Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zamiana fabryczne audio, na co?


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

porady typu 4x50 czy 4x45 nie maja sensu. moze byc 100 radyjek 4x50 i tylko jedno moze grac poprawnie. Podawajcie konkretne modele. I nie lubie wywodow typu: "Tylko Alpine". Kazda marka ma w swojej ofercie dobre i slabe radyjka. Najlepiej udac sie do lepszego sklepu/warsztatu CA i tam obejrzec i odsluchac kilka modeli. Ja osobiscie polecam wypady na spoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmiana na Bose?

BOSE I RNS-E :thumbup1:

Przy obeznych cenach BOSE - mozna wyrezac znacznie lepsze naglosnienie wlasnie w tej cenie :wink:

I z tym się nie zgodze ani w jednym procencie kolego. Bo dobre granie kosztuje 2000+ a Bose jest o wiele tańsze:wink:

Jak dla mnie bose to zadne granie. A za 500 czy 600 zlociszy skompletujesz taki uzywany zestaw że bose nie pierdnie :-)

Słuchałeś Bose w B6/B7 bo moim zdaniem gra naprawdę czysto :wink:

Kurcze moze inaczej :decayed: gdybym mial ori zalozone BOSE to bylbym zadowolony. Ale jezeli mial bym je zakladac - wybral bym inna droge :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakładać do mojej B5tki BOSE, ale skoro tutaj piszą że można lepsze audio zamontować, to co w cenie BOSE można mieć? Osobiście słuchałem BOSE w A3 z 2004 roku i bardzo podobało mi się brzmienie. Obecnie w Audi mam 2 głośniki 13cm ori + radio Sony CDX-gt111. Nie chciałbym zmieniać radia, więc czy możecie polecić jakieś głośniki (mile również widziane na tył - mam możliwość zamontowania ich w tylne drzwi) + wzmacniacz + subwoofer, żeby to ładnie grało w cenie BOSE?

Mimo że słucham muzyki elektronicznej pokroju Drum and Bass i Dubstepu, nie chcę typowego 'łup łup łup' - bardziej szedłbym w stronę czystego wokalu i dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie... jaki budżet? no i lepiej dac sobie spokoj z tylem. Proponuje doinwestowac w "przod".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.... niektórzy popadają w skrajnośći w skrajność :wink: Jedno jest pewne, każde radio zagra Ci zupełnie inaczej na tych samym głośnikach w samochodzie. Odsłuch w sklepie jak któryś z kolegów pisał wyżej absolutnie w niczym Ci nie pomoże. Jeśli interesuje Cie tanie radio to w grę wchodzi seria Clariona. Jeśli masz do wydania coś więcej, warto rozejrzeć się za alpine- a dlaczego tak czepiłem się tego Alpine? Bo wiem jak gra w porównaniu z konkurencja w podobnej półce. Miałem Alpine teraz mam Clariona (był niewielki fundusz na radio)- jestem naprawde zadowolony jak gra ale zapewne niebawem wróce do Alpine.

Głośniki też oczywiście swoje robią ale prawda jest taka że teraz seryjne głośniki całkiem nieźle grają i czasem zamiana na wydawało by się lepsze będzie nie udanym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że radio robi w 70% najwięcej roboty, a dopiero później głośniki, wzmacniacz i tuba? Budżet około 400-500 zł, z naciskiem na 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki są ważne, ale to jak zagraja zadecyduje radio. :wink:

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ja posiadm ten model i o dziwo zdziwony jestem że tak gra- jeśli coś wyżej to np

ALPINE CDE-133BT GWARANCJA PL K. GRATIS Sklep W-Wa (2886317086) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to są tylko przykłady, na tego Alpine miałem właśnie ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALPINE CDE-9880R GWARANCJA PL Auto HI-FI W-Wa (2878574663) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie radio mialem w moim mk3, co prawda na głośnikach focala i wszystko podłączone pod wzmak a nie radio, ale jak przeszedłem z sony na to radio to dopiero była różnica :)

PS. nie zapomnij o wygłuszeniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie w ciemno tym bardziej w niczym nie pomoze. Kazdy ma inne preferencje. Mi osobiscie w wiekszosci modeli Alpine wogole nie podchodzi, nawet z serii CDA. Gra wg. nie (plastikowo) Ale to tylko moje odczucie. Innemu moze sie podobac. Odsluch nawet w szafie demo moze wiecej pomoc niz slepe celowanie w konkretna marke, np. Alpine. Zawsze jest mozliwosc podlaczenia i sprawdzenia w swoim systemie.

---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ----------

500 zł na samo radyjko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będzie trzeba wydać 500 zł na samo radio, to po czym piszecie, ale czy jest sens ładować 'w miarę dobre radio' do głośników 13cm ori :facepalm: ?

Generalnie wypadałoby je przy okazji zmienić, więc muszę dozbierać. W jaką półkę cenową celować przy głośnikach żeby to ładnie się zgrało? Nie jestem audiofilem więc nie potrzebuję super-ultra-hiper kabli do tego za podobną kwotę co radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś radio blaupunkt kingston i powiem że źle nie grało,ogólnie żadne radio szału nie zrobi jak nie zrobisz reszty (głośniki,wzmak,sub) ale to wszystko zależy kto czego oczekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będzie trzeba wydać 500 zł na samo radio, to po czym piszecie, ale czy jest sens ładować 'w miarę dobre radio' do głośników 13cm ori :facepalm: ?

Generalnie wypadałoby je przy okazji zmienić, więc muszę dozbierać. W jaką półkę cenową celować przy głośnikach żeby to ładnie się zgrało? Nie jestem audiofilem więc nie potrzebuję super-ultra-hiper kabli do tego za podobną kwotę co radio...

Radia Alpine, Clarion ktore proponuja koledzy w okolicy 300zl nigdy w zyciu nie zagra lepiej nizeli Kenwood czy JVC w podobnej cenie :facepalm:

Alpine i Clarion to wyrobiona marka, Kenwood musi nadrabiac swietna jakoscia i niska cena.... nikt o zdrowych zmyslach nie weznie Kenwooda jezeli Alpine zaproponuje ta sama jakosc w tej samej cenie....

zrozumcie to wkoncu.

Mysle ze jezeli wydasz te 300/400zl na nowego Kenwooda, JVC lub powyzej 600 za Alpine czy Clariona to bedziesz zadowolony

Co do glosnikow - jezeli myslisz o wymianie to odseparowany zestaw 16.... akurat o tym jest sporo na forum. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze radia istotna cecha na jaka musisz zwrocic uwage, to przynajmniej 2 pary wyjsc rca (optymalnie 3) i to najlepiej wysokonapieciowe (rzedu 4-5Volt). Bedziesz mial mozliwosc rozbudowy o zewnetrzne wzmacniacze. Polecam szukać w uzywkach i za 500zł wyrwiesz naprawde dobre radyjko. Co do glosnikow 16cm, to niestety czeka Cie rezanie (w a4 b5). Musisz poszukac na forum. Jesli chodzi o glosniki, to za okolo 500zł wyrwac idzie dobre systemy. Czesto montuje Morel Tempo 6, Morel Maximo 6.2, Dego po-650, DLS R6A, u-dimensionn el comp. 6 (te swietnie graja pod samym radyjkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...