Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypiaca kanapa


Rybens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu zaważyłem trzeszczenie tylnej kanapy po lewej stronie... jak spuszczę oparcie na dół to nie trzeszczy a jak jest zapięte to trzeszczy a z prawej strony wogóle nie chce mi sie tylnia kanapa zahaczyć i cały czas jest ruchoma.Spotkał się ktoś z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu zaważyłem trzeszczenie tylnej kanapy po lewej stronie... jak spuszczę oparcie na dół to nie trzeszczy a jak jest zapięte to trzeszczy a z prawej strony wogóle nie chce mi sie tylnia kanapa zahaczyć i cały czas jest ruchoma.Spotkał się ktoś z takim czymś?

Pewnie ktoś "dłubał"przy aucie:decayed:

Śruby(trzpienie),o które zatrzaskujesz kanapę(oparcie) można wyregulować.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez coś trzeszczy ale tylko na wybojach, regulowalem na trzpieniach i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja owinąłem te trzpienie i było jeszcze gorzej.. więc ściągnąłem i... teraz jest ok..:/ natomiast teraz mi chyba pokrywa subwoofera trzeszczy...masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się podłączyć pod niniejszy temat ponieważ nie mogę zakładać własnych tematów.

Mam następujący problem:

1. Stuki w prawym tylnym nadkolu (w bagażniku) - podczas jazdy na dołkach coś maksymalnie denerwująco postukuje, tak jakby np. wrzucić metalową śrubkę do plastikowego pojemnika i delikatnie potrząsać. Sprawdziłem w schowku tam gdzie trójkąt ostrzegawczy i zbiorniczek na płyn do spryskiwacza tylnej szyby - nic nie ma prawa stukać. Z nasłuchiwania wynika, że coś jakby w nadkolu - nie wiem jak rozebrać tapicerkę i sprawdzić co tam pod spodem drży?

Może ktoś pomoże. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio wymieniłem stołki i miałem tak samo - wystarczy dobrze wyregulować trzpień max ymalnie w dół i nic nie powinno stukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi się wydaje, że za często korzystacie z tych tylnich kanap, że aż tak się rozskrzypiały... ja tam już chyba za bardzo wygodnicki jestem i wole miękkie łóżeczko, ale przynajmniej w audiczce cichutko:grin::grin:

Sorki za OT:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w okresie zima/wiosna wychodzą wszelkie konsekwencje jazdy po naszych drogach. w przypadku naszych b6/b7 sprawa mocowania kanapy i rolety została skopana i tematy te były wielokrotnie poruszane na forum. Ze swojej perspektywy mam sprawdzona radę dla osób ze słuchem absolutnym - kupcie materiałową tasmę izolacyjna za pare zlotych i przy odpowiedniej regulacji czy to trzpieni zatrzaskiwania kanapy czy bolców rolety można pozbyć się wk....cych dzwięków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, weź czymś posmaruj np. silikonem w spray'u albo plakiem jeśli go używasz ;) bo jest tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...