Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prędkościomierz nie działa :(


sarka 92

Rekomendowane odpowiedzi

i tak sama bym tego nie wymieniała :) lubię auta ale nie wsadzam rąk do silnika ;) tak podejrzewałam ze to pompka... na szczęście mam taką pompkę :) i jeszcze jedno pytanie... jak założyć pokrowiec na górną część tylniej kanapy? ją się jakoś odkręca? na dół mi się udało ale ni cholery nie wiem jak założyć na oparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za składana tylną kanapę w A4 trzeba było w salonie dopłacić, może po prostu nie masz składanej. Na fotce zaznaczyłem gdzie się ją otwiera:

289049226_xshaqhw.jpg

Jakbyś miała składaną kanapę, a nie chciałaby się złożyć, to obok tych uchwytów jest zamknięcie na klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) dziękuję bardzo... będę kombinować... a czy mam składaną to nie wiem... auto mam z niemiec ściągane od jakiegoś kolesia więc nie wiem czy on dopłacał za tę składaną czy nie :grin:

---------- Post dopisany at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

w ogóle to tam z tyłu kanapy mam takie trzy haczyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to była wina czujnika a nie impulsatora (pierścienia magnetycznego) w skrzyni...

http://images49.fotosik.pl/1248/43dc37d69f828b65.jpg

http://images41.fotosik.pl/1241/dd0bb085a15b67c0gen.jpg

U mnie 3 lata temu licznik przestał działać , podmieniałem czujniki i nic to nie dało.

Jednocześnie zaczęły się problemy ze skrzynią ,zaczęła głośniej chodzić , 1-szy bieg wyskakiwał .

Zapewne ów pierścień u mnie się rozleciał.

Miałem skrzynię na podmianę , bo kilka miesięcy wcześniej rozwaliłem w drobny mak identyczne A4 B5 2,8 30v.

Po przerzuceniu skrzyni wszystko działa.

Chyba rozbiorę tą starą skrzynię , obejrzeć co tam w środku się faktycznie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czuć jak skrzynia źle chodzi... tak myślałam bo w poprzednim aucie mi strzeliła w środku... i czułam że inaczej chodzi, a tu w audi chodzi dobrze, wszystkie biegi wchodzą ładnie... ale mechanik skrzynię wykluczył, jeździł moim audi, i powiedział że skrzynia jest ok...

za to znalazł błędy po podłączeniu do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to nie pierścień w skrzyni , ale czy to można wykluczyć ? Może to świeża usterka i jeszcze nijak nie wpływa na złe działanie skrzynie , tzn. wbijanie i zmianę biegów. Bo zastanawiające jest dlaczego czujniki nie chciały wejść do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później już wszedł do skrzyni u drugiego mechanika ale nic to nie zmieniło... nadal nie nalicza kilometrów i nie podnosi się wskazówka... na liczniku pisze "In 1" ale mechanik powiedział że jest ok... dopiero teraz trzeci mechanik podłączył do komputera i wykazało błędy co uniemożliwiło mu sprawdzenie licznika, w środę mam pełną diagnostykę i wtedy trzecie już mechanik będzie naprawiał błędy... wykluczył że to wina pierścienia w skrzyni... poza tym licznik nie działał już jak kupowałam to auto... i to od jakiegoś czasu, tyle że koleś nic z tym nie robił... a skrzynia od początku chodziła dobrze i nadal chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 3 haczyki z tyłu to najprawdopodobniej masz nieskladaną kanapę z tyłu... :whistling:

ale demontaż był tu gdzieś opisany na forum w dziale wasztat chyba albo wnętrze nie pamiętam..

jak masz nieskładaną, to musisz wyjąć siedzisko, na dole będą 2 śruby pod oparciem pleców, odkręcasz je, wyjmujesz zagłówki, potem musisz odchylić od spodu oparcie, wsadzić pod nie rękę, wymacac prowadnice zagłówków, ścisnąc i wypchnąc do góry... na samym końcu kanape pociągnąć do góry i jest już wymontowana :decayed: mam nadzieję, że zrozumiałaś :grin:

co do skrzyni uszkodzeń etc, najpierw pelna dianostyka, kody błędów a potem można polemizować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :) będę kombinować z kanapą :) a co do licznika nie sprawdził nawet czy jest sprawny bo błędy mu zyskakiwały... poza tym to koleś wykluczył skrzynię biegów, mówił że to na pewno nie przez nią... więc problem leży albo w czujniku, albo w liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moja :) nie mam zdjęcia auta to dałam kawałek siebie :)

---------- Post dopisany 23-01-2013 at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2013 at 09:29 ----------

no w końcu moje audi jest u mechanika... czekam na rezultaty oełnej diagnostyki... :) coś w końcu się dzieje

---------- Post dopisany 24-01-2013 at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany 23-01-2013 at 10:54 ----------

ha ha :) dowiedziałam się że mechanik naprawił mi licznik w audi :) jutro się dowiem co było nie tak

---------- Post dopisany 25-01-2013 at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany 24-01-2013 at 20:58 ----------

więc tak... pierścień w skrzyni w porządku, czujnik prędkości w porządku, a licznik nie podnosi się po podłączeniu do komputera... po zlikwidowaniu błędów... co Wy na to???

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:01 ----------

i po teście licznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mechanik w inny sposób sprawdzi ja tak miałem u siebie kupiłem ori czujnik a okazało się coś innego. Niech wyjmie czujnik ze skrzyni podłączy do kostki niech sobie weźmie magnes i energicznie przesuwa po nim jeśli wskazówka na zapłonie poleci w góre czyli czujnik sprawny i licznik sprawny. U mnie tak było że okładzina w skrzyni poleciała i nie wskazywał licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mechanik w inny sposób sprawdzi ja tak miałem u siebie kupiłem ori czujnik a okazało się coś innego. Niech wyjmie czujnik ze skrzyni podłączy do kostki niech sobie weźmie magnes i energicznie przesuwa po nim jeśli wskazówka na zapłonie poleci w góre czyli czujnik sprawny i licznik sprawny. U mnie tak było że okładzina w skrzyni poleciała i nie wskazywał licznik.
czujnik jest w porządku, ze skrzynią też jest wszystko ok... to licznik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...