf trzyma z 0,5L może nawet więcej.

No dokładnie, ja myślę, że nawet więcej jak 0,5 litra. Ogólnie DPF-y to wg. mnie nie żadna ekologia i czyste powietrze a WYMYSŁ KONCERNÓW NAFTOWYCH żeby samochody więcej paliły. Poza tym jest naukowo udowodnione, że mikrocząsteczki sadzy, które mimo wszystko wydzielają się ze spalin Diesla z DPF-em są dla człowieka rakotwórcze (organizm jest bardziej przystosowany do neutralizowania dużych cząstek sadzy niż mikrocząsteczek):shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie spalanie z kompa różni się o 0,1L co z wyliczeń na stacji(komp zaniża o 0,1L), więc teraz już nawet nie przeliczam bo nie ma sensu. Zawsze ten sam dystrybutor paliwo standard nie v-power czy cuś takiego. silnik cagb 2.0 więc według producenta jeszcze mniejsze spalanie od caga, na jednej kropli 100km:facepalm:

Autka bez modów z dpf-em. PS.Po zimie dpf out i 170 horsów :decayed: myślę ze sam dpf trzyma z 0,5L może nawet więcej.

Średnio w granicach 6,2-6,8 miasto 8-9L latem, no bo zimą...

Pzdr wszystkich :a4fan:

U mnie po wycince DPFa spalanie spadło ok 0.8 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, a jak wywalałeś dpf-a to od razu program wgrywałeś? i spalanie spadło o 0,8l już przy mocy 201KM?? czy jeszcze przed programem spadło o 0,8L.

Ale namotałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, a jak wywalałeś dpf-a to od razu program wgrywałeś? i spalanie spadło o 0,8l już przy mocy 201KM?? czy jeszcze przed programem spadło o 0,8L.

Ale namotałem:facepalm:

Program robiłem chwilę po wywaleniu DPFa i zużycie spadło jeszcze przed programem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie podzielić moja opinia odnośnie spalania spalania otóż moje spalanie wzrosło po zalorzeniu zimówek z 5.6 do 6.3 na autostradzie do 150 km/h dodam tylko ze opony jak i letnie tak i zimowe to rozmiar 205/55/16 letnie to [h=3]Dunlop SP Sport Bluresponse a zimówki to Dunlop SP Winter Sport 3D pozdrawiam[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa miałem te zimówki tylko 225 i byłem mega zadowolony,letnie 245 i różnica to ponad pół litra mniej na zimówkach Sprawdz cisnienie , zresztą przy temp+10 (teraz w Krakowie) zimówka moze stawiac większy opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...