Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

W kostce w słupku osadzasz piny i to samo w harmonijce. Numery pinów co kilka dni walają się po forum. Poszukaj, a jak nie, to dopiero później Ci podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te piny to w którym miejscu w kostce osadzić (chodzi mi o numer tego miejsca w kostce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? :)

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo w oryginale idą do MK a nie do drzwi

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączyć orginalne oświetlenie nóg?

Które piny od modułu dopowiadają za daną lampkę?

Czy plus i minus idzie z modułu do lampki lub jest to inaczej zrobione?

Z góry dzięki , życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znasz też numer pinów tego złącza?

Sam odpowiem , może się komuś jeszcze przyda.

Te piny mają numer 000 979 121 E

Edytowane przez Pablo2506
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem Wam przedstawić jak zamontować lampki oświetleniowe nóg pasażerów z tyłu. Jak już dostaniemy takie to ich montaż wygląda tak.

Najpierw najlepiej zdemontować fotele choć powinno się dać bez.

Lampki montujemy w to miejsce:

67898628.jpg

Później kabelki wczepiamy w dziury zaznaczone czerwonymi kropkami i kabelki przeciągamy przez peszel.

44170094.jpg

I na koniec trzeba wpiąć je do różowej kostki:

czerwono niebieski w miejsce nr 2

czerwono czarny w miejsce nr 3

p1100552j.jpg

posiada ktos jeszcze zdj do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. I ja się zabrałem za oświetlenie przestrzeni nóg pasażerów.

Kupiłem komplet lampek w dziale "sprzedaży" z długimi ori przewodami.

lampka_pasa_era.jpg

Przewody odchodzące od lampek miałem długie ale ucięte na końcu. Lampki kompletne zamontowałem więc na fotelach: kierowcy i pasażera. W celu założenia lampek kompletnych, odkręciłem fotele i przewróciłem je na tylną kanapę w celu wygodnego dojścia i montażu. Ok, lampki zamontowałem na sprężynach foteli.

Poniżej zdjęcie poglądowe ale nie moje, tylko kolegi, który je zrobił specjalnie dla mnie, abym wiedział jak zamontować lampkę:

zamontowana_lampka_pasa_era.jpg

Kabelki przeprowadziłem przez peszel do "włazu" w podłodze. Wszystko zaizolowałem od strony lampek do samego włazu. Klipsy mocujące z przewodami zaizolowałem jak ori i zamontowałem pod "stołkami".

Przeprowadzone peszlem przewody od lampek do czerwonej kostki nie mają pinów. Piny należy wprowadzić do czerwonej kostki/gniazda, tj. do pustych miejsc nr: 2 i 3.

Doprowadzenie_przewod_w_z_lampki_do_w_az

Potrzebowałbym więc zdobyć/kupić takie piny (4szt. bo dwa fotele). W ASO pewnie ze 17zł kosztuje jeden komplet pinów już zagniecionych na pojedynczym przewodzie. Więc zapłaciłbym ze 34zł za te cztery piny. Trochę to chore. Poza tym ja potrzebowałbym same piny, które sam bym sobie zagniótł na moich przewodach. Nie musiałbym nic lutować.

Ale idąc dalej, to po wyciągnięciu czerwonej wtyczki z gniazda, ukazało się mi brak pinów/bolców w samym gnieździe:

brak_pin_w_w_gnie_dzie.jpg

Poskładałem więc wszystko tak jak powinno być, tzn. zakręciłem fotele, zaślepki, i inne, założyłem zaślepkę "włazu".

Teraz co dalej.

Mam światło czerwone w tylnych drzwiach. Skoro je mam, to znaczy, że moduł komfortu wystawia zasilanie na te lampki, gdy otworzę któreś z drzwi pasażera (lewe lub prawe).

Skoro tak jest, to musiałbym przeprowadzić/podciągnąć tylko przewody do "włazu". Przewody podprowadzić z modułu komfortu lub ze słupka, z którego idą przewody od drzwi, czy tak?

Może jest profesjonalne podejście do tego tematu gdzieś już pokazane na zdjęciach. Ktoś już dorabiał brakujące połączenie. Jakieś zdjęcia, którędy prowadzić przewody lub może wymieniał całą wiązkę w podłodze, lub jeszcze inaczej.

Proszę o wsparcie ponieważ chciałbym to zrobić w taki sposób, aby nikt przykładowo z Was nie zarzucił mi, że robotę wykonałem jak paproch a nie profesjonalista.

Skoro nie mam pinów w samym gnieździe, to czy mógłbym gdzieś dokupić, zdobyć takie piny? Czy nie jest trudno podnieść wykładzinę, aby dostać się do modułu komfortu i do tego czerwonego gniazda aby te piny z przewodami tam wprowadzić?

Proszę o pomoc. Cokolwiek więcej zrobię w tym temacie, to oczywiście Was poinformuję i podrzucę kolejne zdjęcia i komentarze. Dzięki.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany 19-04-2014 at 22:40 ----------

I jak koledzy, pomożecie coś ruszyć...

Mam identyczną sytuację. Czy jest w stanie ktoś pomóc jak poprowadzić kable do modułu komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam moduł 8E0 959 433 CB fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

Z wyposażenia mam: grzane przednie stołki bez elektryki, brak oświetlenia w drzwiach, brak oświetlenia pod nogami i korby z tyłu.
Czerwoną kostkę mam pod fotelem.

Lampki wpadną na dniach, z tego co wyczytałem to tylne oświetlenie wpinam w czerwoną kostkę(foty wyżej w temacie), a gdzie wpiąć się z przednimi lampkami?

Głównie chodzi mi o zrobienie podświetlenia przodu aby zapalała się tylko ta lampka gdzie drzwi zostały otwarte.

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...