Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Dzień dobry.Robert to moje imię a autko ktore posiadam od poczatku marca to Audi A4 model [b5,AJL] 1.8T quattro z 1998r.Auto jest moim 3 nabytkiem i zostało kupione po fakcie rozbicia swojego poprzedniego autka (xsara'99).Ogolnie musiałbym sie rozpisac bardziej ale tak ogolnie to mam jaczej pecha niż szczęście jesli chodzi o problemy jakie mnie spotkały w krótkiej historii mojej motoryzacji.Marka i obecny model A4 wręcz zaczarowal mnie nietylko właściwościami jezdnymi i tricami jakie można wyczyniać przy :quattro: ale własnie gatunek i jakość materiałow użytych do tego modelu jak ich trwałości.Wiele samochodów z obecnych lat(nowych) nieposiada tak dobrych, dovrze spasowanych i trwałych elementow jak ten. Jednakże jak mowilem mam pecha to aut i jeszcze taki drobny szczegół w jaki niewszyscy wierzą a przynajmniej do wczoraj ja niewierzyłem. Piatek 13.03.2008.Pojechałem pare km za Łódź na działkę by udostepnic i wyprowadzić z garażu mojego rozbitka gdyż dokonałem tranzakcji sprzedazy xsary na części( do rozbiurki).Wiedząc jaki mamy dzień, majać w głowie ostrzeżenia i porsby bliskich o ostrożność praktycznie jechałem jak przysłowiowy dziadek w niedziele do kościoła i wszystko bylo ok do momentu samego wyciągnięcia na linie starego auta przez obecna z garażu.Niby napęd jak marzenie,moc pod pedałem i zero przemyśleń w głowie pod względem problemów jakie mogą wyniknąć przy tym holowaniu na odleglosci paru metrow.W efekcie auto owszem ruszyło bez problemow i stara cytryne wyciagneło ale po mniej wiecej poł minucie czasu spod maski poszedł cięzki śmierdzący dym a w kabinie zaczeło wręćz śmierdzieć jakby jajem spalonym czy czyms takim.Wyłaczyłem go na troche i ostygł jednak efektem koncowym był praktycznie brak mozliwości normalnego bez uzycia sily biegu {np2.3.4)a przełaczanie wiązalo sie z szarpaniem a wciśnięcie pedału sprzęgła powodowalo ze niedokońca napęd sie rozłączał i na sprzegle po dodaniu gazu odczuwalne było ciągnięcie auta do przodu.Tak więc o ile z tym kołem 2-masowym nic sie niestało to napewno sprzęgło spaliłem a moje zadowolenie zamieniło sie w smutek.Wiem ze części tego typu do Audi są drogie a jak każdy pechowiec nieprzygotowany do takich sytuacji mam teraz problem i zastanawiam się ile to bedzie kosztować.Chiałbym nabyć sprzęgło dobre najlepiej firm Valeo, Sachs(podobnierz te firmy produkuja na bazposrednia linie montażową Audi) ewentualnie zamiennik ktory wytrzymałość ma nie mniejszą niz originał no i oczywiście w miare taniej.Stąd moje pytanie do obeznanych w temacie forumowiczów o informacje,dobre rady, ewentualnie o pomoc przy wyborze komplenego sprzęgła i dostepnych miejscach w ktorych mogłbym kupić choć troszke taniej.Sklepy takie części zamawiaja pod klienta a ceny zaczynaja sie od 1000 tak więc niemało a zważywszy na fakt ze dopiero od ok 2 tyg byłem szczesliwym posiadaczem autka naprawde teraz sie zdołowałem i kosztami i tym ze napęd na 4 kółka niezawsze sie sprawdza pomimo superlatyw jakie słyszałem.To tylko uswiadomiło mi że widocznie jestem kiepskim jeszcze kierowca i widocznie nieprawidłowo użytkowałem to sprzęgło podczas tego holowania.Słyszałem równierz ze własnie i sprzęgła i same skrzynie biegów(manualna) sa bardzo delikatne i szybko sie psuja przy uzytkowaniu osob niedokońca uświadomionych o zasadach jakie należy znac juz przy wsiadaniau do takiego pojazdu.Jeszcze raz witam wszystkich gdyż to moja 1 waidomośc na tym forum i z góry dziękuje za cierpliwość przy czytaniu tego postu i udzielenie pomocy(info) w sprawie rozwiązania mojego mam nadzieje małego problemu.Zycze spokojnego i miłego weekendu.pozdrawiam

P.S: za ewentualne błedy i ortograficzne i te wynikające z braku wiedzy i doświadczenia z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się nazywa przywitanie... aż warto nick zapamiętać :good:

WITAMY

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć wszystkim...mam na imię Darek ;) w niedługim czasie zamierzam kupić A4 1.9TDI i pomyślałem że warto będzie się zapisać na to forum :) Liczę na waszą pomoc ;) o ile ja będę potrafił to również pomogę z miłą chęcią ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na forum

:hi:

0c10936577b39ab9.jpg

Gorąco zachęcam do dzielenia się z Nami wiedzą w dziale technicznym

A także do:

- Zapoznania się z tematem spocików w Twoim regionie :arrow2:

- Zakupu gadżetów klubowych :arrow2:

- Wzięcia udziału w akcji charytatywnej jaką prowadzimy :arrow2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na forum

:hi:

0c10936577b39ab9.jpg

Gorąco zachęcam do dzielenia się z Nami wiedzą w dziale technicznym

A także do:

- Zapoznania się z tematem spocików w Twoim regionie :arrow2:

- Zakupu gadżetów klubowych :arrow2:

- Wzięcia udziału w akcji charytatywnej jaką prowadzimy :arrow2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...