Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wydech s4 b6


marcin_o23

Rekomendowane odpowiedzi

na jakiej zasadzie działa wydech z regulacją głośności w a4 b6, tam są wężyki, gdzie co łączy się z czym, jak to wyrezać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie czy w b7 S4 jest ten sam wydech ale tam było tak że przy włączeniu biegu wstecznego na cztery końcówki wydechu zamykały się dwie w których były takie klapki w sumie chodziło o to aby w warunkach gdy jest bardzo zimno było coś widać jadąc do tyłu bo z silnika 4.2 V8 wytwarza się mnóstwo pary gdy ciepłe spaliny stykają się z zimnym powietrzem po wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mój post niewiele wniesie w temacie, niemniej jednak może komuś to coś pomoże. Moje poprzednie auto to BMW E46 Coupe 330Ci. Tam również był patent z klapkami w wydechu. Przy tłumiku był siłownik podciśnieniowy sterujący klapką (zamykał jedną z dwóch rur w tłumiku), w bagażniku był sterownik. Klapka otwierała się po przekroczeniu chyba 3,5 tys. obr / min. Na postoju nie działało, tylko podczas jazdy. Można czasami poobserwować np E60 530i, E46 330i że w prawej rurze jest klapka, która się czasami otwiera. W BMW przy zamkniętej klapce wydech był dużo cichszy. Jeden z "modów" wydechu polegał odłączeniu wężyka i zaślepieniu śrubką. Dzięki temu auto burczało podczas powolnego objazdu miasta ;) Czy cały czas otwarty wydech pomniejszał moment obrotowy przy niższych obrotach, to zdania są podzielone - badane tylko i wyłącznie dupohamownią, a wiadomo, jak głośniejszy to i pewnie szybszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja własnie o takim efekcie słyszałem w s4 b6, ale byłoby miło jakby wypowiedział się ktoś co dokłądnie zna zasade działąnia tego wydechu i instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elsie na pewno cos jest rozpisane.

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taki sam ukłąd jak EXUP w motocylku

dławienie na niskich obrotach aby osiągnąc lepszy moment obrotowy

przy max bucie pełne otwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ,mam u siebie i działa, przy niskich i średnich obciążeniach klapy są zamknięte, przy max otwierają się i ładnie bulgocze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ta klapka nie pasuje do charakterystyki silnika Diesla

im wydech jest bardziej swobodny tym silnik osiaga lepsze parametry

co innego silnik benzynowy, nie mówiąc juz o 2-suwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, czyli nie ruszać, mam nadzieje że teraz jest otwarty cały czas jak to nie podłącze

potrzebuje nr uchwytów wydechu z s4 b6, najlepiej ze śróbami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spojrzysz w rure to widać klapki, możesz tez ruszy je reka gdyż mechanizm jest na sprezynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...