Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie -> Wymiana rozrządu w A4 B5 1.8 ADR 125KM. Co 120 tyś km czy co 5 lat?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

w silniku 1.8 wymiana paska co 120 tyś. km - dane z książki sam naprawiam audi A4 B5

(1.8 po 2000roku wymiana co 180 tyś.km ale póżniej ASO się z tego wycofało bo były przypadki zerwania paska i stwierdzili że jak dla pozostałych 1.8 wymiana co 120tyś. km )

jeśli łańcuch nie hałasuje to nie ma co ruszac.

ak jakbym sie sugerował książką serwisową to już bym dawno silnik musiał wymienić bo pompa się już zacierała:facepalm:

A olej też lejesz taki jak w książce?? 0w30??

Według mnie rozrząd to 80tyś max w benzyniaku i trzeba zmieniać lub te 5 lat bo pasek krakcieje:good:

Po za tym ktoś tutaj pisał że ADR ma zmienne fazy rozrządu co chyba prawdą nie jest ale na 100% pewny nie jestem.

Łańcucha nie ruszaj jeśli go nie słychać a jeśli nawet słychać to i tak jeszcze sporo życia przed nim:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Motul 8100 X-CESS 5W40. To w końcu wymienić teraz kompletny rozrząd czy dopiero w przyszłym roku? :mysli:

A ile zamierzasz jeszcze jezdzic tym autem?? Jak ze 3 lata to odpowiedź jest prosta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz za duzo monet i lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy z czesciami to wymieniaj... a i nie zapomnij za rok lub max za 2 lata znowu wymienic... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie wymienialem rozrzad to mechanik napisal na takiej naklejce nie predzej niz 8 lat nastepna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też zbliża się rozrząd do wymiany. Niemiec napisał że przy 240 ale ja chce zrobić przy 210 kkm. Mój mechanik za kompletny paski rolki i z pompą wody i wymianą powiedział 800zł (ale nie dopytałem czy miał też na myśli łańcuch i napinacz :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Wszystkie wymiany mam zapisane z datą i przebiegiem. Kompletny rozrząd miałem wymieniany przy przebiegu 190,600 km (09.12.2008). 9 grudnia 2012 miną 4 lata od wymiany. Obecnie mam przejechane ponad 223 tyś km. Znowu samochód nie jest nadmiernie eksploatowany. Pompa wody została wymieniona przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010). Czemu tak późno? Poprzedni mechanik tego nie wymienił. Teraz jeżdżę do innego. Pompa wody Ruville ma już dwa lata. Rocznie robię ok. 10 tyś km. Szybciej minęło prawie 5 lat niż ja zrobię na rozrządzie 120 tyś km... :whistling:

nie mieszajcie koledze w głowie z glupimi tekstami, ze ja bym pojezdził, ze lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy.

Jest wyraznie napisane 90tys lub 5 lat w zaleznosci co pierwsze minie czy przebieg czy wiek

wiec kolega ma przejechane 4 lata

Wiec jeszcze rok pojezdzij i wymieniaj

Temat rozwiazany

a nie kazdy pisze cos innego i nie na temat zgłupiec idzie i nie dziwie sie koledze Skyliner89 ze nie wie co robic, bo kazdy uwaza cos innego, według zalecenia moze jeszcze rok jezdzic i koniec tematu.

Co do łancucha zrobisz jak zechcesz, na pwno sie nie zerwie tak jak pasek rozrzadu wiec jak chcesz to mozesz jezdzic puki go nie usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz za duzo monet i lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy z czesciami to wymieniaj... a i nie zapomnij za rok lub max za 2 lata znowu wymienic... :facepalm:

Ten komentarz jest akurat zbędny... i Ty masz 28 lat? :facepalm::doh:

---------- Post dopisany at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany at 12:33 ----------

mi też zbliża się rozrząd do wymiany. Niemiec napisał że przy 240 ale ja chce zrobić przy 210 kkm. Mój mechanik za kompletny paski rolki i z pompą wody i wymianą powiedział 800zł (ale nie dopytałem czy miał też na myśli łańcuch i napinacz :/ )

Łańcuch w ASO ponad 300 zł, a napinacz ponad 2000 tyś zł. Na Allegro widziałem napinacz za 400 zł. Łańcuch też by się dostało taniej :hi:.

---------- Post dopisany at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany at 12:35 ----------

Tak jak pisałem wcześniej. Wszystkie wymiany mam zapisane z datą i przebiegiem. Kompletny rozrząd miałem wymieniany przy przebiegu 190,600 km (09.12.2008). 9 grudnia 2012 miną 4 lata od wymiany. Obecnie mam przejechane ponad 223 tyś km. Znowu samochód nie jest nadmiernie eksploatowany. Pompa wody została wymieniona przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010). Czemu tak późno? Poprzedni mechanik tego nie wymienił. Teraz jeżdżę do innego. Pompa wody Ruville ma już dwa lata. Rocznie robię ok. 10 tyś km. Szybciej minęło prawie 5 lat niż ja zrobię na rozrządzie 120 tyś km... :whistling:

nie mieszajcie koledze w głowie z glupimi tekstami, ze ja bym pojezdził, ze lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy.

