Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka skrzyni kilka pytań


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj odważyłem się pojechać do mechanika by sprawdzić stan poduszek wszystkich.

Wjeżdżając na kanał mechanik sprwadził wszystkie i jedna okazała się wywalona "centralna poduszka skrzyni biegów" i tu pytań kilka:

Jaki jest nr tej części?

2. Pytanie brzmi czy ta poduszka może być winna tego że podczas jazdy jak jadę lekko odpuszczę gaz i znów lekko dodam to szarpnie samochodem (tylko raz)? Dzeje się to tylko w tej sytuacji albo i rzadko kiedy przy zmianie biegów. Może być to wina tej poduszki?

Dodam że podczas jazdy drążek zmiany biegów lekko chodzi (przód,tył) przy dodawaniu i odejmowaniu gazu,(mechanik gdy ruszał tą poduszką pod autem to drążek zmiany biegów chodził).

Czy w/w objawy mogą być spowodowane tą poduszką?

Zamieszczam foto poniżej która to poduszka (mechanik pokazuje).

zdjciewd.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post dopisany 08-12-2012 at 14:22 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2012 at 15:11 ----------

Jakies sugestie?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odważyłem się pojechać do mechanika by sprawdzić stan poduszek wszystkich.

Wjeżdżając na kanał mechanik sprwadził wszystkie i jedna okazała się wywalona "centralna poduszka skrzyni biegów" i tu pytań kilka:

Jaki jest nr tej części?

2. Pytanie brzmi czy ta poduszka może być winna tego że podczas jazdy jak jadę lekko odpuszczę gaz i znów lekko dodam to szarpnie samochodem (tylko raz)? Dzeje się to tylko w tej sytuacji albo i rzadko kiedy przy zmianie biegów. Może być to wina tej poduszki?

Dodam że podczas jazdy drążek zmiany biegów lekko chodzi (przód,tył) przy dodawaniu i odejmowaniu gazu,(mechanik gdy ruszał tą poduszką pod autem to drążek zmiany biegów chodził).

Czy w/w objawy mogą być spowodowane tą poduszką?

Zamieszczam foto poniżej która to poduszka (mechanik pokazuje).

zdjciewd.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post dopisany 08-12-2012 at 14:22 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2012 at 15:11 ----------

Jakies sugestie?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wygląda że masz skrzynie FPP ale to jeszcze sprawdź sobie

A tu poduszka ..Chyba o tą chodzi .....

Występuje jako komplet z łapą ..(ok 310zł)

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w/w objawy moga byc wina tej poduszki?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w/w objawy moga byc wina tej poduszki?

Raczej nie, ta poduszka jest gumowa i ma mieć trochę luzu na boki, a skrzynia jest połączona ze silnikiem i poduszki pod silnikiem też są odpowiedzialne za utrzymywanie całości w miejscu a ponieważ są bardziej skomplikowane psują się częściej. Latanie drążka może też być spowodowane przez wyrobione przeguby lub dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latania drazka to tak jak w/napisalem mechanik gdy poruszal ta poduszka go drazek zaczal latac przod tyl.

Wiec skoro nie to jest powodem szarpniec to co moze te szarpniecia po odjeciu a potem dodaniu azu wywolywac?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latania drazka to tak jak w/napisalem mechanik gdy poruszal ta poduszka go drazek zaczal latac przod tyl.

Wiec skoro nie to jest powodem szarpniec to co moze te szarpniecia po odjeciu a potem dodaniu azu wywolywac?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Delikatne latanie drążka to w niektórych typach normalka przy dodawaniu i odejmowaniu gazu i przy jeździe po dziurach:). Jak mocno lata to poduszki pod silnikiem i możesz sprawdzić luzy na przegubach, duże też mogą powodować latanie drążka przy dodawaniu gazu. Wywalona łapa pod skrzynią to rzadki przypadek bo tam się nie ma co zepsuć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale drazel ewidentnie lata mi przod tyl po dodaniu i odjeciu gazu. Mechanik powiedzial ze te poduszki z przodu co sa sa sprawne, jest tylko wywalona ta co zamiescilem foto wyzej.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''2. Pytanie brzmi czy ta poduszka może być winna tego że podczas jazdy jak jadę lekko odpuszczę gaz i znów lekko dodam to szarpnie samochodem (tylko raz)?''

Kolego też miałem problem z szarpnięciem autem po odpuszczeniu i dodaniu gazu-szarpnęło tylko raz z czasem zdarzało się coraz częściej,każdy podpowiadał co innego,a że zaczął wyciekać olej ze skrzyni biegów przez uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów postanowiłem go wymienić przy okazji zmieniając olej w skrzyni jak odkręciłem korek spustowy wylał się czarny żur a nie olej,brakowało tam 0,5 l oleju.

