Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile mam znizek na OC??


Rekomendowane odpowiedzi

w ciągu ostatnich 8 lat byłem współwłascicielem 2 aut (najpierw jedno potem drugie). byłem drugim współwłaścicielem czyli byłem wpisany z tyłu dowodu rejestracyjnego. z przodu dowodu był wpisany mój tata- pełne zniżki, całe życie bezszkodowej jazdy. 5 lat byliśmy w pzu, 2 lata w interrisk i ostatni rok w axa. niedawno byłem zmuszony przerejestrowac auto tylko na siebie i następną polise musze wykupic tylko na siebie. ile mam aktualnie znizek?? mój wiek 28 lat. prawo jazdy mam prawie 10 lat:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiedziałem dokładnie i napisałem wniosek do UFG w Warszawie. Można sobie ściągnąć wniosek z ich strony, wydrukować a następnie do nich wysłać.

Przyszło mi za które lata miałem pełny rok ubezpieczenia. Bo niektóre auta miałem niecały rok i się chyba nie zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie przerwales ciaglosci ubezpieczenia powyzej 2 lat ( powyzej przepadaja) to masz zniki widniejace na ostatniej polisie

napewno nie przerwałem ciągłaści ubezpieczenia bo nawet jakis czas mielismy w pzu 2 auta jednoczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiedziałem dokładnie i napisałem wniosek do UFG w Warszawie. Można sobie ściągnąć wniosek z ich strony, wydrukować a następnie do nich wysłać.

Przyszło mi za które lata miałem pełny rok ubezpieczenia. Bo niektóre auta miałem niecały rok i się chyba nie zalicza.

auta mozesz kupowac co 23 miesiace, i po miesiacu sprzedawac, i tak bedziesz mial tyle samo znizek, nie mowie tutaj o jakis dodatkowych za przedłużenie umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno współwłaściciel jak i właściciel wypracowują zniżki jednakowo.

Tzn. właściciel ma 60%, a współwłaściciel 20%; po roku ten pierwszy będzie miał 60%, drugi 30%, itd.

Brak ograniczeń. Tylko fakt zaistnienia szkody różne TU, różnie rozliczają, niektóre zabierają 20%, inne 10%, aczkolwiek każde TU ma tabelę bonus/malus.

Ta ostatnia reguluje kwestie zniżek.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych ubezpieczalniach działa to tak że jeżeli jesteś współwłaścicielem i jest bezszkodowa jazda przez ten okres to chyba 2 lata po skończeniu 24 roku życia i 5 lat posiadania prawo jazdy przejmujesz automatycznie zniżki OC od właściciela. Jakoś to tak działało :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych ubezpieczalniach działa to tak że jeżeli jesteś współwłaścicielem i jest bezszkodowa jazda przez ten okres to chyba 2 lata po skończeniu 24 roku życia i 5 lat posiadania prawo jazdy przejmujesz automatycznie zniżki OC od właściciela. Jakoś to tak działało :whistling:

ale przez jaki okres jestes współwłaścicielem, nie podałeś kluczowej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłalem to pismo do ufg jak radzil julo23 i odeslali mi historie moich ubezpieczen z ostatnich 5 lat z informacja iż w tym czasie nie było zadnych zdarzen drogowych czyli rozumiem ze mam pełne znizki tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiedziałem dokładnie i napisałem wniosek do UFG w Warszawie. Można sobie ściągnąć wniosek z ich strony, wydrukować a następnie do nich wysłać.

Przyszło mi za które lata miałem pełny rok ubezpieczenia. Bo niektóre auta miałem niecały rok i się chyba nie zalicza.

auta mozesz kupowac co 23 miesiace, i po miesiacu sprzedawac, i tak bedziesz mial tyle samo znizek, nie mowie tutaj o jakis dodatkowych za przedłużenie umowy

Ale jak nie miałem ciągłości to nie zalicza się, miałem auto 11miesięcy i sprzedałem. Później kupiłem za 3 miesiące.

Nie ma ciągłości. Przysżło mi że mam 3 lata - pełne. Więc te 2 auta po niecałym roku co miałem mi nie uznali do zniżek.

Wychodzi że swoich mam 30% dopiero :kwasny:

Jeszcze musze pożerować 2-3 lata na współwłaścicielu.

---------- Post dopisany at 22:00 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

@mariuszbazar, jak nie miałeś kolizji - to zobacz ile masz lat ubezpieczenie - bez przerw.

Większość ubezpieczalni liczy rok - 10%. Tylko PZU chyba jakoś mniej korzystnie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powie mi ktos ile moge ja miec znizek:

- posiadam audi od 3 lat(grudzien 09) i jestem wpisany jako wspolwlasciciel

- wlasciciel ma pelne znizki od x lat(zadnych kolizji itp)

- mam 26 lat

- wszystko w PZU

wiec czy mam juz pelne znizki a jak nie to ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powie mi ktos ile moge ja miec znizek:

- posiadam audi od 3 lat(grudzien 09) i jestem wpisany jako wspolwlasciciel

- wlasciciel ma pelne znizki od x lat(zadnych kolizji itp)

- mam 26 lat

- wszystko w PZU

wiec czy mam juz pelne znizki a jak nie to ile?

30% znizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najlepszym wypadku, bo PZU liczy to troche inaczej i mozesz miec mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zniżkami jeśli chodzi o małżeństwo ? Żona ma 5 lat bezszkodowej jazdy z jako współwłaściciel. Czy kupując kolejne auto tylko na siebie mogę skorzystać ze zniżek żony ? Jeśli tak to w jaki sposób ustalić ich wysokość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...