Jest wyraznie napisane 90tys lub 5 lat w zaleznosci co pierwsze minie czy przebieg czy wiek

wiec kolega ma przejechane 4 lata

Wiec jeszcze rok pojezdzij i wymieniaj

Temat rozwiazany

a nie kazdy pisze cos innego i nie na temat zgłupiec idzie i nie dziwie sie koledze Skyliner89 ze nie wie co robic, bo kazdy uwaza cos innego, według zalecenia moze jeszcze rok jezdzic i koniec tematu.

Co do łancucha zrobisz jak zechcesz, na pwno sie nie zerwie tak jak pasek rozrzadu wiec jak chcesz to mozesz jezdzic puki go nie usłyszysz.

O taką odpowiedź mi chodziło :hi:. Chciałem się upewnić czy z tymi 5 latami to prawda. W przyszłym roku wymienię rozrząd. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez potwierdzam: wymiana co 90tys km lub co 5 lat

sam wymienialem w zeszlym roku u mojego zaufanego mechanika z wielkim doswiadczeniem, pod maską mam wklejoną kartkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak w roli podsumowania napiszmy co powinno wejść w skład wymiany rozrządu? jaki pasek najlepszy, rolki jakie? które? pompa wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak w roli podsumowania napiszmy co powinno wejść w skład wymiany rozrządu? jaki pasek najlepszy, rolki jakie? które? pompa wody ?

Pasek:

Contitech , Gates

Rolki

Ruville INA SKF FAG

Pompy

HEPU SKF Ruville Doltz

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz za duzo monet i lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy z czesciami to wymieniaj... a i nie zapomnij za rok lub max za 2 lata znowu wymienic... :facepalm:

Ten komentarz jest akurat zbędny... i Ty masz 28 lat? :facepalm::doh:

---------- Post dopisany at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany at 12:33 ----------

mi też zbliża się rozrząd do wymiany. Niemiec napisał że przy 240 ale ja chce zrobić przy 210 kkm. Mój mechanik za kompletny paski rolki i z pompą wody i wymianą powiedział 800zł (ale nie dopytałem czy miał też na myśli łańcuch i napinacz :/ )

Łańcuch w ASO ponad 300 zł, a napinacz ponad 2000 tyś zł. Na Allegro widziałem napinacz za 400 zł. Łańcuch też by się dostało taniej :hi:.

---------- Post dopisany at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany at 12:35 ----------

Tak jak pisałem wcześniej. Wszystkie wymiany mam zapisane z datą i przebiegiem. Kompletny rozrząd miałem wymieniany przy przebiegu 190,600 km (09.12.2008). 9 grudnia 2012 miną 4 lata od wymiany. Obecnie mam przejechane ponad 223 tyś km. Znowu samochód nie jest nadmiernie eksploatowany. Pompa wody została wymieniona przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010). Czemu tak późno? Poprzedni mechanik tego nie wymienił. Teraz jeżdżę do innego. Pompa wody Ruville ma już dwa lata. Rocznie robię ok. 10 tyś km. Szybciej minęło prawie 5 lat niż ja zrobię na rozrządzie 120 tyś km... :whistling:

nie mieszajcie koledze w głowie z glupimi tekstami, ze ja bym pojezdził, ze lubisz sponsorowac mechanikow i sklepy.

Jest wyraznie napisane 90tys lub 5 lat w zaleznosci co pierwsze minie czy przebieg czy wiek

wiec kolega ma przejechane 4 lata

Wiec jeszcze rok pojezdzij i wymieniaj

Temat rozwiazany

a nie kazdy pisze cos innego i nie na temat zgłupiec idzie i nie dziwie sie koledze Skyliner89 ze nie wie co robic, bo kazdy uwaza cos innego, według zalecenia moze jeszcze rok jezdzic i koniec tematu.

Co do łancucha zrobisz jak zechcesz, na pwno sie nie zerwie tak jak pasek rozrzadu wiec jak chcesz to mozesz jezdzic puki go nie usłyszysz.

O taką odpowiedź mi chodziło :hi:. Chciałem się upewnić czy z tymi 5 latami to prawda. W przyszłym roku wymienię rozrząd. Dziękuje za pomoc.

kolego łancuch kupisz z firmy febi za około 100zł a orginał jakies 250zł jest wystarczajacy nie musi byc orginał, co do napinacza to tylko orginal zamieników nie ma, no chyba ze teraz sie cos zmieniło w co watpie, i tu problem sa dwa typy zwykły hydrauliczny kosztuje około 600zł w ASO, a hydrauliczny z elektrozaworem do sterowania fazami kosztuje prawie 2 tysiace w aso, o ile sie nie myle to ten droszy byl stosowany w silnikach bez turbo od chyba 1998roku ale co do tego roku to nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej minęło prawie 5 lat niż ja zrobię na rozrządzie 120 tyś km... :whistling:

Wszyscy Ci kolego piszą,że co 120tys.km lub co 5 lat.

Masz przejechane 120 tys.to wymieniaj a jeśli w ciągu 5 lat przejechałeś tylko 50 tys.km to też wymieniaj bo minęło już 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...