Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Czy mam złego VAG'a?


peya81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Posiadam dokładnie takiego VAG'a

https://www.obd2.pl/index.php?p28,polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl

Gdy podlaczam kabelek do audiczki (2002r.) to niestety leca próby połączenia 1,2,3,4 i od nowa 1,2,3,4. W zwiazku z tym mam pytanko - czy ten VAG jest OK? Czy moze mam zły program (ver.2,5). Dodam, iż VAG na pewno jest sprawny, gdyż łączy sie z VW i SEATAMI do 2003r.

Z gory dzieki za pomoc

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tym jest problem, ze mam oryginalna plytkę, z jakims pdf'em ale tam sa opisane tylko glowne funkcje programu 2,5. 4,5... Są instrukcje ale tylko do instalacji VAGa i zmiania COM.

ehhh VAGa mam od 2 lat, moze wtedy jeszcze nie dałaczali tego na cd ?? :mysli: Mozesz mi wyslac na maila to objasnienie?

[email protected]

z gory wielkie dzieki

pozdrawiam

Piotrek[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2008, 19:57 _________________________________________________ok jestem po wizycie z VAGiem w furce

Niestety po zmianie latency timer dalej nie ma polączenia z silnikiem. Ładnie łączy sie z klimatyzacją, ABS, światłami, ale niestety na tym na czym mi najbardziej zależało, czyli engine - LIPA :kwasny:

Czy coś robie źle? Czy może jest jakiś jeszcze inny patent. Wierzę, że mi sie uda z Wasz pomocą :D

Auto było gruntownie sprawdzane w serwisie przed zakupem (4m-ce temu) i tam ładnie współpracował.

Wielkie thnx dla Tom-68- za pomoc w obniżeniu latency timerka :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu, to proponuję zainstalować wersję VAG-COM 311-2 firmy Ross-Tech. Demko znajdziesz na stronie ross-tech.com . W B6 silnik nie idzie przypadkiem po CANie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem leży w programie, albo konfiguracji wirtualnego portu COM (przejściówki USB-RS232). Proponuję zainstalować tego VAG-COMa 311-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Posiadam dokładnie takiego VAG'a

https://www.obd2.pl/index.php?p28,polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl

Gdy podlaczam kabelek do audiczki (2002r.) to niestety leca próby połączenia 1,2,3,4 i od nowa 1,2,3,4. W zwiazku z tym mam pytanko - czy ten VAG jest OK? Czy moze mam zły program (ver.2,5). Dodam, iż VAG na pewno jest sprawny, gdyż łączy sie z VW i SEATAMI do 2003r.

Z gory dzieki za pomoc

Piotrek

Kabel mam ten sam, ale VAG 311-2 N mam i śmiga aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za podpowiedzi, dziś podziałam i sie odezwę. oby zadziałało ... :confused4:[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2008, 08:15 _________________________________________________Panowie jest prawie zaje**scie !!! Elegancko sie połączył, odczytał nawet błąd z silnika (sporadyczny), tylko nie moge go tym programem skasowac. Podejrzewam, iz do tego musze miec pełną wersję programu, mam racje? Tak czy siak wielkie dzieki za pomoc i wskazanie odpowiedniego programu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wgrałeś wersję 311-2 ??

jeśli tak to błąd powinien się skasować a jeśli nie chce to nie jest błąd sporadyczny, chyba że VAG niezarejestrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw instalujesz sterowniki kabla, a potem VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgałem stery od polskiego vaga i po właczeniu obojetnie ktorej funkcji programu mi sie wiesza. Czy może byc wina Visty?

może być wina Visty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: kurka mnie zaś sie łączy tylko z klimą no i nie do końca z ABS (pika i mruga kontrolka) gdzie znajdę ten latency timer ??

i ktoś może podać jakie ma ustawiania portu transfer w bitach bufor parzystośc nieparzystość itd wszystko co jest w menadrzeże urządzeń jeżeli chodzi o port. łącze sie przez przejściówke RS na USB

dodam że przy połaczeniu z silnikiem wyskakuje że za dużo błedów

troszkę OT sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przejściówkami faktycznie są kłopoty

po podłączeniu fejsa w menadżeże urz.powinno się pojawić "porty(COM i LPT) .tylko fejsa - bez połączenia do auta.

kikasz na to 2 razy i pojawia sie "USB Serial port(np.com1)

potem sprawdzasz jaki port przypisany został przez program vag com

sprawdzasz to w zakładce "OPTIONS" jeżeli jest inny to ustawiasz na COM1 i test

poniżej masz "Protocol Options", w oknie" START BAUD" jeżeli masz "0" to wpisz wartość 9600

na koniec save i próbuj

PS. w menadżeże urządzeń klikasz na "usb serial port"

pokaże się okno "Właściwości", klikasz na zakładkę" port seting"

następnie zaawansowane(adwanced)

USB Transfer size wpisujesz 4096 w dwa okna

BM OPTIONS (latency timer) tu ja mam wpisane 11

ale jak nie idzie to zmniejszasz

następnie zamykasz wszystko po kolei klikając na OK

no i znowu próby

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...