Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania wnętrza A4 B7 2.0TDI


blutucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a4 b7 2.0 tdi o oznaczeniu BPW. W samochodzie jest praktycznie brak ogrzewania, nawet gdy silnik ma juz 90 stopni a nawiewy sa ustawione na HI to i tak idzie zmarznac. Dodam ze z moich obserwacji wynika ze jest brak obiegu poniewaz na odpalonym silniku odczepilem wezyk przelewowy ze zbiorniczka wyrownawczego i nawet przy gazowaniu nic sie z niego nie wydobywa. Czy to moze byc tego przyczyna? Jezeli tak to czy do wymiany jest pompa wody czy moze termostat?

---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:25 ----------

Nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podpiąć komputer może jakaś klapa nie domaga i przez to masz cały czas zimne powietrze. Silniczki klap lubią szwankować.

Ps jeśli miałbyś brak obiegu gotował byś silnik po krótkiej jeździe. Sprawdź waż od chłodnicy dolny i górny czy ciepły jest jak temp na wskaźniku będzie miała 90 stopni i węże które do nagrzewnicy idą. Ale na 99% albo climatronik padł albo klapa nastawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktos z okolicy kto ogarnia i mi pomoze sprawdzic co z tym ogrzewaniem u mnie?

---------- Post dopisany 23-02-2013 at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2013 at 08:43 ----------

Klimatronik wymienialem i wychodzi na to ze mam sprawny bo na innym jest to samo. Dzisiaj odczepialem dwa weze od nagrzewnicy i nie ma wogole obiegu, jak troche przyhazuje to troche plynu poleci i dalej cisza. Czy jest mozliwe ze jest walnieta pompa wody? Albo ze mam zapowietrzony uklad? Jak tak to jak go odpowietrzyc?

---------- Post dopisany 27-02-2013 at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany 23-02-2013 at 19:39 ----------

Nikt nie pomoze? Dzis wymieniony rozrzad wraz z nowa pompa, przeczyszczona nagrzewnica i w sumie dalej gowno. Leci delikatnie lekkie powietrze....juz rozkladam rece nie wiem co moze byc. POMOCY

---------- Post dopisany 15-03-2013 at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2013 at 17:38 ----------

Ogrzewanie smiga az milo :banan: - temat zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co w koncu bylo ???

ja mam podobny problem,, ponoc nie mam jakiegos CZUJNIKA TEMP ktory ponoc znajduje sie za WLACZNIKIEM/PRZELACZNIKIEM świateł .. Nawet nie wiem jak on wyglada i za bardzo nie wiem co kupic.. Jak ktos moze pomoc to bede wdzieczny , pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem od podmianki klimatronika, potem czyszczenie ukladu calego i nagrzewnicy, nastepnie wraz z rozrzadem wymiana pompy wody- zero efektu, potem kupilem nowa ale nieoryginalna nagrzewnice i dalej nic az w koncu zalozylem oryginalna nagrzewnice i wszystko smiga :) sam jestem zaskoczony ze na nowej ale nieoryginalnej nie dzialalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba az takiego problemu nie mam, bo sprawdzalem te przewody jeden cieply drugi goracy.. a poza tym po jednej stronie auta mam ciepla temp a po drugiej zimna.. Tylko mam problem z tym jakims czujnikiem, bo nie wiem jak on wyglada i czy na bank znajduje sie za tym przelacznikiem swiatel.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi w klapach (silniczkach) klimatronika zacznijcie od nastaw podstawowych. Zapiąć vaga sprawdzic i skasowac błedy nastepnie - 08 klimatronik - 04 basic settings - blok 01 wartosci bede sie zmieniały od 0-250 (silniczki beda poruszały sie od min do max) jesli któraś wartosc nie bedzie sie zmieniać któryś silniczek szwankuje (wyskoczy błąd więc wszystko bedzie jasne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przełącznikiem swiatłą jest chyba tylko czujnik temperatury lewej strony znajduje sie on w tunelu powietrza prowadzącym do lewej kratki ale według mnie to nie to, jesli nie zapniesz vaga niczego sie nie dowiesz. Znajdz kogos z vagiem niech zrobi ci nastawy podstawowe i wszystko bedziesz miał jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ponoc napewno to jest to, bo kolega ktory mi robil auto mowil ze nie dal tego czujnika.. a teraz wyjechal na troche i musze to sam ogarnac. Tylko czy ja tam sie dostane bez odkrecania deski ? Czy wystaczy sam dol odkrecic ? wiesz mzoe ??? i jaki to czujnik ? bo za cholere nie wiem jaki zamowic ?

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ponoć" to Kopernik nie żyje. Zapnij vaga on prawde ci powie, tak czy siak musisz go zapiąć aby wykasować błedy. Jesli chodzi o ten czujnik co mysle to dostaniesz sie do niego odpinając zaślepkę bezpieczników i wyciagając przełącznik swiateł. Przełącznik wyciąga sie bardzo prosto, na pozycji 0 wciśnij pokretło i przekręć w prawo nastepnie delikatnie pociagnij do siebie wyjdzie całosc z kostką. Po wyjeciu włacznika będziesz miał miejsce na reke, czujnik powinien znajdowac sie w tunelu lewej kratki wyjmuje sie go przekręcając w prawo. Jesli masz zwinne ręce nie bedziesz musiał nawet wyciagac włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde w koncu konretna wypowiedz :) Dzieki wielkie.. temat juz mam jasny, prawie ;) Powiedz tylko jeszcze, jak masz chwile, ktory to czujnik bedzie ? jak on wyglada ? bo nie wiem jaki kupic...

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=czujnik+temperatury+audi+a4+b7&order=pd

Jeszcze raz dzieki, i pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos Czujnik temperatury klimy 4B0820539 AUDI A4 B6 B7 (3072014220) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Moze byc taki myk ze w b7 jest inny numer czujnika a w b6 inny w co wątpię. Jak nie zapomne jutro zerknę w Etkę i podam ci dokładny numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) ale juz wiem na czym stoje :) tylko to sobie ogarne.. dzieki wielkie !!!

---------- Post dopisany 20-03-2013 at 14:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2013 at 21:52 ----------

ps ok to zamowilem juz ten ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie termostatu trzeba odpowietrzyc uklad chlodzenia? Jak tak to jak to zrobic? Problem taki ze ogrzewanie raz dziala raz nie. Nagrzewnica czasami ma cieple weze czasami nie.

Update:

Znalazlem jak odpowietrzyc. Trzeba odcignac gornego weza od nagrzewnicy pod guma jest dziurka przez ktora sie odpowietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...