Po zalaniu świeżego-problem zniknął ile razy bym nie dodawał gazu po odpuszczeniu już nie szarpnęło-do dzisiaj jak na razie cisza.Nie wiem czy to było przyczyną,czy jakiś fart ważne że już Mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale drazel ewidentnie lata mi przod tyl po dodaniu i odjeciu gazu. Mechanik powiedzial ze te poduszki z przodu co sa sa sprawne, jest tylko wywalona ta co zamiescilem foto wyzej.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Jak guma w niej nie jest pęknięta to jest OK. Ja u siebie wymieniłem wszystkie 3, z tych pod silnikiem już wylał się olej, po wymianie tych 2 pod silnikiem latanie drążka się zmiejszyło. Niepotrzebnie kupiłem tą pod skrzynię bo się okazało że ta stara się nie różni niczym od tej nowej, miała takie same luzy no i jej wymiana nic nie zmieniła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale drazel ewidentnie lata mi przod tyl po dodaniu i odjeciu gazu. Mechanik powiedzial ze te poduszki z przodu co sa sa sprawne, jest tylko wywalona ta co zamiescilem foto wyzej.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Jak guma w niej nie jest pęknięta to jest OK. Ja u siebie wymieniłem wszystkie 3, z tych pod silnikiem już wylał się olej, po wymianie tych 2 pod silnikiem latanie drążka się zmiejszyło. Niepotrzebnie kupiłem tą pod skrzynię bo się okazało że ta stara się nie różni niczym od tej nowej, miała takie same luzy no i jej wymiana nic nie zmieniła.

Guma na poduszce nie jest peknieta.

A co do tego szarpania dzieje sie to na cieplym rozgrzanym silniku.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał walniętą poduszkę na skrzyni to przy ruszaniu będziesz słyszał głuche puknięcie nic po za tym się nie dzieje ,wiem bo miałem walniętą i po wymianie tylko się cicho zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok ale co z tym lataniem drążka bo nie rozumiem.

Mechanik sprawdzał poduchy i powiedział że jedna tylko centralna jest walnięta (bo przy ruszaniu poduszką drążek latał przód tył).

Zaś kolega wyżej napisał " Niepotrzebnie kupiłem tą pod skrzynię bo się okazało że ta stara się nie różni niczym od tej nowej, miała takie same luzy no i jej wymiana nic nie zmieniła." Więc co zmienię na nową i okaże się to samo że ma takie same luzy jak stara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tej poduszki nie usztywni drążka biegów ,przynajmiej ja nie zauważyłem żadnej zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok ale co z tym lataniem drążka bo nie rozumiem.

Mechanik sprawdzał poduchy i powiedział że jedna tylko centralna jest walnięta (bo przy ruszaniu poduszką drążek latał przód tył).

Zaś kolega wyżej napisał " Niepotrzebnie kupiłem tą pod skrzynię bo się okazało że ta stara się nie różni niczym od tej nowej, miała takie same luzy no i jej wymiana nic nie zmieniła." Więc co zmienię na nową i okaże się to samo że ma takie same luzy jak stara...

Jak mechanik sprawdził poduszki? Z tego co piszesz wynika, że tylko obejrzał, że lata drążek i stwierdził, że jest walnięta poduszka pod skrzynią bez oglądania jej stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod skrzynią są cztery i one są jak najbardziej odpowiedzialne za latanie drążka. U mnie jedna była pęknięta, a na każdej po obu stronach guma pokrywająca poduszki była zdarta. Dźwignia zmiany biegów sporo się ruszała do przodu do tyłu. Najbardziej odczuwalne było to podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu. Podporę skrzyni mam dobrą więc nie wypowiem się na ile ona może mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok ale co z tym lataniem drążka bo nie rozumiem.

Mechanik sprawdzał poduchy i powiedział że jedna tylko centralna jest walnięta (bo przy ruszaniu poduszką drążek latał przód tył).

Zaś kolega wyżej napisał " Niepotrzebnie kupiłem tą pod skrzynię bo się okazało że ta stara się nie różni niczym od tej nowej, miała takie same luzy no i jej wymiana nic nie zmieniła." Więc co zmienię na nową i okaże się to samo że ma takie same luzy jak stara...

Jak mechanik sprawdził poduszki? Z tego co piszesz wynika, że tylko obejrzał, że lata drążek i stwierdził, że jest walnięta poduszka pod skrzynią bez oglądania jej stanu.

Sprawdzal poduszki i na zadnej guma nie byla zerwana...

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził, na żadnej guma nie była zerwana i stwierdził, że ta pod skrzynią jest walnięta :whistling: trochę dziwna ta diagnoza. A sprawdził czy nie wyciekł olej z którejś poduszki pod silnikiem (guma nie musi być pęknięta), sprawdził inne podzespoły, dwumas, luzy na przegubach, ? Może auto miało kiedyś dzwona i silnik jest przesunięty i nie siedzi dobrze na poduchach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dzowna nie miało, stwierdził że niby jest uszkodzona poduszka po tym jak między nią a łapą wsunął metalową łyżkę i poruszał nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dzowna nie miało, stwierdził że niby jest uszkodzona poduszka po tym jak między nią a łapą wsunął metalową łyżkę i poruszał nią.

To, że się rusza nie oznacza, że jest uszkodzona. Gdyby projektanci zamierzali przymocować na sztywno skrzynię to by użyli śrub które kosztują kilka zł a nie poduszkę za 300 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...