Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygasajace światla


marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

14v pod obciążeniem masz za niskie napięcie , zmierz na zaciskach akumulatora i następnie przy altelnatorze zobaczysz czy nie masz spadku napięcia. Mierząc przy altelnatorze masę weź raz z silnika i następnie z karoserii wtedy będziesz wiedział czy to wina masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak mam że światła mi przygasają w moim awx a pozatym to często mi się przepalają żarówki od świateł mijania zastanawiałem się czy nie od tego że przygasają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem na zaciskach tylko dziś zauwazyłem ze po odpaleniu oswietlenie wewnątrz zaczeło jasniej swiecic to normalne ale po dodanu gazu zrobiło sie jeszcze jasniej jasniej i tak zostało a gdy dokonywałem pomiaru nie dodawałem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy miałem jak mi regulator napięcia sie kończył , ale to było w wiele starszym aucie(vw golf 20lat) ,a równie dobrze może to być zaśniedziały styk np.masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ze to masa, regulator wymieniany.

---------- Post dopisany at 11:04 ---------- Poprzedni post napisany at 09:32 ----------

Zakupiłem regulator nowy bo u mnie jedna szczotka jest dłuzsza a jedna krótrza

taki zakupiłem z takimi numerami REGULATOR NAPIĘCIA BOSCH AUDI FORD SEAT SKODA VW (2903264997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a mam z takimi F OOM 145 261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy schemat

Schemat elektryczny układu ładowania.pdf

Schemat elektryczny układu ładowania.pdf - Audi A4 - Dokumenty - steve69 - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem nowy regulator napięcie z obciążeniem jak i bez jest 14,26 są minimalne spadki mierzyłem na akumulatorze,przy alternatorze i na silniku było większe 14.33 ale lepiej niż na starym wiadomo muszą się jeszcze szczotki ułożyć i nie miałem okazji sprawdzić czy nadal te światła przygasają w dzień jest za widno.

---------- Post dopisany 10-01-2013 at 15:13 ---------- Poprzedni post napisany 09-01-2013 at 14:05 ----------

Światła mniej przygasają, ale nadal jest to widoczne,trzeba śie mocno przyglądać. Spróbuję przeczyśćić mase skoro większe ładowanie ma na śilniku niż na akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymieniłeś dobry na lepszy ..... ,pisałem Ci wcześniej że masz wsystko w normie i nie szukaj dziury w całym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie szukam. Od wymiany regulatora rano po odpaleniu piszczy pasek pochodzi 3 min cisza po załączeniu świateł znowu piszczy tak jak by był akumulator niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgło altelnatora oraz napinacza czy tulejki teleskopa się nie powyrabiały co by się wiązało z wymianą napinacza , na sprawnym osprzęcie czyli pasek, napinacz altelnator (łożyska, sprzęgło) nie ma prawa nic piszczeć nawet gdy akumulator jest rozładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na problem z napięciem paska wielorowkowego, do wymiany regulatora wyciągałeś alternator ?

Jezeli tak, to podejżewam jakiś błąd w montarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęgło alternatora działa, sam alternator obraca się bez oporów na zdjętym pasku, napinacz jest sprawny bez luzów i pasek jest mocno napięty to zostaje tylko wymiana paska na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak tak dawno był nowy założony na starym regulatorze tego nie było spróbuje podładować akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...