Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] S4 b6


Nowek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że gaz jest za 2.77 jak u mnie i auto pali te 13.5l w trasie to i tak tanio wychodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wcale nie najgorzej to wychodzi, ja dużo jeżdżę w trasie, więc już sie zaczyna powoli zwracać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat marzyłem o tym aucie , więc napewno będę dbał ;) Polecam zmiane o 2 cylindy, ja też takową zorbiłem Jednak równica między V6 a V8 nie jest mała :P

AUDI S4 4.2 V8 ZE SZWAJCARII @@COŚ DLA KONESERÓW@@ (3069813297) - motoAllegro

Mnie kusi coś takiego :)

Za nie całe 7 lat jazdy 2.6 V6 zrobiłem 46 tys km więc duży silnik mi nie straszny :grin:

Ostatnio Winczako był u nas na spocie można powiedzieć że taką samą jak ty tylko ma tach wydech wyrezany chyba miltego jeśli dobrze pamiętam i dźwięk mnie:slina:

panowie a w s4 b7 ta V8 to ten sam motor co w B6 czy juz fsi? czy tylko w rsie był fsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba teraz dać za przystosowanie do LPG takiego potwora?? :naughty:

Ja dałem dość dużo bo 5 000 ale liczyłem sie z tym, wolałem dać więcej i oddałem do Wrocławia bo z gazownikami z Zielonej Góry mam złe wspomnienia, Leona mi źle zrobili i wole już na tym nie oszczędzać.

S4 b7 ma ten sam silnik co b6, czyli śmiało można gazować. RS już mają FSI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info to muszę sobie jeszcze troszkę uskrobać do myśli o S4 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w głowie s4 b7 ale nie ten fundusz, a pozatym b6 też mi sie zawsze podobały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle teraz, ze udalo mi sie nawet mniej spalic swego czasu jadąc 100-110 tylko w trasie... ale to katorga nie móc wcisnąć gazu w podłogę chocby na chwile :whistling:. Chyba ze generalnie masz spokojny temperament, to moze bedzie Ci tyle palil. Ale wystarcza 2-3 niewielkie speedy i juz sie nie da tego uzyskac. LPGa to tak w samej trasie zwykle bierze 16-18, co i tak jest swienym ekwiwalentem (dodam ze u mnie lpg obecnie na BP 2,56, shell 2,60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale kto kupuje takie auto żeby jeździć jak niemiecki emeryt w niedzielę do kościoła?? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winczako: U mnie ok 2,70 na statoilu, dziwne, myślałem że wszędzie taka sama powinna być cena :> Fakt, nie przycisnąć tym autem to jest katorga ale niestety byłem zmuszony, więc licze sie z tym, że to spalanie wzrośnie adekwatnie do doprowadzenia auta do stanu idelanego :P

alvaro: Zgadzam sie z Tobą ale czasem zdarzają się takie dni że chce sie właczyć tempomat, ustawić muzyke i lecieć sobie spokojnie :P Co nie zmienia faktu, że w każdej chwili można zmienić nastawienie hehe

slaweq: Pewnie, skoro kogoś nie staś na zalewanie PB do V8 (albo szkoda mu PLN skoro może zaoszczędzić), to musi do końca zycia jeździć 1,9 TDi, przeciez gaz to "zło" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, przykre jest to co piszesz, bo świadczy, ze raczej słabo liczysz pieniadze. Gospodarność jest w cenie. Czasy zle dzialajacych instalacji minęły bezpowrotnie, ale dieslowcy widze podtzymuje stare konwenanse.... ale konczym bezpłowu offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba zrobić k km żeby się instalacja zwróciła ?? Będziesz miał tak długo to auto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc lekko w trasie oszczedzasz od 32zł, przeciętnie w trasie min 40zl, a w miescie przy normalnej jezdzie absolutne minimum 45zl/100km. Przelicz ile trzeba zrobic zeby się zwróciło- przyjmij ok 40zl oszczednosci ze 100km, bo to jest realne wg tego co ja jezdze. 12500km i masz 5000zl. Oczywiscie sa koszta dodatkowe- benzyna okresowo, filtry, przeglad, ale to nie wiecej niz 1500-2500zl rocznie. Ja np w ciągu roku zrobiłem (sam sie dziwie ze az tyle...) prawie 25 000km.... a do roboty mam 2-3km.... mając eSę w której nie interesuje Cie spalanie jezdzisz, jezdzisz i jeszcze raz jezdzisz dla samej frajdy przemieszczania się ;)

pamietaj ze esa potrzebuje dobrej pb98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg wraca się szybciutko. Auto pali 10l mass 26 zł i 58 na Pb. Czyli 30 zł na 100km czyli 10kkm to 3000zł czyli instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze licząc jak ktoś pisze o spokojnej jeździe S4 to lepiej kupić TDI bo ono spali tyle co różnica w spalaniu między S w benie a S w LPG skoro i tak ma jeździć powoli bo się podnieca że eSa przy powolnej jeździe spali mało LPG... :whistling::decayed:

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

EOT... nie trzepmy się małym spalaniem bo wg. mnie jak ktoś kupuje takie auto żeby mało paliło to pomylił priorytety... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOT... nie trzepmy się małym spalaniem bo wg. mnie jak ktoś kupuje takie auto żeby mało paliło to pomylił priorytety... :decayed:

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...