Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygasajace światla


marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jadąc dziś o zmierzch zauwarzyłem ze przygasają mi swiatła przednie podczas przyśpieszanie i hamowania zawsze wtedy gdy załanczaja sie wszystkie systemy abs i esp to takie mrógnięćie ściemnią sie na 2,3 sekundy po czym jest juz dobrze,czym moze byc to spowodowane? Wczesniej czegoś takiego nie zauwarzyłe.

---------- Post dopisany 05-12-2012 at 17:03 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2012 at 19:58 ----------

Czy może być przyczyną słaby akumulator? Auto pali na nim bez problemu tyle ze moze byc niedoładowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aumulator kupiony w zeszłym roku auto długo stało ale odpaliło podłaczłem prostownik po naładowaniu nie miałem jeszcze okazji się przejechac.

---------- Post dopisany at 16:15 ---------- Poprzedni post napisany at 16:14 ----------

Akmulator kupiony w zeszłym roku auto długo stało ale odpaliło podłaczyem prostownik, po naładowaniu nie miałem jeszcze okazji się przejechac.

---------- Post dopisany 04-01-2013 at 12:54 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2012 at 16:15 ----------

Więc tak nie pomogło ładowanie akumulatora i jego wymiana przeczyśćilem tez wszystkie styki przy alternatorze i akumulatorze nadal przygasają mi światł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to samo mam...jak zalacza sie ESP...u mnie tez tak dzieje sie jak jade autem i szyba jest zamknieta i probuje ja jeszcze domknać przyciskiem do zamykania. Takze raczej normalka....w poprzednim b6 tez tak mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdze juz tym autem dosyć długo może nie zwracałem na to uwagi ale tej zimy dopiero to zuważyłem gdy te wszystkie systemy maja co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnesy w bloku ABS, ESP, ASR są prądożerne, tak samo silniczki do szyb gdy szyba zamknięta a wciśniesz by zamknąć to również przez sekundę jest duży pobór prądu. To normalne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc od początku mam problemy z tym autem, skoro tak ma być niech tak będzie w sumie nie przygasają całkiem po załączeniu któregoś systemu przygasną na 2,3s i swiecą normalnie jak by chwilowy niedobór pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale normalne to jest tylko delikatne przygasanie, prawie niezauważalne. Jeżeli u Ciebie mocno przygasają to nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jadąc dziś o zmierzch zauwarzyłem ze przygasają mi swiatła przednie podczas przyśpieszanie i hamowania zawsze wtedy gdy załanczaja sie wszystkie systemy abs i esp to takie mrógnięćie ściemnią sie na 2,3 sekundy po czym jest juz dobrze,czym moze byc to spowodowane? Wczesniej czegoś takiego nie zauwarzyłe. Auto pali na nim bez problemu tyle ze moze byc niedoładowany?

....spadek napięcia na 2-3 sekundy nie jest czymś normalnym, tym bardziej, że jak napisałeś wczesniej zjawisko to nie występowało - kolego sprawdź w pierwszej kolejności multimetrem napięcie ładowania pod możliwie dużym obciążeniem - analogiczną sytuację miał mój kolega w B6 AVF i okazało się, że niestety przyczyną jest alternator :wink: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc od początku mam problemy z tym autem, skoro tak ma być niech tak będzie w sumie nie przygasają całkiem po załączeniu któregoś systemu przygasną na 2,3s i swiecą normalnie jak by chwilowy niedobór pradu.

Kolego, nie tyle niedobór co duży pobór prądu, silnik napędzający pompę w module ABS/ESP ma wymiary niewiele mniejsze od rozrusznika, tak więc i pobór prądu w momencie jego uruchomienia i pracy pompy też jest niewiele mniejszy.

Jak auto śmiga bezproblemowo, nic się nie dzieje, VAG nie pokazuje żadnych błędów związanych z elektryką i ABS/ESP to się na zapas nie przejmuj, tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy innego auta w którym przygasają światła przy ruszaniu z miejsca podczas dodawania gazu.. czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to pierwsze ruszanie po odpaleniu , auto jest wyposażone w ABS/ESP to jest to jak najbardziej normalne, bo sterownik dla testu na chwilkę uruchamia pompę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiezyłem ładowanie mam 14.27 to jest dobre ładowanie.

....mierzone pod obciążeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas przygasają podczas jazdy jest to dość widoczne ładowanie mam 14.28 pod obciążeniem czli włączone wszystkie swiatła radio oświetlenie wnętrza 13.98, 14.01 skacze ciagle pomiar robiony na wolnych obrotach. jeszcze mam pytanie jakiej mocy powinien siedzieć alternator w audi 1.9 130 awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie jakiej mocy powinien siedzieć alternator w audi 1.9 130 awx

...a to kolego zależy jakie masz wyposażenie (dla przykładu u siebie w awx mam 140A, kolega zaś 120A) a co za tym idzie mamy fabrycznie montowane akumulatory o innej pojemności :wink:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz kod alternatora.

Cały czas przygasają podczas jazdy jest to dość widoczne ładowanie mam 14.28 pod obciążeniem czli włączone wszystkie swiatła radio oświetlenie wnętrza 13.98, 14.01 skacze ciagle pomiar robiony na wolnych obrotach. jeszcze mam pytanie jakiej mocy powinien siedzieć alternator w audi 1.9 130 awx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...