Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala- czujnik wcisnietego sprzegla??


merror

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to to :wink:

1_SPRZEG_O.jpg

11 - Pompa sprzęgła

12 - Czujnik położenia sprzęgła -G476-

Przełącznik pedału sprzęgła -F36- i przełącznik pedału sprzęgła uruchamiania silnika -F194- zintegrowane .

Można wymieniać tylko razem z pompą sprzęgła

2_SPRZEG_O.jpg

Podczas następujących prac uważać, aby płyn hamulcowy nie dostał się do podszybia lub na znajdującą się poniżej skrzynię biegów. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy dokładnie oczyścić to miejsce.

– Zacisnąć przewód powrotny 2 do zbiornika wyrównawczego płynu hamulcowego klamrą do węży , odłączyć przy pompie sprzęgła 1 i zamknąć.

– Odblokować klamrę zabezpieczającą 3 za pomocą wkrętaka i wyciągnąć do oporu.

– Odłączyć przewód rurkowy/wężowy 4.

Wtyczka -poz. 5 pozostaje jeszcze podłączona.

3_SPRZEG_O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, bardzo pomocne info

---------- Post dopisany 11-12-2012 at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2012 at 10:35 ----------

Uzywam programu VAG CAN PRO czy ktos orientuje sie gdzie tam mozna przetestowac ten czujnik??

Nie mam takze wogole komunikacji z IMMO - i wszedzie brak bledow .

Samochod generalnie po wlozeniu kluczyka wlacza stacyjke, grzeje swiece - NIE ODPALA, czasem pokazuje kominikat- zeby wcisnac sprzeglo- zeby odpalic, raz na jakis czas uda sie go odpalic....

Ma ktos jakis pomysl gdzie szukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam blad tylko w > klimatyzacji/ogrzewanie > sygnal czasu wylaczenia zaplonu

pozatym nic, nie moge znalezc nic do autoryzacji startu/immo

- pomoc techniczna VAG CAN PRO mowi ze nie ma mozliwosci w tym aucie sprawdzic czujnika wcisnietego sprzegla :facepalm: co jest raczej malo prawdopodobne....

nie swieci mi sie tez zadna kontrolka immo - nawet przy wlaczaniu zaplonu (nie ja jezdze tym samochodem wiec nie wiem czy powinna sie zapalac po wlaczeniu zaplonu)

---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 17:02 ----------

Z nowości:

- samochod odpala za kazdym razem gdy "recznie" odpale rozrusznik (wiec kwestia immo odpada calkowicie)

czy ktos kto ma dostep do ELSY bylby na tyle mily zeby powiedziec:

- ktory przekaznik odpowiada za rozrusznik

- czy da sie sprawdzic kompem czy czujnik wcisnietego sprzegla dziala prawidlowo (musi przeciez sie dac)

- czy da sie sprawdzic stacyjke kompem czy daje sygnal na start rozruchu

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy da sie sprawdzic kompem czy czujnik wcisnietego sprzegla dziala prawidlowo (musi przeciez sie dac)

Jest to możliwe. Ja też mam problem z odpaleniem (muszę bardzo mocno wcisnąć pedał sprzęgła).

U mnie wygląda to tak...

3e944354d44b86damed.jpg

Na zdjęciu 2. pedał sprzęgła wciskam normalną siłą tak jak przy zmianie biegu (74%) SILNIK NIE ODPALA
Na zdjęciu 3. pedał sprzęgła wciskam dużo mocniej prawie wbija się w podłogę:/ (80%) WTEDY MOGĘ URUCHOMIĆ SILNIK
Na zdjęciu 4. pedał sprzęgła w pozycji normalnej 13% (nie wciskam go)

Może ktoś przy okazji sprawdzić u siebie jak wygląda to procentowo przy wciśniętym i wyciśniętym sprzęgle (czy tak jak u mnie 74% i 13%).

Zauważyłem też, że odbojnik (nr.4 na zdjęciu) przy pedale sprzęgła nie dochodzi do końca wtedy mam te 74% dopiero jak mocno depnę i odbojnik przylega do "podłogi" mam powyżej 82%.1_SPRZEG_O.jpg

Prosił bym jak jest to u was czy pedał sprzęgła przy normalnym wciśnięciu przylega czy jest w powietrzu?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy da sie sprawdzic kompem czy czujnik wcisnietego sprzegla dziala prawidlowo (musi przeciez sie dac)

Jest to możliwe. Ja też mam problem z odpaleniem (muszę bardzo mocno wcisnąć pedał sprzęgła).

U mnie wygląda to tak...

3e944354d44b86damed.jpg

Na zdjęciu 2. pedał sprzęgła wciskam normalną siłą tak jak przy zmianie biegu (74%) SILNIK NIE ODPALA
Na zdjęciu 3. pedał sprzęgła wciskam dużo mocniej prawie wbija się w podłogę:/ (80%) WTEDY MOGĘ URUCHOMIĆ SILNIK
Na zdjęciu 4. pedał sprzęgła w pozycji normalnej 13% (nie wciskam go)

Może ktoś przy okazji sprawdzić u siebie jak wygląda to procentowo przy wciśniętym i wyciśniętym sprzęgle (czy tak jak u mnie 74% i 13%).

Zauważyłem też, że odbojnik (nr.4 na zdjęciu) przy pedale sprzęgła nie dochodzi do końca wtedy mam te 74% dopiero jak mocno depnę i odbojnik przylega do "podłogi" mam powyżej 82%.1_SPRZEG_O.jpg

Prosił bym jak jest to u was czy pedał sprzęgła przy normalnym wciśnięciu przylega czy jest w powietrzu?

Z góry dziękuje

Podbijam lekko temat :)

Jak można dokonać tego pomiaru za pomocą VCDS? Chodzi mi o pomiar wciśniecia sprzęgła w % a nie tylko 0 lub 1.

Googlowałem mocno i nic ;)

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez macieek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2016 o 00:56, macieek napisał:

Podbijam lekko temat :)

Jak można dokonać tego pomiaru za pomocą VCDS? Chodzi mi o pomiar wciśniecia sprzęgła w % a nie tylko 0 lub 1.

Googlowałem mocno i nic ;)

Pozdrawiam

Maciek

Udało Ci się namierzyć gdzie mozna zrobić procentowy pomiar sprzęgła w VCDS ?   Jak nie to w jakim programie mozna to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...