Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura kolektorowa i zamiennik kata czy zabawa w spawanie plecionki


KKKC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Ponieważ nawaliła mi plecionka, postanowiłem coś z tym zrobić.

W jednym warsztacie koszt 390 zł. za:

rurę kolektorową z plecionką + jakaś flansza + zawieszka + spawanie flanszy z katalizatorem.

W drugim warsztacie zaproponowali 190 zł. za:

plecionka + kawałek rurki + spawanie

Autko z dnia na dzień zaczęło pierdzieć jak traktor, w między czasie rozglądnąłem się za gratami :

Katalizator Zamiennik Rura AUDI A4 PASSAT 1.8 20V (2764058988) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy warto kupić powyższe i w zamian rury kolektorowej i katalizatora wstawić te graty z aukcji ?

Powyższe zamierzam wymienić samodzielnie, sam nie pospawam bo nie mam odpowiedniego sprzętu.

Proszę o sugestię

Dzięki

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie myślałem nad tą opcją, jednak co jeśli strzeli rura za spawem ?

Na to mi gwarancji nie dadzą....

Czy plecionkę kupię sam czy u nich - to ta sama cena 190 zeta.

pozdrawiam

KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja już od dawna jeżdżę bez plecionki i nie usłyszałem nic niepokojącego. Może tylko jak rano auto jeszcze na ssaniu pracuje to może troszkę głośniej słychać, a potem już jest ok. Jeżdżę tak od roku i nie mam z tym problemu. W Twoim przypadku proponuje kupić plecionkę i pojeździć po różnych warsztatach i pytać o cenę. 200zł za wspawanie to zdecydowanie za dużo. Max 50zł za wspawanie plecionki powinni wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak koledzy piszą plecionka z 50zł plus wspawanie z 50zł ... i za 100 masz zrobione... chyba że chcesz się bawić samemu w kanale i kupić ten zestaw co podany na aukcji... ale jak dla mnie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50zł to chyba jakiś Janek dzbanek pospawa w stodole.Warsztat sprzedający tłumiki w moim regionie ceni sobie 35-40zł za jeden spaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się zatem nad zakupem całości, jednak zastanawiam się nad katalizatorem.

Właściwie nic mu nie dolega... prócz tej plecionki !#$%$@#$

Warto go zastąpić tą imitacją z aukcji? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?

Poza tym, u mnie rura kolektorowa, plecionka oraz katalizator stanowi jedność i pewnie dlatego takie koszty spawania.

Pozdrawiam

KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wywaleniem kata w wolnossący 1.8 jest taki problem że zmieni ci się dzwiek wydechu może pierdzieć jak polonez.... wymień samą plecionkę jak portki są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz slysze aby ktos kupywal caly uklad z powodu uszk tlumnika drgan

kup zamiennik i wstaw koszt zamiennika 4max np to w granicach normalnie okolo 70 nw jaka masz srednie czy 55 czy 60 a wspawanie jak u mnie 50zl czas 30 minut max, i wytrzyma tyle co org jezeli nie rozerwiesz siateczki lub spawacz nie nie uszkodzi siatki podczas spawania:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedni i drudzy chcą mnie przycisnąć na kasie za te spawanie na ~ 120 zeta. !@#$$%

W dodatku oba warsztaty twierdzą, że to długo trwa, jednak niczym nie uzasadniają tego twierdzenia.

"Zostaw Pan autko po południu a jutro będzie do odbioru", taaaa... pewnie z wydłubanym katem.... @$%%@#

Pozdrawiam

KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wywaleniem kata w wolnossący 1.8 jest taki problem że zmieni ci się dzwiek wydechu może pierdzieć jak polonez.... wymień samą plecionkę jak portki są dobre

W pierwszym warsztacie niby twierdzili, że do tych portek co mam nie wspawają mi plecionki bo się niedługo portki rozpadną. Chcą mi wstawić zestaw: plecionka i rura kolektorowa w jednym, dospawać flanszę do kata i razem skręcić.

Drugi warsztat: wspawają plecionkę, i będzie tak jak miałem w oryginale = rura kolektorowa, pleciona i kat w jednym.

W trzecim warsztacie ceny podobne jak wyżej, ale zrobią tak jak sobie zażyczę.... jednak nie biorą odpowiedzialności za robotę hyhyhyh

Sam już nie wiem.... Skoro mówicie, że lepiej będzie z własną plecionką + ich usługa to chyba dam się przekonać....

hehe takie spawanie to na poczekaniu robią :wink: daj znać jak wymienisz plecionke czy pierdzenie ustalo

Nie ma sprawy... jak tylko się zmobilizuję i wymienię - dam znak.

Pozdrawiam

KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe takie spawanie to na poczekaniu robią :wink: daj znać jak wymienisz plecionke czy pierdzenie ustalo

Witam...

Plecionka wymieniona.....

Nastał błogi spokój :-) Przy okazji zerknąłem na Kata... Prawie nówka sztuka :-)

Niestety 204 zł. poooszłoooo....

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tak dużo? jaki wymiar musi mieć plecionka ?

Dużo, bo:

70 plecionka

25 obejma

10 uszczelka rury kolektorowej

8 pasta

reszta to robocizna za spawanie i kombinowanie ze śrubami, których nie można było odkręcić.

Plecionkę dali

60x200

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co uszczelka i pasta i cale to zamieszanie. wycina sie stara plecionke i wspawuje nowa albo tlenem i gites. po co odkrecac jakies rury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...