Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi na biało po odpaleniu 1.9 tdi ajm


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! dzisiaj zauwazyłem ze dymi mi badzo na biało przy odpaleniu najpierw lekko na niebiesko a pozniej ten dym przechodzi w kolor biały. plynu nie ubywa oleju troche zjada. latem przy temp. 30 stopniowych dymu nie było. Pompowtryski na vagu w normie. dym sie utrzymuje tak z minute jak przejade pare km to dymu nie ma.

Logi na zimnym po nocy Grupy: 013,018,023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozgrzejesz silnik i katalizator to już nie powinieneś tego dymku widzieć, lub minimalnie, ja w swoim awx dopóki nie dogrzeje wszystkiego to kopce na białe że szok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie po rozgrzaniu tego dymu nie ma moze jak jest na minusie to lekko dymi sobie ale to chyba para jednak.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak po rozgrzaniu nie ma to się niczym nie przejmuj, bo to norma, zauważ ze benzyniaki zimne też kopca na biało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej temat, tak ma być i koniec. Ale jeśli szukasz na siłę problemu i tego żeby coś porobić to niebieski dym przy odpalaniu oznacza padające uszczelniacze zaworowe, zrób te i będzie lepiej i mniej oleju będzie łykał, albo w ogóle przestanie. Możesz też wymienić uszczelki w pompkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. tylko jak sie zatrzymam na swiatlach to ten dym widze w lusterku :D koncowke wydechu mam skierowana nie do dołu tylko na wprost. wiec nie wiem czy jest to normalne jak widze w lusterku ten dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest normalne, a jak będą mrozy to nawet przy ruszaniu może ci na zimnym silniku sprawić ze z tyłu będziesz miał biała ściane. Wstań koło 6 - 7 rano popatrz jak kopca inne auta z zimnymi silnikami, tyle osób ci mówi ,że jest wszystko w porzo, więc po co szukać dziury w całym? jak ci się nie podoba to luknij jeszcze czy EGR ci się nie zapiekł w pozycji zamkniętej, bo on pomaga dopalić spaliny w celu podniesienia ekologii, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedzi płynu nie ubywa to czego tu szukac

dokładnie, skoro wszystko jest ok, nie ma co szukać problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się zainteresować ile oleju ubywa i w jakim czasie bo to objaw padającego uszczelnienia wałka turbosprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie sprawa wygląda podobnie tylko mam silnik AWX w A4 B6. Po długim postoju, przed blokiem, a przepalam go ostatnio w miarę co 2-3 dni, to dymi na jasno. Od razu przy odpaleniu puszcza duża ale to duża chmurę, potem mniej , ale wraca znów i zaczyna dymić niesamowicie na jasno. Śmierdzi jak z autobusu. Dodam że płynu mi nie ubywa przynajmniej nie zobaczyłem dużego braku. Czy to juz wtryski na wykonczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...