Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie zegarów kolor czerwony ok ale czemu taki


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio u kumpla w a3 patrzyłem jak i u drugiego kumpla w a4 i w nocy podświetlenie zegarów mają takie:

zdjęcie nr 1:

te czerwone bardzo wskazówki taki mocno jasny czerwony jak zrobić by tak mieć

http://i47.tinypic.com/14e87c7.jpg

a drugi to A4 B5 ale też wszystko mocno czerwone:

http://i49.tinypic.com/i40bj9.jpg

a tutaj jak u mnie wygląda:

http://i49.tinypic.com/2vb8s5w.jpg

http://i48.tinypic.com/bf1iqh.jpg

DODAM,ŻE TE POKRĘTŁA DWA KOLO LICZNIKA KRECIŁEM I DALEJ NI DA SIĘ JUŻ ROZJAŚNIĆ TYLKO ŚCIEMNIĆ co zrobić? czego może to być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, uzupełnij profil żeby ci pomóc...

po drugie, pewnie diody padły, trzeba rozebrać i sprawdzić...tam w środku są plastiki przewodzące światło...takie same jak w podświetleniu nawiewów, popielniczki, klamek.. może ktoś coś już kombinował.

ale bez rozbiórki zegarów się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kolega ma przyciemnione na maxa i wystarczy tylko rozjasnić! Warto spróbować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co napisał???

DALEJ NI DA SIĘ JUŻ ROZJAŚNIĆ TYLKO ŚCIEMNIĆ co zrobić? czego może to być wina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym pierwszym zdjeciu ten twoj kolega ma cos za wysoka temperature ponad 90 stopni chyba zapowietrzony uklad?a u ciebie pewnie ten potencjometr sie zepsul i dlatego ci nie rozjasnia tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem dzisjaj licznik i wszystkie żarówki są dobre więc oco chodzi?

jedna jest spalona ale ona jest w oprawce na stałe drucikami przylutowana.Gdzie takie coś kupic?

---------- Post dopisany 01-01-2013 at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany 31-12-2012 at 14:48 ----------

Proszę o pomoc.Wymieniłem żarówki i licznik świeci nawet aż za mocno na czerwono(wiem można sobie regulować) ale co mnie drażni na ori żarówkach było o ile pamiętam 6 takich kapturków gumowych na żarówki(czerwonych) zdjąłem je i zegary ładnie podświetla ALE:

Wskazówki licznika są pomarańczowe jak zrobić by te wskazówki były tak czerwone jak podświetlenie licznika? są jakieś żarówki odpowiedzialne za wskazówki czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki 1.2w alee.. te co sie dało to wymieniłem.Bo resztą jest w oprawkach już na stałe ale dobre i tamtych nie wymieniałem i może się coś nie zgrywa tu są 1.2 a tam 1.1 ale czemu wskazówki są pomarańczowe? jak zrobic by były czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie powinno być na 1.1W może dletego za mocno poświetlają 1.2W

a co to znaczy, że reszta jest w oprawkach na stałe

zerknij na foto czy podobni twój licznik wygląda z tyłu chodzi o żarówki

P5013584.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a nie kupowałeś odrazu z oprawkami tych żarówek i nie wymieniałeś żarówki z oprawką czyli takich

ar_wka_1_1_W.jpg

to jest zdjęcie twojego licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zdjęcie z neta ale tak wygląda mój licznik z tyłu.Kupilem zarówki 1.2w same bez oprawek bo nie mieli u mnie.Wymieniłem tylko te które nie są razem z oprawką na stałe a te z oprawkami nie wymieniałem tylko zdjąłem z nich gumkę czerwoną z żarówki i tyle.

Może muszą byc takie czerwone jak ty pokazałeś noo nie wiem prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym wymienił całe z oprawkami, ale powiem Ci, że nie spotkałem się żeby były jakieś gumki czerwone na żarówkach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jak zrobić by i wskazówki świeciły na czerwono taki mocny czerwony a nie na pomarańczowo? bo mi sie wydaje,że jak zdjąłem to: to swiecą na pomarańczowo czy jak: o to te gumki

Tak wygląda płytka i żarówki po wyjęciu:

http://i48.tinypic.com/51cwgz.jpg

TYCH Z KAPTURKAMI JEST CHYBA 5 ALO 6

http://i49.tinypic.com/6p2qyq.jpg

czyli co zrobić? jakie kupić jak bys mógł podac jak sie nazywają i jakie bd dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem Ci, że będziesz musiał sprawdzić sam bo ja się nie spotkałem z takim licznikiem (który rok auta masz?)

ŻARÓWKA OSRAM 2473 MFX6 12V 1.1W BX8.4d ŁÓDŹ (2869937734) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

taka żarówka jest od podświetlenia licznika i w wersji bez wskaźnika ładowania i temperatury oleju jest ich rzeczywiście 6 szt. nie wyrzucaj tych kapturków bo może one u Ciebie muszą być potrzebne, załóż je i zobacz czy się coś zmieni z kolorem poswietlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przez te kapturki na żarówkach świeci Ci na pomarańczowo.Żarówki do licznika kupuje się razem z tymi plastikowymi oprawkami są one normalnie przezroczyste,kolor oprawki odpowiada za moc żarówki.Wyżej masz licznik pokazany przez pablo 9​ i tak samo powinieneś mieć rozmieszczone kolory oprawek u Siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tam powinny być zwykłe żarówki a nie czerwone. Za kolor podświetlenia odpowiada farba na drugiej stronie tarczy a nie żarówka. żarówka czy 1.1 czy 1.2 nie powinna świecić za mocno. Wskazówek nie będziesz miał tak mocno podświetlonych niestety w zegarach z tego rocznika. Na liczniku gdzie tam była biała skala i czerwone wyraźne wskazówki sa podświetlane odpowiednio diodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz rozmieszczać :facepalm: Jakie diody i jakie wskaźniki...

Nie kombinuj nic tylko kup komplet nowych żaróweczek w sklepie - całych, razem z oprawkami, tak jak ma być.

Ale najpierw sprawdź miernikiem czy ładnie do każdego gniazda napięcie dochodzi, zakładaj żarówki i to wszystko.

I co to za brednie że w tym roczniku się wskazówki słabo podświetlają... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...