Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dzisiaj czerwonego XF-a mijałem stał w korku na S6 :wink:. Z daleka się w oczy rzuca

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:01 ----------

A to moja nowa padaka :decayed: Wezmę aparat do pracy to sesyjkę w Ustce zrobię bo często jestem

WP_000186.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeździcie do Przysieki Polskiej? Widziałem kiedyś na Polcopper-ze takie auto.

---------- Post dopisany at 09:25 ---------- Poprzedni post napisany at 09:22 ----------

Tradycyjny Litewski skład :grin::grin:

Szczerze,to do jeżdżenia najbardziej komfortowy koń,a jak jest cały na poduchach,to już bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jest, nie lubię bujania :) Jeszcze ta niższa była do wyboru, volvo się obroniło :decayed:

22352306_zestawy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam się pochwalić bo C+E też już wpadło za pierwszym razem, jak i świadectwo kwalifikacji :wink: Czekam teraz na wyrobienie dokumentu. Wniosek o kartę kierowcy mogę składać dopiero w chwili jak będę miał odebrane nowe prawko? Ile się czeka w rzeczywistości na wyrobienie karty? :wink:

I jeszcze jedno pytanie, a raczej ciekawość - znajomy powiedział mi, że jak ma się kat. C+E to "gratis" dostaję się wpis na kat. B+E, czy to prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokument będziesz wyrabiał w tym samym wydziale komunikacji to możesz już składać kwity na kartę bo nr prawa jazdy się nie zmieni ale musi być zachowany ten warunek co napisałem wcześniej.

Naskrobane telefonikiem

---------- Post dopisany at 15:13 ---------- Poprzedni post napisany at 15:12 ----------

A zapomniałem dopisać czeka się od 3 tyg do 4

Naskrobane telefonikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w wydziale komunikacji i dostałem odpowiedź, że całość odbywa się internetowo, to znaczy trzeba wydrukować sobie wniosek i wysłać do pwpw. Na stronie pwpw w wymaganych dokumentach jest "kopia awersu i rewersu prawa jazdy".

Teraz rodzi się pytanie - czy musi być to już to nowe prawo jazdy z wszystkimi posiadanymi kategoriami czy wystarczy stare prawko z samą kat. B bo tak jak zostało wspomniane numer prawa jazdy będę miał przecież ten sam? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta kierowcy jest potrzebna do kategorii C, D, C+E, D+E itp., więc jeśli wyślesz wniosek z prawkiem B to będzie zgrzyt z tego co pamiętam. Wszystko produkuje pwpw i sprawdzają dokładnie co się z Tobą dzieje. Jeśli wyjdzie im, że równocześnie czekasz u nich na prawko to zablokują Ci wniosek. Ale to wiedza sprzed roku i może być już dzuirawa, więc doczytaj tutaj: wagaciezka.com - Forum transportu drogowego • Wyświetl temat - Karta kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, ponieważ na stronie PWPW jest napisane:

"Karta kierowcy – dla kierowców wykonujących przejazdy samochodami wyposażonymi w tachografy cyfrowe w celu rejestracji czasu i przebiegu jazdy."

więc nie ma tu mowy o kategoriach, bo można sobie w każdym aucie zamontować tachograf aby kontrolować czas pracy. Sprawdziłem też w ustawie i nie ma tam nic napisane o kategoriach prawa jazdy, jedynie wydaje się na wniosek zainteresowanego.

W razie co to masz infolinię:

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

INFOLINIA: (0 22) 332 92 90

Infolinia pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę dzwonił na infolinię i zdam relację co i jak :wink: Wiadomo, rozchodzi się o czas, wszędzie trzeba czekać, a człowiek już chcę usiąść za kierownicą :naughty:

EDIT: Jeśli prawo jazdy jest w trakcie wyrabiania to nie ma możliwości złożenia wniosku, to znaczy jest, ale na pewnym etapie on będzie zatrzymany tak jak napisał kolega mech15 :wink: Muszę poczekać aż mi prawko wydadzą.

Natomiast jeżeli numer prawa jazdy się nie zmienia to nic nie stoi na przeszkodzie wyrobić kartę jeszcze na starym prawku - w moim przypadku miałem tylko kat. B i mogłem to zrobić w czasie kursu na C czy nawet C+E. Trudno, trzeba będzie poczekać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień ciepło,nie można było zasnąć,piwko,potem flaszeczka,zeszło się trochę i są skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sobotę po Niemcach idzie dalej jechać górą tzn A15/A13/A10/A2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...