Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica zamiennik czy używka


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczęło ubywać mi płynu i podejrzewam że to uszczelka pod głowicą na silniku nie widać żadnych wycieków. Dwa lata temu wymieniałem uszczelkę więc mam nadzieje że to jednak wyciek płynu. Ale do rzeczy jeśli okaże się że to uszczelka to nie problem wymieniam i gotowe gorzej jak głowica okaże się pęknięta wtedy albo używka albo nówka zamiennik np taki NOWA GŁOWICA ZAWORY VW SEAT SKODA 1.9 TDI 2.0 TDI (2958691005) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Używka ma to do siebie że że jest tańsza ale nie wie się jak się trafi a płacić ciągle za demontaż głowicy to trochę wkurzające. Czy ten zamiennik da radę czy nie warto się nad nim zastanawiać? Muszę wcześniej zebrać informację bo w razie czego muszę szybko podjąć decyzję co i jak, bo bez auta to jak bez ręki. Z góry dzięki za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doradze ci jesli chodzi o wybor ,nowa to zawsze nowa no ale nie wiadomo jak sie bedzie mial ten zamiennik troche malo info w tym ogloszeniu jesli chcesz mam glowice z 2,0tdi 140km 2006roku silnik mial najechane 160tys z auta po rozbiciu,mysle ze za 600 zl bym ci puscil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo a płyn spierdziela ci rurką pod zbiorniczkiem? Jak nie rozbierzesz to się nie przekonasz, sprawdź czy aby na pewno blok jest prosty znajomy mechanik ostatnio robił superba BPW też niby na uszczelkę głowica robiona była rok temu planowanie itd. wymieniona uszczelka ostatnio jak przegonił go autobahnem 160-180 km/h, okazało się że poziom płynu opadł 2 cm poniżej minimum więc zrzucili głowicę oddali do sprawdzenia ciśnieniowego i ewentualnego planowania okazało się że z głowicą wszystko ok natomiast blok pomiędzy 3 i 4 cylindrem osiadł minimalnie, jak próbowali go zabielić w tym miejscu w celu oczyszczenia to kamień w ogóle nie sięgał tego "dołka" a na nieszczęście idzie tam kanał wodny i ciśnienie szło do układu chłodzenia... Finał taki, że silnik do rozbiórki i blok na szlifiernię do planowania, koszty też niestety spore... W Twoim przypadku może być znowu tylko uszczelka ale po tak krótkim czasie dziwne żeby ją wydmuchało, natomiast tak czy inaczej zwróć na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo a płyn spierdziela ci rurką pod zbiorniczkiem? Jak nie rozbierzesz to się nie przekonasz, sprawdź czy aby na pewno blok jest prosty znajomy mechanik ostatnio robił superba BPW też niby na uszczelkę głowica robiona była rok temu planowanie itd. wymieniona uszczelka ostatnio jak przegonił go autobahnem 160-180 km/h, okazało się że poziom płynu opadł 2 cm poniżej minimum więc zrzucili głowicę oddali do sprawdzenia ciśnieniowego i ewentualnego planowania okazało się że z głowicą wszystko ok natomiast blok pomiędzy 3 i 4 cylindrem osiadł minimalnie, jak próbowali go zabielić w tym miejscu w celu oczyszczenia to kamień w ogóle nie sięgał tego "dołka" a na nieszczęście idzie tam kanał wodny i ciśnienie szło do układu chłodzenia... Finał taki, że silnik do rozbiórki i blok na szlifiernię do planowania, koszty też niestety spore... W Twoim przypadku może być znowu tylko uszczelka ale po tak krótkim czasie dziwne żeby ją wydmuchało, natomiast tak czy inaczej zwróć na to uwagę.

coś pomyliłeś,gdyż w Skodach Superb nie było tego silnika.

w Superbach 2.0tdi na PD był montowany tylko silnik BMP (później CR)

BPW wychodził tylko w audi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze BKD i BSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to był BSS motor bliźniaczy do BPW też 8v z identyczną głowicą, dzwoniłem przed chwilą do mechanika, jednak BPW ten przypadek jak najbardziej może dotyczyć.

Rabbi tu masz przykładową aukcję sprzedaży głowicy silnika o oznaczeniu BSS a numer części taki jak w naszym BPW

SKODA 2.0 TDI 8V BSS 140KM GŁOWICA 038103373R (2785128673) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście,sprawdziłem dokładnie i był jeszcze BKD 16v i BSS 8v w Superbach

Łukasz,faktycznie głowica BSS może być taka sama jak w BPW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...