Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T 150hp czy 163hp pod gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przeszukuję forum i niestety nie znalazłem w pełni odpowiedzi na pytanie: który silnik wybrać do zgazowania B6 - 150 czy 163 kuce?

Nie ważne ile i gdzie będę jeździł - nie chcę więc wątków na temat diesla czy też innej jednostki benzynowej (tego typu temat zawsze się rozwija właśnie w tym kierunku stąd ten wątek).

Zamierzam więc zmienić furkę i przesiąść się z A4B5 1.6 na A4B6 1.8t.

Z tego co się m.in. dokopałem:

silnik AVJ 150km 12/2000-06/2002

silnik BFB 163km 07/2002-12/2004

Kupić można bez problemu auta z w/w jednostkami - ceny są porównywalne (zależy to też od stanu, rocznika, co auto posiada, kiedy co wymieniono itp itd)

Nurtują mnie pytania

- czym te jednostki się różnią (poza mocą i rocznikiem), któraś może jest lepsza (szczególnie do zgazowania),

- któraś bardziej niezawodna,

- no co zwrócić szczególną uwagę przy ewentualnym zakupie

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - z góry dziękuję i pozdrawiam w Nowym Roku

Opublikowano

te silniki do jedno i to samo, róznica w doładowaniu

junkers tylko na sequencie

w dziale LPG/CNG znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

Opublikowano
Przeszukuję forum i niestety nie znalazłem w pełni odpowiedzi na pytanie: który silnik wybrać do zgazowania B6 - 150 czy 163 kuce?

Nie ważne ile i gdzie będę jeździł - nie chcę więc wątków na temat diesla czy też innej jednostki benzynowej (tego typu temat zawsze się rozwija właśnie w tym kierunku stąd ten wątek).

Zamierzam więc zmienić furkę i przesiąść się z A4B5 1.6 na A4B6 1.8t.

Z tego co się m.in. dokopałem:

silnik AVJ 150km 12/2000-06/2002

silnik BFB 163km 07/2002-12/2004

Kupić można bez problemu auta z w/w jednostkami - ceny są porównywalne (zależy to też od stanu, rocznika, co auto posiada, kiedy co wymieniono itp itd)

Nurtują mnie pytania

- czym te jednostki się różnią (poza mocą i rocznikiem), któraś może jest lepsza (szczególnie do zgazowania),

- któraś bardziej niezawodna,

- no co zwrócić szczególną uwagę przy ewentualnym zakupie

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - z góry dziękuję i pozdrawiam w Nowym Roku

Kolego ja przesiadając się z 1.8t a4 b5 na b6 szukałbym 1.8T bex 190km:wink: ewentualnie 3.0 AXN:wink:co do gazu i ten i ten lubi lpg:wink:

Opublikowano

3.0 to ASN

ładny BEX to igła w stogu siana

Opublikowano

stawiam ze róznia sie tylko oprogramowaniem:wink: jak widac po czerwcu 2002 podlali troche wiecej koxu i zmienili oznaczenia silnika:wink:

Opublikowano
3.0 to ASN

ładny BEX to igła w stogu siana

fakt asn zamiast anx:grin:

Opublikowano
  • Autor
stawiam ze róznia sie tylko oprogramowaniem:wink: jak widac po czerwcu 2002 podlali troche wiecej koxu i zmienili oznaczenia silnika:wink:

No to "stawiasz" ale czy tak było???

Tak jak pisałem - więcej wątków się pojawi na temat innych silników

Opublikowano

bex jest o krok na przod w stosunku do bfb, ma wieksze wtryski, drugiego IC i wieksze turbo

ale można to sobie wynagrodzić FMICem, wymiana wtryskow i dobrym programem, i bedzie sie mialo to samo, bo reszta silnika jest ta sama

Opublikowano

ma turbine ta sama tylko z S troche bardziej wydajniejsza, w bexie wieksza robote robia wtryski.... kazdy ori IC to gowno :)

Opublikowano

Turbo ma większe więc nie mów że praktycznie to samo;), drugi ic też daje duzo w stosunku do zwykłego jednego

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Opublikowano

turbina z bexa k03-073 jest porownywalna do do k04-015 a nawet k03-073 ma wieksza strone zimna tzn slimak i wirnik

Opublikowano

Zgadza sie, aczkolwiek da sie przerobić turbo z bfb na k03s wymieniając koło kompresji i rozwiercajac stronę zimna

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano

tylko ze z jakoasci wykonywanych hybryd bym sie troche zastanwil he:) ja osobiscie dorwalen noweczke k03-073 za mniej niz 2 kola ^^

Opublikowano

Też racja po prostu trzeba znaleźć kompetentny zakład

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano

Pietros roznica miedzy tymi turbinami jest zbyt mala aby sie nia jarac.... a na ori IC to sobie jedynie zegarek mozna podkrecic...

Opublikowano
Tak jak pisałem - więcej wątków się pojawi na temat innych silników

Odpowiedz masz w pierwszym poście(zaraz po twoim zapytaniu). Tematy z reguły rozwijają się w innym kierunku niż zamierzono:wink: Z mojej strony polecam BFB:thumbup1:

junkers tylko na sequencie
:polew:
Opublikowano

czego rżysz ?

Opublikowano
  • Autor
Tak jak pisałem - więcej wątków się pojawi na temat innych silników

Odpowiedz masz w pierwszym poście(zaraz po twoim zapytaniu). Tematy z reguły rozwijają się w innym kierunku niż zamierzono:wink: Z mojej strony polecam BFB:thumbup1:

junkers tylko na sequencie
:polew:

I tak też chyba zrobię - BFB 163 hp

Tyle że nie dostałem informacji jak ten silnik ma się do gazu - myślę że będzie OK

Opublikowano

Ja śmigam w BFB na LPG, mam dopiero 8 000 km przejechane, więc o negatywnych oddziaływaniach instalacji LPG nie mogę się wypowiedzieć.

Jeżeli chodzi o osiągi, to nie czuć najmniejszej różnicy pomiędzy LPG a PB95

Opublikowano

czuc, ale dopiero powyzej 180km/h

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.