Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wszystkich nazywam się Przemek  i zwracam się z problemem rosnącej temperatury opisze całą akcję.

kupiłem audi 1,8 silnik adr w gazie po 3 tyś km zapaliła się kontrolka oleju na wolnych obrotach micha w dół okazało się że panewke na wałku wywaliło mechanik mówi drugi silnik bo taniej mój stary trzymał temperaturę 90 stopni.

Drugi silnik niby  sprawdzony mechanik zakłada jazda próbna i zaczyna sie grzać do 110 C zapala sie kontrolka od cisnienia kombinacje na warsztacie sie zaczynaja nowe termostaty blokowanie wiskozy zalewanie płynem czyszczącym i nic mech mówi silnik złom. 

Jadę kupuje nastepny silnik zapewnienia z niemca wyjęty do mechanika tamten znowu wyciągają wkładają ten trzeci założony jazda próbna grzeje sie na postoju do 110C następne termostaty aż zdecydowali że założą od diesla który otwiera się na 75 stopni bo tamte się nie otwierają z jednej strony jest gorący płyn do 110 C z drugiej strony węże zimne założyli na 75 niby dwa dni było dobrze teraz jak zgasze  silnik to temperatura rośnie na 110 stopni po odpaleniu wraca do 90 stopni.

I co może być przyczyną silniki te nowe też z oznaczeniem adr po wymianie dwóch silników ciągle problem z temperaturą a i jeszcze w tym drugim sciagneli głowice wymienili uszczelke bo mysleli ze walnieta jak tak temperatura skacze ale nic to nie dało proszę o pomoc bo już mnie to kosztowało 5000 tyś i nie ma zmiany żadnej.

Opublikowano

Zmień mechanika, bo z tego co piszesz to jakiś partacz, który wymienia, a nie naprawia. Po zgaszeniu pokazuje Ci wyższą temp, a po odpaleniu 90? Może coś z czujnikiem temp. Teraz masz na stanie 3 silniki, czy je oddałeś? :D 

Opublikowano

Czujnik temperatury zmień na dobry i sprawa się rozwiąże a mechanika jedź kopnąć w jaja i niech kasę oddaje.

Opublikowano
11 godzin temu, przem8 napisał:

Zmień mechanika, bo z tego co piszesz to jakiś partacz, który wymienia, a nie naprawia. Po zgaszeniu pokazuje Ci wyższą temp, a po odpaleniu 90? Może coś z czujnikiem temp. Teraz masz na stanie 3 silniki, czy je oddałeś? :D 

musi troche pochodzic auto żeby temperatura spadła do 90 C

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam 

Posiadam a4 b5 1.8T 

mam problem z temperaturą ktora wzrasta do 100 a nawet troche wyzej, na postoju na zgaszonym spada do 90, a po przejechaniu krotkiego odcinka znowu 100 

do tego awaryjne caly czas sie swiecą ( nie migają ) i to nawet bez kluczyka, po odlaczeniu akumulatora gasną a gdy podłącze to znowu sie swiecą.. o co może chodzić ? 

Edytowane przez anestic

Opublikowano

Ale co Ci świeci ?

Opublikowano
8 godzin temu, anestic napisał:

Witam 

Posiadam a4 b5 1.8T 

mam problem z temperaturą ktora wzrasta do 100 a nawet troche wyzej, na postoju na zgaszonym spada do 90, a po przejechaniu krotkiego odcinka znowu 100 

do tego awaryjne caly czas sie swiecą ( nie migają ) i to nawet bez kluczyka, po odlaczeniu akumulatora gasną a gdy podłącze to znowu sie swiecą.. o co może chodzić ? 

Spróbuj dobrze odp układ.

Jak nie to termostat pompa wody lub czujnik.

Z kierunkami udaj sie do elektryka.

 

Opublikowano

Dzięki za odpowiedzi ale to będzie coś z elektryką, dzisiaj z rana sprawdzam... awaryjne dalej sie palą po podłączeniu akumulatora, a temperatura pokazuje 90 stropni na zimnym silniku.

Edytowane przez anestic

Opublikowano

To raczej bedzie albo czujnik albo zegary.

Elektro musi sie tym zająć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.