Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator przy 90 C, czy to normalne??


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od niedawna Audi A4 B8, no i teraz przez pierwsze minusowe temperatury zdarzyła mi się raz taka sytuacja, że po przejechaniu odcinka w którym auto zdąrzyło zagrzać sie do 90 C i wyłączeniu silnika, właczył mi sie automatycznie wentylator i tak działał przez może 2 min.... Troche mnie to zaniepokoiło i chcę sie upewnić czy to normalne?? Zimą auto miało 90 C i już się włacza wentylator ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz wszystko ok jeżeli nie masz tak cały czas za każdym razem, ja u siebie też zauważyłem kiedyś nawet przy chłodnych dniach że wentylator potrafił się włączyć i to nawet nie po jakimś wielkim przegonieniu fury:wink: , aha - u mnie to CAGA 143KM, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak późno Panowie, u mnie silnik 2.0 TDI 170 KM, w sumie dopiero raz mi sie tak stało choć od niedawna mam dopiero ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem. Mianowicie to to ze po wylaczeniu silnika wiatraki chodza. Obroty tez przed wyl byly troszke wyzsze. Rozumiem ze moze to byc sprawa wypalania dpf. Ale mam z tym taki problem ze ja mam usuniety dpf. Czy zatem moze byc to wina zle wgranego sterownika po usunieciu pdfa? Prosze o pomoc bo nie wiem co mam z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem. Mianowicie to to ze po wylaczeniu silnika wiatraki chodza. Obroty tez przed wyl byly troszke wyzsze. Rozumiem ze moze to byc sprawa wypalania dpf. Ale mam z tym taki problem ze ja mam usuniety dpf. Czy zatem moze byc to wina zle wgranego sterownika po usunieciu pdfa? Prosze o pomoc bo nie wiem co mam z tym zrobic

U mnie jest trochę inna sytuacja z obrotami CAHA 170 PS tez bez DPF-u, po odpaleniu obroty są normalne tzn lekko ponad 800, po chwili wzrastają do ok 1000 i tak trzymają się, różnie, czasami 5 min, 10 min a bywało, że nawet ok 20 do 30 min jazdy, po czym w pewnym momencie bliżej nieprzewidywalnym spadają do 800 i tak już jest do następnego odpalenia auta, czasami, ostatnio coraz rzadziej po odpaleniu jest normalnie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest program. I teraz nie wiem dokladnie gdzie moze lezec wina. Moze komputer dalej widzi pdf i dlatego funkcja dopalania nadal jest. Kiedys zadzylo mi sie po przejechaniu kilku kilometrow ze auto zaczelo lekko dymic na siwo. Przejechalem kilka kilometrow i dalej dymilo a po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu sie to skonczylo i nigdy wiecej sie nie pojawilo. Zastanawia mnie to czy tak wlasnie wygladalo dopalanie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuję temat, mam podobną sytuację.

2.0 tdi 170 KM. DPF nie wycięty.

zakupiłem samochód 1,5 tygodnia temu, cały poprzedni tydzień jeździłem i nie zdarzyło się ani razu, żeby po wyłączeniu silnika chodził wiatrak przy chłodnicy.

Zdarzyło mi się tak wczoraj i dzisiaj drugi raz (jeśli to mogło mieć jakieś znaczenie to w piątek miałem robiony rozrząd z całym osprzętem).

Powiedzcie czy jest się czym martwić :-) czy to już tak ma być u niego ..

edit: minęło 10 minut, poszedłem na parking i wentylator już nie pracował.

Z jakiejś przyczyny się tak dzieje nie wiem tylko jakiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jest podobnie tylko że silnik 1.8 TFSI. Jak go przegonie tzn 4 tys obr. temp silnika 90, po przejechaniu 6 km to załącza się wentylator. 2 miesiące temu dolałem płynu chłodniczego pod max i po 2 miechach spadł płyn pod kreskę min. Myślę że mógł się zapowietrzyć układ.

5 dni minęło jak dolałem pod max i na razie płyn jest w normie...

Czy taka sytuacja jest normalna?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wentylator wychładza jeszcze chłodnice klimatyzacji ? a nie koniecznie temp cieczy chłodzenia silnika. Ciekawe czy jak by pojeździć z wyłącząną klimatyzacją to też by się zdarzały takie sytuacje ..... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emiliano12, tak wentylator od klimy właśnie tak działa i strasznie hałasuje, silnik nie musi być wcale ciepły i ciecz.

Kolego co do wzrastania obrotów, zniż temperaturę do 18*C lub całkiem wyłącz klimatronik, pewnie się uspokoją :)

@dawid1987r, tak ma być, chyba chodzi o to by tych temperatur nie przekroczyć prawda ? Co do układu do raczej się wtedy odpowietrzył skoro poziom spadł, nie mogło być inaczej. Nie ma się co martwić, nie wiem jak 1.8, ale pewnie również samoczynnie się odpowietrza i nie trzeba żadnej filozofii, jedynie po kilku km zajrzeć i uzupełnić płyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytaj w tym wątku http://a4-klub.pl/2-0-202/wypalanie-dpf-jazdy-289284/

koledzy opisywali procedurę wypalania DPF i działania wiatraka po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj na postoju przy włączonym silniku i wyłączonej klimie samochód postał parenaście minut i jak podłączyłem vcds'a i wybrałem bloki pomiarowe od temperatur pokazywało 105stopni cieczy chłodzącej a na wyjściu chłodnicy 90stopni - czy w takim przypadku nie powinien się włączyć się automatycznie wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj nawet w instrukcji obsługi jest info o tym że wiatrak może pracować po zgaszeniu silnika - a na pewno gdzieś o tym czytałem. U mnie czasami też się to dzieje. Jeśli temperatura jest w normie czyli 90*C i nie faluje etc. to bym się nie przejmował.

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie przy 105 stopniach (a na zegarach twardo 90) żaden z wiatraków się nie włączył i nie mówię tu o wypadaniu dpf

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez miszax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na Vcds nadal rosła.

Który czujnik wyzwala pracę wiatraka?

Jak sprawdzic czy to jest poprawnie skalibrowane?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez chcialbym sie zapytac bo nie wiem czy to normalne autko fajnie wskakuje na 90 st i tak trzyma ale po wylaczeniu silnika wyje wentylator jakies 3-4 minuty audi 1.8tfsi 160 km quatro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te auta wam sie przegrzewają, skoro wiatrak musi chodzi po zgaszeniu w celu schłodzenia płynu, choc samo działanie wiatraka na wyłączonym silniku to dla mnie coś czego nie pojmuję :)
Nie rozładowuje to czasem aku?

Co do sprawdzania temp. płynu po zgaszeniu, to w B5 miałem tak, ze po zgaszeniu i po odpaleniu po ok 10 min, wskazówka na desce wskazywała ok 110st ale po chwili spadała na 90st i tak już stała. Ale nigdy, wiatrak nie chodził na zgaszonym silniku.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...