Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarznięty bagażnik


kadela69

Rekomendowane odpowiedzi

witam od 4 lat jestm posiadaczem audi a4 b5 w sedanie i co roku w zime ten sam problem.gdy auto troche sie oblodzi i lód dostanie sie do rynienki i tam pozamarza to nie moge otworzyć bagażnika,i mam pytanko czy może zna ktoś na to jakiś patent czy tylko odmrażacz w sprayu pomożę?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporadycznie problem pojawiał się kiedy uszczelka była trochę mokra/wilgotna wtedy drzwi przymarzały do niej. Nie tak, żebym ich nie mógł otworzyć w ogóle, ale trochę się trzeba było posiłować. Teraz od czasu do czasu smaruję uszczelki jakimś premaratem z silikonem z K2 bodajże i już z reguły nie mam tego problemu. Spróbuj więc posmarować uszczelki i wtedy zobaczysz czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie o to chodziło :wink:

Zimą w sedanie ogrzewanie tylnej szyby powoduje że wszystko pięknie spływa na dół po czym zamarza i klapa bagażnika zrasta się z tylną szybą :decayed:

Niestety, taka przypadłość sedana :decayed:

Z własnego doświadczenia po ostatnich marznących deszczach zalecam też okresowe kucie lodu w wyżłobieniach po bokach w których chowają się zawiasy :decayed: Wczoraj walczyłem z tym dobre pół godziny :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelke smarowałem i to co roku ale na lód nie ma bata chyba na odwilż trza czekać bo szkoda lakieru na dłubanie w tych rowkach

Nie no nie chodzi o to żeby tam kuć niewiadomo czym do gołego lakieru ale żeby w miarę możliwości pilnować aby tam za bardzo nie zarastało lodem, ja najpierw nie mogłem otworzyć bagażnika a potem nie mogłem go zamknąć bo zawiasy nie miały gdzie się schować :wink: Musiałem skrobaczką trochę tego lodu "wyskrobać" :wink: Teraz staram się pilnować żeby tam w rogach choćby paluchami wybrać nadmiar tego śniego/lodu

Ja kupywalem kiedys silikon w spreyu i pomagał.

Dalej nie chodzi o uszczelkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodziło by o uszczelkę to zaproponowałbym przesmarowanie uszczelki wazeliną techniczną, ale biorąc pod uwagę że lód narasta przy rynience o chyba tylko pomoże ręczne pozbywanie się śniegu z rynienki przed dłuższym postojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też zakładać pokrowiec na samochód:)

W trakcie jazdy nie zdaje egzaminu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, wystarczy jechać tak szybko żeby omijać marznący deszcz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio myłem woją na myjce i nie było problemu z otwieraniem drzwi czy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio myłem woją na myjce i nie było problemu z otwieraniem drzwi czy bagażnika.

Wsiądź do sedana, jedź na myjkę jeszcze raz i polewaj bagażnik przez 16 godzin :decayed::decayed::decayed: Będziesz wiedział o czym mowa :naughty:

Tak samo jak sypie ostro śnieg, my ogrzewamy szybę i wszystko spływa na klapę która ogrzewana nie jest... Zamarza tak samo na postoju jak i w trakcie jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 tygodni mam autko i właśnie zamarzająca klapa mnie załamała. Zacząłem się dokładniej przyglądać i myślę że wina jest właśnie w tych zagłębieniach gdzie chowają się zawiasy. Uszczelki potraktowałem silikonem w sprayu aż się świecą jak nie powiem co a w tych zagłębieniach zbiera się śnieg i woda i marznie. Oby do wiosny wtedy problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o losie faktycznie ciekawie w tych sedanach . :facepalm: proponuje solą posypać :polew:

Oprócz ciepłego garażu to tu chyba nie ma patentu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...