Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PDC - ori czy inne?


banan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę założyć PDC u siebie (mam już nawet wszystkie części ori), ale brakuje mi zderzaka, wydałem już 500zł, muszę wydać kolejne 700zł, żeby wreszcie to założyć... Zastanawiam się więc nad tym, czy nie lepiej darować sobie ori i założyć jakiś inny, wtedy nie będę musiał zderzaka wymieniać. Co o tym myślicie? Jest w tym sens, czy lepiej trochę dołożyć do używanego ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej działaję ori. Te chinole z allegro często się psują lub świrują w mrozy/ deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladaj ori. Ja mialem to szczescie ze kupilem zderzaki juz razem z pdc i do kompletu brakuje mi wiazki przedniego zderzaka. Reszte gratow brakujacych kupilem w aso

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wystarczy nawiercić otworów? Ja mam ori i działają bardzo dobrze. Wykrywają nawet niski krawężnik, do chinoli nie ma porównania, Ale z tego co udało mi się doczytać po kodach to czujniki miałem dokładane 2 lata po dacie produkcji w serwisie i to przy okazji wymiany zderzaka:decayed: Tak że nie wiem czym się ten zderzak różni ale może ori zestaw doposażeniowy da się zamontować do zwykłego zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety się nie da, bo co z tego że masz dziury, ten czujnik musi się zatrzasnąć w plastikowym pierdolniku, który jest fabrycznie 'zlany' ze zderzakiem... niestety wbrew pozorom zderzak do pdc znacznie się różni od tego normalnego :( a przez to koszt zabawy rośnie o zakup zderzaka (ok. 150zł) + pomalowanie (ok. 350zł) :( co prawda możesz sprzedać swój zderzak, ale to też nie będzie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że może te czujniki które były montowane w serwisie już po wyjeździe z salonu z pudełka może mają inne mocowania, chociaż są oryginalne audi to jednak są w zestawie doposażeniowym więc może nie wymagają wymiany zderzaka. Musiałbym zobaczyć jak to wygląda u mnie od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

4L0054630 AUDI Q7 CZUJNIKI PARKOWANIA ZESTAW TYŁ (2934484181) - motoAllegro

wprawdzie do Q7 ale może do a4 też by się znalazły. W aukcji nic nie piszą o konieczności zmiany zderzaka

I jeszcze zderzak od a4 z wersji z czujnikami - widać tam że jednak w zderzaku są odpowiednie miejsca na te czujniki, których w zwykłym pewnie nie będzie :(

Zderzak tył Audi A4 B6 (pod czujniki parkowania) (2981567635) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dokładane z firmy AmerVox i spisują się świetnie w porównaniu do tanich chinoli z allegro. Także polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierdolnik można spokojnie kupić w ASO VW, w audi nie maja koszt koło 20zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierdolnik można spokojnie kupić w ASO VW, w audi nie maja koszt koło 20zł/szt.

Zakładałeś?;) da się to wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyrezane ori czujniki w zwykly zderzak, banalna sprawa nawet bylo narysowane gdzie wiercic, zaczepy mozna dokupic w aso, ja dorwalem uszkodzony zderzak za 30zeta i przelozylem je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

4L0054630 AUDI Q7 CZUJNIKI PARKOWANIA ZESTAW TYŁ (2934484181) - motoAllegro

wprawdzie do Q7 ale może do a4 też by się znalazły. W aukcji nic nie piszą o konieczności zmiany zderzaka

I jeszcze zderzak od a4 z wersji z czujnikami - widać tam że jednak w zderzaku są odpowiednie miejsca na te czujniki, których w zwykłym pewnie nie będzie :(

Zderzak tył Audi A4 B6 (pod czujniki parkowania) (2981567635) - motoAllegro

Mam u siebie dołożony taki zestaw jak w aukcji do Q7 dedykowany do A4 B7. W zderzaku trzeba wywiercić otwory (są zaznaczone po wewnętrznej stronie zderzaka) wcisnąć od zewnętrznej strony czujniki , pociągnąć instalację, podłączyć pod światło wsteczne i masę, przyuczyć, przeciąć niebieski kabelek i zaizolować i po robocie :)

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Mam wyrezane ori czujniki w zwykly zderzak, banalna sprawa nawet bylo narysowane gdzie wiercic, zaczepy mozna dokupic w aso, ja dorwalem uszkodzony zderzak za 30zeta i przelozylem je

Czym wierciłeś i czy otwory wyszły idealnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

4L0054630 AUDI Q7 CZUJNIKI PARKOWANIA ZESTAW TYŁ (2934484181) - motoAllegro

wprawdzie do Q7 ale może do a4 też by się znalazły. W aukcji nic nie piszą o konieczności zmiany zderzaka

I jeszcze zderzak od a4 z wersji z czujnikami - widać tam że jednak w zderzaku są odpowiednie miejsca na te czujniki, których w zwykłym pewnie nie będzie :(

Zderzak tył Audi A4 B6 (pod czujniki parkowania) (2981567635) - motoAllegro

Mam u siebie dołożony taki zestaw jak w aukcji do Q7 dedykowany do A4 B7. W zderzaku trzeba wywiercić otwory (są zaznaczone po wewnętrznej stronie zderzaka) wcisnąć od zewnętrznej strony czujniki , pociągnąć instalację, podłączyć pod światło wsteczne i masę, przyuczyć, przeciąć niebieski kabelek i zaizolować i po robocie :)

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Mam wyrezane ori czujniki w zwykly zderzak, banalna sprawa nawet bylo narysowane gdzie wiercic, zaczepy mozna dokupic w aso, ja dorwalem uszkodzony zderzak za 30zeta i przelozylem je

Czym wierciłeś i czy otwory wyszły idealnie?

Otwornicą stożkową, wyszlo tak jak w ori zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ASO - nie mają takich 'końcówek' do montażu tych ori czujników... nie wiem co robić, wymiana zderzaka i jego malowanie mi się nie uśmiecha :/ zawsze to jakaś malowana część, a teraz całe auto mam 'czyste', bez żadnego malunku...

trafiłem na coś takiego -> Czujnik cofania, 5 opcji do wyboru - Zakupy grupowe na MyDeal.pl

co o tym myślicie? ktoś zna ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sie bawić w takie zamienniki, skoro można raz a porządnie to zrobić i mieć pewność że prawidłowo działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką mam pewność, montując używane ori części, że wszystko będzie sprawne teraz i na wieki? jak zaczynam sobie kalkulować ryzyko i koszty, to jednak wygrywają 'zamienniki'

bardzo zależy mi na rezaniu auta na ori częściach, ale... nie jest to takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...