Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 TDI] Zimny silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam problem, nie wiem czy to normalne bo to moje pierwsze auto mianowicie chodzi o bardzo długi czas grzania się silnika. Do szkoły mam jakies 15min a wskazówka temp nawet nie drgnie. Co proponujecie ? :) Czy to normalne w dieslach ?

Opublikowano

termostat i czujnik wody do sprawdzenia lub wymiany

zasłaniałes chłodnice ?

Opublikowano
  • Autor

tak zasłoniłem :) powiedz mi jak mógł bym to sprawdzić, jestem żółtodziobem jesli chodzi o motoryzacje :decayed:

Opublikowano

Aby to sprawdzić musisz "podjechać" do działu --> Układ chłodzenia. Temat wyjątkowo często omawiany ;)

Opublikowano

U mnie zasłonięcie chłodnicy przy obecnych mrozach bardzo pomogło. Silnik o wiele szybciej łapie temperaturę.

Opublikowano

W 15 min to silnik za specjalnie nie rozgrzeje ci się tym bardziej diesel musisz poczekać troszkę dłużej ,ewentualnie sprawdz termostat

---------- Post dopisany at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ----------

A jeśli chodzi o zasłanianie chłodnicy to ja tego nie robię i auto i tak dosyć szybko się nagrzewa :wink:

Opublikowano

No mi po 10 minutach jazdy dochodzi wskazówka do 80 stopni.

Normalna jazda po mieście. Termostat nówka i płyn też.

Diesle tak mają , że trwa to troszkę dłużej niż u PB.

Dziś zasłoniłem chłodnice zobaczymy czy się coś zmieni :)

Opublikowano
  • Autor

Dzieki ! :drinks:

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

Gdy zasłoniłem chłodnice troche szybciej sie grzał, jak włącze ogrzewania bo 10min jest za***iście ciepło ale temp stoi w miejscu na 0 :kwasny:

Opublikowano

czujnik walniety

Opublikowano
  • Autor

jaki czujnik? temp ? ale gdy jade dłużej normalnie sie podnosi... juz mam kurw...ce bo nie wiem o co chodzi :facepalm:

Opublikowano

trzeba podłaczyc VAG-a i porównac temperatury ze wskazaniem klimatronika (jezeli masz)

jezeli na VAG-u bedzie inna to trzeba wymienic czujnik

po wymianie sprawdzic i jeżeli silnik nie bedzie sie dalej nagrzewał wymienic termostat

Opublikowano
  • Autor

nie mam wgl klimy :decayed: ile kosztuje termostat ? :)

Opublikowano

po co wymieniac termostat jesli nie wiesz czy jest zepsuty jeesli nie masz oslony pod silnikiem to po przyjezdzie do szkoly sprawdz dolny waz od chlodnicy jesli jest cieply to termostat do wymiany,jesli zimny to ok jest.

Opublikowano
  • Autor

kurde najlepiej to bym musial na jakis kanał wjechac, bo pod auto raczej nie wejde :(

Opublikowano

tak pod zderzak zajrzyj nie trzeba kanalu do tego.

Opublikowano
  • Autor

Panowie zamiast kartonów dałem styropian i jest juz lepiej :) nie miałem kiedy zajrzeć pod auto i sprawdzić ten wąż :)

Opublikowano
  • Autor

ok Dzieki musze kupic :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.