Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze sprężyn z 1BE lub innych obniżających


MemberA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy czy ktoś z was mógłby mi pomóc w doborze sprężyn według koloru kropek z zawieszenia 1BE do mojego samochodu ze standardowym zawieszeniem 1BA. Jakich kolorów mam szukać na sprężynach żeby wszystko było dobrze przy felgach 17".Czy jak znajdę sprężyny w takich samych klasach autko będzie równo stało?Nie będzie różnicy w wysokości pomiędzy przodem a tyłem?Poniżej podaje jakie mam klasy wagowe autka

przód 0JH - klasa wagowa 8 - przy 1BA 854-885 kg

tył 0YG - klasa wagowa 7 - przy 1BA 473-495 kg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sprężyny eibach lub weitec -30mm i będzie najłatwiej bo takie dobieranie jest trudne i różnie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak to bedzie wyglądało jak kupie w ciemno sprężyny z 1BE wydając set złociszy w tych samych klasach wagowych czyli przód 8 tył 7 a okaże się że prześwit się nie zmienił a co gorsze jeszcze się podniesie z powodu twardości sprężyn...dlatego założyłem ten wątek z myślą ze ktoś zmieniał z 1BA na 1BE patrząc na klasy wagowe(bo są porozrzucane w cały kosmos przy silniku 1.9, sedan i FWD) które są zbliżone do moich i podpowie mi jakich mam szukać i czy będzie dobrze.A tak na dokładkę to znależć springi z 1BE w tych klasach czyli przód 8 tył 7 jest naprawde wyzwaniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniało parę osób i tak jak Ci mówię różnie to siada, mi się akurat podniosło heh dlatego kupiłem springi eibach -30 i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-30 to mnie troche już niepokoji wolałbym -20 bo poza asfalt też czasami zjeżdzam a osłonę pod silnikiem nadal narazie mam całą =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś przerabiał ten temat w B5 ? Chciałbym wymienić springi 1BA na 1BE i to co wyczytałem w etce mnie zmartwiło bo springi z taką samą ilością i kolorem kropek mają różne numery katalogowe. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zawiecha 1BE w porównaniu 1BA nie miała przypadkiem innych amorów - krótszych? Nie trzeba tego zmieniać w komplecie?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten zestaw EIBACHA bedzie pasował do AWX-a bez Quattro w manualu<EIBACH E10-15-003-02-22>, jak może wyglądać sprawa z wysokością?Ma może ktoś ten zestaw u siebie?

Dodam że obciążenie osi mam następujące:

przód 1065kg

tył 1020kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz pdrzucić jakiś link gdzie można nabyć te springi FK-i? bo szukam szukam i nie mogę nic znależć tylko całe komplety z amorkami znajduję a chcę tylko sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, poszukaj sklepu Mapeta (wchodząc przez forum vwgolf'a większy rabacik da jak coś wal PW to pomogę) ma wiele gratów KW/FK/Weitec brałem parę razy u niego i cena porównując ze stronką była o wiele niższa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Waldek dzieki za info jak coś to się do Ciebie odezwę ale narazie muszę się wstrzymać z zakupem bo ukrucił mi się budżet a czeka mnie wymiana górnych wahaczy.Jeszcze raz dzięX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Fk to po polskich drogach jeździło się jak wozem drabiniastym a na Eibachu Pro Kit -30mm i amorze s-line albo Bilstein B6 jest ładne auto i niezły komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Eibach ProKit. Nie ma skały i nawet miło się śmiga, a siada mniej więcej jak fabryczny s-line. Trzeba tylko zmienić odboje amortyzatorów, amorki też by się przydało na trochę krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś z forumowiczów ma oryginalne zawieszenie 1BE w B5, silniku 1,9TDI i wie jakie kolory kropek mają sprężyny przód ? Czy amortyzatory są czerwone ? Widziałem też auta z niebieskimi amortyzatorami boge, czy ktoś wie czy to też 1be ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...