Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak najlepiej dbać o skórę w A4 ??


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze auto ze skórami, narazie są w bdb stanie, ale chcę dbać na bieżąco aby takie pozostały, co radzicie ?? Kupiłem jakieś mleczko z woskami różnymi, ale niewiem czy to coś daje, napewno dużo jest osób na forum bardziej doświadczonych w sprawie skóry w aucie, zawsze się broniłem przed skórą, a teraz trochę pojeździłem i jest piękna :decayed: , także czekam na wszystkie informacje sugestie doświadczonych userów skóry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w miesiącu czyszczę szarym mydłem i potem stosuję mleczko z CarPlanu -Leather Valet. Mam też jakieś scierki do bierzącego czyszczenia. Niestety boczki kubełków mam dość wytarte , trzeba będzie znaleźć na nie sposób :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakis czas nacieram mleczkiem nie pamietam nazwy a nie chce mi sie do garazu isc:decayed: wiem ze dalem za buteleczke 200ml jakies 30 zeta:eusathink: w kazdym razie nie nacierana skora twardnieje i latwiej ja zniszczyc szczegolnie w lecie jak slonce jara :wink: nacierac mleczkiem bedzie lepsza w dotyku i milsza :wink: teraz bym sie nie przeszedl ze skory na welur :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki środek do psikania, do kupienia np. w realu.

Ma żółtą obudowę, zapach - nie pamiętam.

Jedyny środek, który widziałem w realu do skóry.

Stosuję go już 3 lata i wszystko jest w porządku.

Przed zimą dobrze jest smarować fotele, aby wilgoci nie łapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w miesiącu czyszczę szarym mydłem i potem stosuję mleczko z CarPlanu -Leather Valet. Mam też jakieś scierki do bierzącego czyszczenia. Niestety boczki kubełków mam dość wytarte , trzeba będzie znaleźć na nie sposób :wink:

Zawsze jest jakas opcja....

Przed renowacją

Obraz_009.jpg

Po renowacji

Obraz_100.jpg

Przed renowacją

Obraz_017.jpg

Po renowacji

Obraz_101.jpg

Renowacja przeprowadzona przez :

Auto-spa-Zgorzelec

59-900 Zgorzelec

ul. R. Traugutta 86

Tel.: 790 292 136

e-mail: [email protected]

fb : Auto-Spa Zgorzelec | Facebook

www : http://www.auto-spa-zgorzelec.pl/

od poniedziałku do soboty

w godzinach 8:00 - 18:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już od roku z produktu meguiars - gold class rich leather spray. Jak dla mnie jest ok. Skóra ładnie pachnie i nie widać na niej efektu plaka, tzn. nie świeci się jak... oraz tapicerka nie jest tłusta w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Środki to są do renowacji .

Te fotki co przedstawilem to dostalem dzis od goscia zajmujacego sie renowacja skory... nie wiem czego on uzywa...ale efekt jest miazga jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam produktów Furniture Clinic i jestem b. zadowolony (konkretnie Leather care kit) - raz na powiedzmy 2-3 miesiące.

Efekt Satyny (skóra nie błyszczy się jak psu...) i ładny neutralny zapach skóry.

Leather Cleaners & Conditioners

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Środki to są do renowacji .

Te fotki co przedstawilem to dostalem dzis od goscia zajmujacego sie renowacja skory... nie wiem czego on uzywa...ale efekt jest miazga jak dla mnie...

No faktycznie jest :kox: :kox: :kox: ale to już chyba jest jakaś profi firma/robota - dobrze by było mieć jakiś dobrze działający produkty do celów domowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już od roku z produktu meguiars - gold class rich leather spray. Jak dla mnie jest ok. Skóra ładnie pachnie i nie widać na niej efektu plaka, tzn. nie świeci się jak... oraz tapicerka nie jest tłusta w dotyku.

Będę obserwował temat bo bardzo fajny, też mam skórę i muszę o nią dbać, tym bardziej że to recaro :decayed:

Kolego a czym sie różni gold class rich leather od gold class leather conditioner ?:eusathink:[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Środki to są do renowacji .

Te fotki co przedstawilem to dostalem dzis od goscia zajmujacego sie renowacja skory... nie wiem czego on uzywa...ale efekt jest miazga jak dla mnie...

No faktycznie jest :kox: :kox: :kox: ale to już chyba jest jakaś profi firma/robota - dobrze by było mieć jakiś dobrze działający produkty do celów domowych :wink:

Jutro sie do nich wybieram. Moze poradza cos na moja skóre...

20121106_193337a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W zależności od tego co potrzebujecie- czy zregenerować skórę czy o nią dbać na bierząco to sprawa generalnie wygląda tak:

Dbanie na bieżąco:

-czyszczenie skóry (specjalną szczoteczką lub gąbką) + preparat

-zabezpieczenie jej (ten preparat odpowiada za wykończenie- połysk, mat, satyna itd.)

Regeneracja (w wielkim uproszczeniu):

-dokładne czyszczenie z brudu,

-odtłuszczanie

-lakierowanie specjalnym lakierem do skór

-teraz można ją wykończyć (połysk, półpołysk, mat, satyna itd) - niektóre preapraty oferują ten etap

-zabezpieczenie.

Grunt to używać produktów do tego przeznaczonych a nawet laik sobie z tym poradzi (chybą, że skóra jest pęknięta, przetarta itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: vario polecał mi ten produkt na ich oficjalnej stronie i nie mieli dostępnych produktów - :facepalm: nie pomyślałem o alledrogo :facepalm:

Jeszcze raz :hi:zaraz zamawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w miesiącu czyszczę szarym mydłem i potem stosuję mleczko z CarPlanu -Leather Valet. Mam też jakieś scierki do bierzącego czyszczenia. Niestety boczki kubełków mam dość wytarte , trzeba będzie znaleźć na nie sposób

:wink:

Zawsze jest jakas opcja....

Przed renowacją

http://s12.postimage.org/5ddfcs3q1/Obraz_009.jpg

Po renowacji

http://s13.postimage.org/jkwrt829f/Obraz_100.jpg

Przed renowacją

http://s8.postimage.org/bcxkyjj7l/Obraz_017.jpg

Po renowacji

http://s7.postimage.org/he4c6ge53/Obraz_101.jpg

Skora *ma nowy lakier,prawdopodobnie nanoszony pistoletem(czasami robia to recznie)

Stara warstwe lakieru trzeba dobrze przetrzec ostrym rozpuszczalnikiem.Nastepnie drobnym papierem sciernym matowi sie powierzchnie i przygotowuje pod *lakierowanie.Lakier jest specjalny-elastyczny i trwaly na wycieranie.Wadą tej odnowy jest to,ze wszystko zostaje polakierowane.Jesli mamy *czarna skore i biale nici -niech bedzie z pakietu audi exclusive*:kox::grin: to po lakierowaniu wszystko jest czarne.

Po bialej nici sladu nie bedzie.U siebie mam szara skore i biale nici.Szkoda by bylo zapackac wszystko na jeden kolor:kwasny: Koszt *odnowy jednego fotela w zaleznosci od stopnia zniszczenia to ok 400-500 zl.

Odradzam smarowac warstwe lakieru mleczkami typu johnson albo jak to juz ktos pisal ...pastą do butów :facepalm:* Nie warto oszczedzac na skorze bo naprawa tania nie jest. Zabezpieczenie *specyfikami do skory warto zrobic dwa razy w roku-zaraz po zimie i przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...