Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Black Avant Evolution /bix/black piano/gwint/312/269/t.awx/216/38e/soft--> 157KM 335NM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No to się zawiodłem..

Posiadam takie felgi. W zasadzie wychodzi na to że to nic specjalnego. Nie wiem jaki będzie wynik kiedy usiądzie nieco niżej. Rozmiar 16 szerokości nie znam bo felgi w domku, a ja pracuje w niemczech i smigam na zimie.

Chcę by audi usiadła nieco niżej ale nie za nisko. Jakies 4-5 cm w dół. Wybor padł na nowy mta technik. Ktoś coś moze na temat komfortu jazdy powiedziec ? Czy będzie dużo sztywniej i głośniej w środku ?

Inne felgi to i pewnie dystans będzie można szerszy pakować [emoji4]

[emoji12]

dcb1f10a6a8e3833f93539757c2f9308.jpg

Opublikowano
  • Autor

Aaa :D do 16 to spoko 20 na tyl i przod wejdzie :)

Opublikowano

Gwint już mogę sobie wybić z głowy.. Dystans siądzie

w chwili zmiany kół na letnie. Wsadzam 20mm i niech sie dzieje wola Boga. Następny mod to będą chromowane lusterka i relingi, później... FOTELIK DLA DZIECKA ;) Stąd właśnie brak gwintu.

Szwagier kupił też b5 avant tylko rok młodszą i ma tam cos w czym zakochałem się od razu - elektronicznie skladane lusterka.

Może przekupie go jakoś, by wylądowały w mojej ;)

P.s. Booster70 nie mogę się na patrzeć na twoją. Jest mega !!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A co ma fotelik do gwinta? młodego od początku na gwincie woziłem :wink: nie narzekał :grin:

Opublikowano

Młodego tak, ale jak będzie młoda ? Dwie baby kontra gwint.. nie chcę by jeździły w bagażniku z zaklejonymi buziami :D

Druga strona jest taka, że boję się tego zawieszenia. Nie miałem okazji pojeździć nieco niżej niż seria, chyba że za czasów kiedy kupiłem citroena xantie na hydro zawieszeniu.

Chodzi tu o twardość MTSA,

korci mnie strasznie i trochę przeraża.

Mam też pytanie, czy im niżej tym sztywniej ?

[emoji14]

Opublikowano

Chodzi tu o twardość MTSA

MTS stosunkowo miękki. wkładaj i sie nie zastanawiaj. To profil opony i masa nieresorowana decydują o komforcie. Twardość zawieszenia to bardzo przyjemna cecha moim zdaniem :)


Mam też pytanie, czy im niżej tym sztywniej ?

Może być niewielka róźnica. Zależy to od charakterystyki amortyzatorów. Ja w gwincie KW nie czuje różnicy w twardości

Opublikowano

W takim razie w przyszłym miesiącu najprawdopodobniej kupuję.

Dam znać jak wrażenia z jazdy

;)

Opublikowano

Niedawno założyłem u siebie gwint AP, kupiony od Kolegi Trewor87 z forum. Śmiało mogę polecić!

Przesiadłem się z 1BA.

Na nowym gwincie jest znaaaacznie większa pewność w zakrętach - wychylenia boczne bardzo mocno zostały zredukowane. To samo przy hamowaniu i przyspieszaniu - samochód już prawie w ogóle się nie buja.

Kolejna sprawa, to komfort. Myślałem, że jakoś drastycznie spadnie, że wszystkie, nawet najmniejsze dziury na drodze będą odczuwalne - ale nie! :) Ten gwint wybiera sporo nierówności, a resztę robi opona - u mnie z dość dużym profilem, bo jeżdżę na kole 205/55/16. Oczywiście jest odczuwalnie bardziej twardo, niż wcześniej, ale już pierwszego dnia użytkowania stwierdziłem (i podtrzymuję to zdanie także dzisiaj), że na gwincie jeździ się o niebo lepiej (i bezpieczniej). Jak powiedziała moja dziewczyna: "jest przyjemnie twardo" (co, wyrwane z kontekstu, może dość dwuznacznie zabrzmieć ;))

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

obczaiłem furke na Rothenburgu na żywca :) pozdrawiam

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Oo szkoda ze sie niw udalo pogadac :)

Ostatnio wpadły heble na tyl z a8 d2 269mm wentylowane :) jest odczuwalna poprawa

13210961_1148224585238970_1009135914_o_z

13241646_1148224571905638_1875779768_o_z

13214812_1148224575238971_821486015_o_zp

Edytowane przez booster70

Opublikowano

Dasz radę ogarnąć jakiś How To?

Będę wdzięczny :hi:

Opublikowano
  • Autor

Jest temat na forum ale moge tu napisac.

Piasty z c4, tarcze i zaciski z a8 d2 polift (aluminiowy zacisk) ja dalem tez przewody gumowe z a8 bo te z b5 nie za bardzo chcialy pasowac a ne chcialem nic naciagac i podginac, najwazniejsze to dorobic dystans pod jarzmo ok 17mm, do tego dluzsze sruby, dalej to juz kazdy bedzie wiedzial co z tymi puzlami zrobic ;)

Opublikowano

nieźle ;) seryjne są takie małe, że ich w ogóle nie widać :grin:

Opublikowano
  • Autor

Tutaj pod wzgledem estetycznym tez szalu nie ma, liczylem na cos wiecej hehe

Opublikowano

podliczałeś ile cenowo Cie wyszedł komplet potrzebny do przekładki?

Opublikowano
  • Autor

Zaciski i jarzma 50/szt, tarcze 190, klocki dalem nowe 60, piasty z c4 30/szt, dystanse 40/szt, reperaturki zaciskow chyba 30/szt, lacznie ok 540zl... Kurde jak tak teraz podliczylem to wyszlo troche :D nie zdawalem sobie sprawy hehe

Aa i leszcze lozyska skf 60/szt..

Opublikowano

ważne, że lepiej hamuje :wink: poka z kołem jak to wygląda

Opublikowano

Dasz radę ogarnąć jakiś How To?

Będę wdzięczny :hi:

Obczaj u mnie w temacie masz kilka zdjęć :D

Bez dystansów na zaciskach z S6 i tarczach z A8, oryginalne przewody hamulcowe.

Według koncepcji Pioterosa... Testowane w boju: na trasie i na rajdowaniu po lotnisku :D

Opublikowano

Dasz radę ogarnąć jakiś How To?

Będę wdzięczny :hi:

Obczaj u mnie w temacie masz kilka zdjęć :D

Bez dystansów na zaciskach z S6 i tarczach z A8, oryginalne przewody hamulcowe.

Według koncepcji Pioterosa... Testowane w boju: na trasie i na rajdowaniu po lotnisku :D

A w moim to się sprawdzi skoro mam FWD? :D

Pytam bo jeżeli tak to postaram się opchnąć zaciski z a8 i kupić z S6.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Z tego co wiem to zaciski nie roznia sie skutecznoscia, do fwd musisz zmienic piasty jak ja

Odgrzeje kotleta :)46fc3acdba8128c6170f8d6ea7df16a2.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.