Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

drgania kiery przy hamowaniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema ludzie sprawa jest taka ze przy hamowaniu czuc lekkie drgania na kierownicy :kwasny: ponad rok temu mialem zmieniane zawieszenie z przodu tj komplet wachaczy i wtedy tez drgania bylo czuc minimalnie teraz troszke wiecej , klocki z przodu zmieniane tez byly tarcze sie wydaja ok rowno sciera pytanie jest jaka moze byc przyczyna czy to moze krzywe tarcze czy na wachaczach juz sie zaczynaja gumy obrabiac bo szczerze powiem nie byly one z gornej pokli firmy juz nie pamietam czy moze jakas inna jest przyczyna?

Opublikowano

mysle ze to jednak tarcze

Opublikowano
  • Autor

tarcze byly zmieniane 2 lata temu tak by je skosilo?:kwasny: co do wachaczy nie byly one najlepszej firmy ale tanie tez nie byly juz nie pamietam ale tez mi sie nie chce wierzyc ze w tak krotkim czasie gumy by sie wyrobily:facepalm:

Opublikowano

Sprawdzałeś czy któraś opona nie jest uszkodzona ?

Opublikowano
  • Autor

opony ok przed zalozeniem kol zawsze je daje do wywazenia wiec to jest jak najbardziej w porzadku

Opublikowano

jak powoli dojezdzasz do skrzyzowania to czuc pulsowanie ?

Opublikowano
  • Autor

wtedy praktycznie nie czuc najgorzej jak szybciej jade zaczne hamowac i nie musi byc to gwaltowne hamowanie

Opublikowano

Kolego u mnie też było czuć drgania na kierownicy przy hamowaniu z większej prędkości,podczas jazdy zero drgań a wina leżała po stronie rdzy,która była pomiędzy felgą a tarczą hamulcową po dokładnym wyczyszczeniu problem znikł.

Opublikowano
  • Autor
Kolego u mnie też było czuć drgania na kierownicy przy hamowaniu z większej prędkości,podczas jazdy zero drgań a wina leżała po stronie rdzy,która była pomiędzy felgą a tarczą hamulcową po dokładnym wyczyszczeniu problem znikł.

faktycznie jest tam troche korozji ale ostatnio zmienialem kola i czyscilem to powierzchnia byla plaska nie widac tam nic takiego co by przeszkadzalo

Opublikowano

U Mnie tej rdzy też nie było aż tyle lecz po wyczyszczeniu problemu brak.Może jakiś fart:grin:

Opublikowano
  • Autor

nie no az sie przypatrze jak bede mial chwile wonlego czasu :wink: tak teraz mysle ze moze by tarcze w tokarke zlapac i zobaczyc jak sie kreci bo teraz sobie przypomnialem ze znajomy mial taki przypadek ze po zalozeniu nowych tarcz i przejechaniu iles tam km sie pofalowaly :eusathink:

Opublikowano

I tak bywa,teraz takie czasy,że wszystko produkują wszędzie.Kupujesz oryginał Lemfordera a on z Chin:facepalm:.Nie mówię,że tak jest choć kto wie.

Opublikowano

Może wpadłeś w kałuże i tarcze się skrzywiły..

Opublikowano
  • Autor

takie czasy niestety:facepalm: no coz najpierw musze tarcze sprawdzic co tam siedzi jesli nie pomoze bede walkowal temat dalej:wink: jakie firmy tarcz byscie polecali czy takie cos jak MIKODA kojarzy sie komus dobre to czy jakis badziew?

Opublikowano

Mikoda jest ok

ja proponuję Bosch-a, Ferodo lub TRW

Opublikowano
  • Autor

oka dzieki :wink:

Opublikowano
tarcze byly zmieniane 2 lata temu tak by je skosilo?:kwasny:

A co to ma do rzeczy ?

Nowa tarcze mozna pogiac w 10 minut, wystarczy mocne jej rozgrzanie i wjechanie w kaluze

Opublikowano
  • Autor

dlatego pisze ze najpierw musze sprawdzic tarcze bo nie wieze ze wahacze juz by sie rozklekotaly:wink:

---------- Post dopisany at 10:07 ---------- Poprzedni post napisany at 07:08 ----------

Mikoda jest ok

ja proponuję Bosch-a, Ferodo lub TRW

dev a moglbys podpowiedziec jakie klocki bys proponowal do tych tarcz?

Opublikowano

Nic nie wymieniaj na pałe. 90% warsztatów na pytanie: bije przy hamowaniu, co to jest? odpowiada: tarcze do wymiany .. ręce opadają.

Jedź do warsztatu sprawdzić czujnikiem zegarowym bicie tarczy. Jeżeli bicie tarczy będzie poza normą, to koniecznie zdjąć tarcze i sprawdzić piastę czy nie ma bicia. Bez pomiaru piasty, tarcze możesz wymieniać w nieskończoność :)

Czy ktoś wie czym uzasadniona jest swego rodzaju odraza do prostego i szybkiego pomiaru czujnikiem zegarowym? Partactwo czy ma to jakieś uzasadnienie? :)

Opublikowano
  • Autor
Nic nie wymieniaj na pałe. 90% warsztatów na pytanie: bije przy hamowaniu, co to jest? odpowiada: tarcze do wymiany .. ręce opadają.

Jedź do warsztatu sprawdzić czujnikiem zegarowym bicie tarczy. Jeżeli bicie tarczy będzie poza normą, to koniecznie zdjąć tarcze i sprawdzić piastę czy nie ma bicia. Bez pomiaru piasty, tarcze możesz wymieniać w nieskończoność :)

Czy ktoś wie czym uzasadniona jest swego rodzaju odraza do prostego i szybkiego pomiaru czujnikiem zegarowym? Partactwo czy ma to jakieś uzasadnienie? :)

przeciez pisze ze najpierw sprawdze nic na razie nie wymieniam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.