Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy tak można zrobić ? - za dużo oleju w silniku


Leone

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, zaraz powiecie że było 1000 razy.

Ale ja mam inne pytanie. Czy można poprzez odkręcenie filtra oleju zmniejszyć poziom oleju w silniku?Czy coś może się stać?Czy jest jakiś inny sposób, czy też pozostaje mi nalać nowy olej?

Zawsze sprawdzałem poziom oleju jakieś 10 min po wyłączeniu silnika i było ok. 2mm powyżej połowy na bagnecie.Ale dzisiaj sprawdziłem po 1 h i ku mojemu zdziwieniu poziom przekracza ok 7mm powyżej połówki bagnetu (olej wymieniał poprzedni właściciel jakieś 5kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego olej na zupelnie zimnym silniku powinien byc na poziomie 3/4 skali bagnetu. sprawdź to tak.

Ja słyszałem że jak się zalewa oliwę to do maksa. Do wymiany nie powinna zejść poniżej minimum to wtedy jest wszystko oki, bo wiadomo że każdy silnik cos oleju bierze... Prawda to :?: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np odkrecajac korek miski olejowej nie mozna spuscic oleju?????

No chyba właśnie tak się spuszcza olej z silnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np odkrecajac korek miski olejowej nie mozna spuscic oleju?????

Jak chce upuscic tylko troche to bedzie ciezko... korka nie odkrecisz "tak troche zeby wyciekło" napor oleju spowoduje ze odkreci cały, oleju wyleci duzo wiecej niz potrzeba a nie zdazysz zakrecic go powrotnie przy czym cały sie upierniczysz... (baaa potrzebny tez bedzie kanał) i wogole szkoda zachodu :wink4:

Strzykaweczka, wężyk - czysto i szybko a w dodatku kontrolujesz cały czas poziom :]

A w ogole poziom smialo moze byc 3mm pod MAX i nic zlego sie nie bedzie dzialo... (przedział MIN-MAX w całym zakresie jest "bezpieczny" dla silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...