Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ukręcona śruba-korek spustowy w misce olejowej ?


Biszczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę odkręcić całej śruby-korka spustowego oleju, sytuacja wygląda tak, że śrubę udało mi się odkręcić tylko do pewnego momentu i na tym koniec. Nie da się również tej śruby wkręcić z powrotem. Przed próbą wymiany oleju do silnika zalałem środek do płukania dlatego jazda autem odpada. Nie wiem czy rozwiercenie śruby to dobry pomysł i czy nie kupić po prostu nowej miski, a jeśli kupić to czy oryginalną czy zamiennik i odholować auto na warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....żadne rozwiercanie zrób tak jak kolega wyżej napisał - delikatnie naspawać nakrętkę i wykręcić, bardziej niepokojące jest to, że

śrubę udało mi się odkręcić tylko do pewnego momentu i na tym koniec. Nie da się również tej śruby wkręcić z powrotem
czyżby zatem już przy wkręcaniu przy ostatniej zmianie została krzywo wrkęcona i uszkodziła gwint?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniej wymiany ojciec dokręcił ją bardzo mocno i pomyślałem, że może jemu uda się ją wykręcić bo ja już straciłem cierpliwość choć śruba była popuszczona. Wykręcił ją kluczem oczkowym, ale podważał śrubokrętem - Wydaje mi się, że gdyby nie była krzywo wkręcona to nie byłoby z nią takiego problemu podczas wykręcania. Podczas kolejnej wymiany zapodam nową śrubę z uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra. tyle razy pisalismy zeby kluczy uzywac z glowa a nie z sila. podwazanie przy odkrecaniu tez sredni pomysl. rozgrzejcie silnik do 90C, moze pusci. jezeli nie, trzeba podspawac.

po wykreceniu zwroccie uwage czy nie ma opilek na magnesie korka miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moderator na korku od miski oleju silnika nie ma magnesu to nie skrzynia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moderator na korku od miski oleju silnika nie ma magnesu to nie skrzynia biegów.

Logika nakazuje aby byl. NIe mam pod reka zeby sprawdzic, a nie bede specjalnie oleju spuszczac. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze do miski od 1z pasowala sruba od kola rorzadu walu :) ta na 19-stke dwunastokatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...