Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik mnie w ciula zrobił czy prawde powiedział żebym pojechal kupic ten oring chlodniczki oleju do salonu audi??;/ w motoryzacyjnym nie kupie takiego oringa??;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Zależy w którym motoryzacyjnym. Niektóre motoryzacyjne, jak podasz nr części, to sprowadzą Ci ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o to żeby ten oring był masywny i żeby pochodziło to troche.Rozmawiałem z nim na temat wyciecia katalizatora i tej plecionki.Mowił że jest roboty troche z tym;/ Ale powiedzcie mi czy jest roznica jak wymienie ta plecionke na nowa? Przestanie mi w zakresie obrotow 1800-2000 dziwnie drgac i buczec??;/ bo mnie to wkurza ;/ dzis probowałem ta plecionke reka ruszac i niby jest sztywna;/ nigdzie nie widze żeby była okopcona a wiec jest cała;/ jak myslicie? te drgania całym samochodem sa przez ta plecionke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mnie w ciula zrobił czy prawde powiedział żebym pojechal kupic ten oring chlodniczki oleju do salonu audi??;/ w motoryzacyjnym nie kupie takiego oringa??;/

Ale w czym problem ..przecież to nie majatek 10zł kosztuje według etki taki oring :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee to groszowe sprawy.. myslalem że o wiele drozszy:) to jutro zakupie i wieczorem bierzemy sie wymiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać samą plecionkę kup sobie coś takiego przy okazji pozdędziesz się katalizatora stary pogonisz i operacja wyjdzie Cię na zero. Mam to u siebie z 2 lata i jestem zadowolony.

Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2784457425) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać samą plecionkę kup sobie coś takiego przy okazji pozdędziesz się katalizatora stary pogonisz i operacja wyjdzie Cię na zero. Mam to u siebie z 2 lata i jestem zadowolony.

Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2784457425) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dzieki kolego... Nawet nie jest to takie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka drga swoja droga a druga sprawa to oberwany chyba jest katalizator bo w puszcze cos dzwoni jak ruszam cala rura.. zamowiołem juz cały tłumik z plecionka i zamiennikiem katalizatora:) zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac,jak ten zamiennik, ja mam to samo wiec wymiana tez mnie czeka,

1500-1800obr bardzo glosno w autku.

Kolego jeszcze wymien sobie wieszaki tłumików bo też moga ci tak robić,ja wymieniłem i troszke ciszej jest ale jesczze słychać przy silniku cos... Te wieszaki za 30zł kupisz cały komplet i na dwóch srubach sie odkreca wiec poradzisz sobie na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale pojdziesz do motoryzacyjnego i powiesz że chcesz wieszaki do tłumika, podasz im model i dane silnika... Jeden wieszak jest taki okragły w srodku jak by litera H, drugi taki sam tylko uchwyt ma troche inny, a trzeci to takie V co trzyma na samym tyle koncowy tłumik... ja zmienilem i nawet nie drgnie. Ale plecionke wymieniam moze jutro lub pojutrze bo ma mi przyjsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem niby z wzmocniona plecionka na życzenie forumowiczow a4 :) jutro pewnie kurier mi przywiezie ta rure i wymienie:) i napisze czy jest poprawa:)mam nadzieje że głosniej nie ebdzie mi chodził po wyrzuceniu katalizatora

---------- Post dopisany 13-12-2012 at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2012 at 17:59 ----------

Dzis wymieniłem ten tłumik... powiem tak... silnik chodzi jak by płynniej na wolnych obrotach ale dalej slychac drzenie w przedziale obrotow jak mowilem 1800-2000. Ale mechanik powiedzial ze to turbina tak robi bo strasznie ciezko chodził ten wiatraczek do spalin od strony tlumika.Pewnie mialem przytkany katalizator i przypieklo mi turbine;/ Musze ja regenerwoac czy jest sposob na to???

---------- Post dopisany 21-06-2013 at 13:03 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2012 at 21:14 ----------

Dziś dopiero doszedłem do tego co tak mogło drzeć i wina była sprzegła... Przy skrzyni popusciłem odpowietrznik i zakreciłem... drgania sa juz prawie nie odczuwalne, sprzegło bierze bardziej od dołu i pedał sprzegla jest miekkszy troszke... Niby dobrze odpowietrzone było sprzegło (jak hamulce) a jednak poluzowanie odpowietrznika pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...