Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

panowie... z tym sekundową "grzechotką" przy odpalaniu eSy to nie ma reguły. Sprawdzone zarówno na oleju 5w30, 5w40 jak i obecnym 10W60. Raz jest, a raz nie ma, niezależnie od oleju. Natomiast częściej się zdarza przy niskim stanie oleju. Przy wysokim rzadziej, ale też potrafi się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sprawdzałeś to ok.

Ja się naczytałem na necie i czasami stanie po gaciach. Nie jednemu grzechotało, ASO twierdziło że to normalne by się nie przejmować, a silnik się zje....ł.

Wiem że u mnie nie dużo najechane, ale...

Stan oleju sprawdzony, jest gitara ;-)

Teraz czekam do soboty na odbiór autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem należy rozwiązywać w momencie jak grzechota dłużej, a nie tylko przy odpaleniu. Więc, spokojnie, ale sprawa musi być obserwowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko odebrane. Instalka działa jak należy. Teraz testowanie i sprawdzanie spalania na LPG ;-P

azahe2uz.jpg

udy4u6e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko loko konto tam mam od trzech lat:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce i nie przeszkadza monterowi to można tak zrobić , ja montowałem sam i mam podobnie ,

Ksiądz zdaj relację ja się lpg będzie zachowywało przy pierwszym odpaleniu rano ( pierwsze przejście ), bo widzę że korektę delikatnie ruszył, ale na wysokiej temp.

Zaworków nie wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce i nie przeszkadza monterowi to można tak zrobić , ja montowałem sam i mam podobnie ,

Ksiądz zdaj relację ja się lpg będzie zachowywało przy pierwszym odpaleniu rano ( pierwsze przejście ), bo widzę że korektę delikatnie ruszył, ale na wysokiej temp.

Zaworków nie wymieniałeś ?

Jutro odpalę, mogę nawet filmik wrzucić.

Zaworków nie wymieniałem bo już nie zdążyłem kupić.

Jak coś to sam zmienie w niedalekiej przyszłości.

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

Waskivw a jak u Ciebie ze spalaniem to wygląda? Mam na myśli trasę na przykład.

Bo wiem że pierwsza butla, ale zatankowałem do pełna, przejechałem 60 mil i pokazuje połowe na tym śmiesznym wyświetlaczu.

Trasa, prędkość średnia 85 mil na godzine. To chyba trochę dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnikiem się nie sugeruj , nie wiadomo do końca jak jest ustawiony , w Techu jest autokalibracja wskaźnika przy tankowaniu trasa 13/16 , ma palić 20% więcej niż PB , ile pokazuje na fisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, na fisie to nie pamietam. Ale raz jak liczyłem pb to mi wyszło i 11 litrów. To aż się sam zdziwiłem że tak mało. I to nie jechałem 90 km na godzine.

No i jak ten głupi fis pokazuje teraz spalanie skoro jadę na gazie? Bo tego to nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie fis zawsze pokazuje mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie fis ma pokazywać tyle samo co przed montażem , przy dystrybutorze pokazuje +20%

Jak masz Vag to podłącz i spr. korekty jeśli się nie mylę to grupa 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FIS pokazuje mi spalanie chwilowe 22-24 MPG, średnie 17 MPG.

To tak z dzisiejszej jazdy po mieście.

Na trasie pokazywał średnie 25 MPG.

Co znaczy przy dystrybutorze 20% więcej? Zresztą jak komputer pokładowy oblicza to spalanie, skoro jazda jest teraz na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie wie że jedzie na gazie ( oczywiście jak instalacja dobrze wyregulowana ) , co do dystrybutora to

interesuje cię średnie spalanie czyli 17na fis + 20% = ok.21l LPG - trochę dużo jeśli to trasa, ważne aby przy tankowaniu zerować wskazania fisa na poz 1 i poz 2

Spr. sobie korekty i będzie wiadomo jak instalacja wyregulowana , nie twierdzę że monter nie umie , ale to auto bardzo wredne jest do strojenia , inaczej zachowuje się w trasie , a inaczej w mieście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie wie że jedzie na gazie ( oczywiście jak instalacja dobrze wyregulowana ) , co do dystrybutora to

interesuje cię średnie spalanie czyli 17na fis + 20% = ok.21l LPG - trochę dużo jeśli to trasa, ważne aby przy tankowaniu zerować wskazania fisa na poz 1 i poz 2

Spr. sobie korekty i będzie wiadomo jak instalacja wyregulowana , nie twierdzę że monter nie umie , ale to auto bardzo wredne jest do strojenia , inaczej zachowuje się w trasie , a inaczej w mieście .

To ja się chyba źle wyraziłem.

Na FISie miałem 17 MPG czyli jakieś 16,5 litrów/100 km, to jazda w mieście.

Na trasie pokazywało 25 MPG czyli 11,3 litrów/100 km.

Auto było regulowane ze mną, Krzysiek nie reguluje sam. Ja jeździłem, on działał. Miał podpiętego lapa do regulacji oraz VAGa by sprawdzać korekty.

Swoją drogą mogę sprawdzić, ale czy da to radę samemu sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę , podłącz Vaga i odczytaj grupę 32,33 i tam masz korekty , jeździć nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...