Jump to content
0
Guest adus20

przyciemnianie wkladów lamp przednich

Recommended Posts

Guest adus20

panowie, na forum nic nie znalazlem

chodzi mi o rozklejenie/sklejenie przednich lamp, czy ktos robil, jakies porady ?

co myslicie o wlazeniu do piekarnika na 60st i jakies 40 minut, da rade rozkleic ?

w b5 dawalo rade ale w b7 piekarnikiem raczej nic nie zdzialasz ja bralem opalarke nozyk i skrobanka :wink:

---------- Post dopisany at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany at 09:54 ----------

http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b6-rozklejenie-lamp-przednich-malowanie-srodkow-113723/ tu masz watek ale do b6

w b5 dawalo rade ale w b7 piekarnikiem raczej nic nie zdzialasz ja bralem opalarke nozyk i skrobanka :wink:

---------- Post dopisany at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany at 09:54 ----------

http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b6-rozklejenie-lamp-przednich-malowanie-srodkow-113723/ tu masz watek ale do b6

A właśnie że lampy z b7 rozkleja się bardzo łątwo za pomocą piekarnika :naughty:

Guest adus20

A właśnie że lampy z b7 rozkleja się bardzo łątwo za pomocą piekarnika :naughty:

mozesz podac jakies szczególy jak Ty robiłes ?

o widzisz tego nie wiedzialem myslalem ze jest masakra podobnie jak w b6:wink:

ja chyba wolałbym opalarką to robic a nie w piekarnik gdzie przygotowuje sie zarcie wkładać lampy fuj

Lampy w b7 rozkleja się bardzo łatwo bez pomocy piekarnika, opalarek, itd. :) Wystarczy ściągnąć spinki, i podważając śrubokrętem powoli rozklejać.

osobiście ostatnio robiłem taką operacje na lampach, rozklejałem i malowałem na czarno i powiem Wam że

piekarnik na 150 stopni - trzymałem lampe 5 minut i super klej puszcza, malowałem w czarny mat a wyszło tak

było

3ca759fcc9554f82gen.jpg

jest

8bc579bad7fe81b7gen.jpg

całość

485c6c6610f31582gen.jpg

Było B5 , B6 , B7 , B7, B8 .......jest BWM ;)

Ja pomalowałem tak samo, tylko w czarny połysk :)

Plasti dip daje radę na takie temperatury? Jak nie, to czym najbezpieczniej malować?

Plasti dip daje radę na takie temperatury? Jak nie, to czym najbezpieczniej malować?

Jak na mat to polecam to :

boll-lakier-do-zderzakow-plastikowych.jpg

I kosztuje mniej niż 20zł a nie 60-70 :) za plasti-dipa

Po pierwsze to da radę z temperaturą w środku lampy? Nie widziałem żeby ktoś na forum tego używał...i czy nadawałoby się żebym sobie tym grill psiknął na czarno? Wiesz może jak z wytrzymałością tego środka żeby mi z grilla nie odpadło i po soczewkach nie płynęło w lampie :facepalm:

Możesz spokojnie malowac nic sie nie stanie. Po drugie ramka sie nei nagrzewa od soczewki .

a czym skleiłeś te lampy po pomalowaniu no nie powiesz mi ze klej ktory był nadawał sie do ponownego sklejenia

Oj soprano tylko jak to będzie pasowało do naszego lava grey... ja się jeszcze zastanawiam czy nie zrobić grilla w czarny mat ale żeby wiochy nie narobić na aucie :facepalm:

lava grey...

??????????????

no nie powiesz mi ze lepsze są ori kolorki niż środek czarny

20130920_161527.jpg

jak tylko zrobi sie cieplej umyje auto zrobię lepsze fotki i poproszę chłopaków o VT i zobaczymy

lampy juz mam i na pewno będę je rozklejał w zaciszu domowym aby wywalić pomarańczowy kierunek i do tego oklejony boczny kierunek będzie :kox:

lava grey to kolor lz7l czyli taki jak w naszych autach :wink: podpatrzę może u Ciebie jak to wygląda :whistling: albo zrobię wcześniej bo mnie szlag trafia w taką pogodę :decayed:

I czym to kleić potem?

czarny grill tak Awra ale nie mat :) ja mam na polysk zrobiony i jest super ale znaczek zostawilem chromowany i grill jest polakierowany a nie sprayem zrobiony i efekt jest super :)

Witam. Takie zapytanie mam co do zmiany kierunkow z pomaranczowych na biale wystarczy zdjac te pomaranczowe dekielki czy to nie bedzie wtedy wygladalo? Zarowke jaka wtedy zamontowac?

Niektórzy mają powyjmowane same szkła, jak ktoś lubi się pobawić to daje radę bez rozklejania, trzeba połamać klosz i wydłubać.

Żarówka logicznie zamiast pomarańczowej - chrom.

No rozklejac to chyba bede bo bym sobie prysnal na czarno. Tylko zastanawia mnie jak wyciagne te szkielka pomaranczowe to jak to bedzie swiecilo

Skoro szkiełka są pomarańczowe, to żarówka kierunkowskazu za nimi jest biała (w tylnych światłach z kolei zielona :naughty: ). Jak wyciągniesz plastiki to i żarówki musisz dać inne świecące pomarańczem, np. coś takiego Chrom Blinkerlampen Osram Diadem verchromt PY21W Blinkerbirnen 12V 21W BAU15s | eBay

A tu idzie dostać nawet przezroczyste plastiki w miejsce pomarańczowych Audi A4 B7 Scheinwerfer Xenon Blinker Weiß Nachrüstset Neu! | eBay

small.jpg

285KM & 555NM / BOSE / RECARO alcantara / black lights / ULTER 4x90mm / Carbon 5D / RSgrill+cupra / H&R -45mm / 19"x9" et33 S5

Czym to pozniej skleic? Zlozyc na tym co bylo czy jakis klej do szyb?

Ja składałem na tym co było, nic nie paruje.

Tak u mnie wyszło, porównanie jedna już po, druga przed.

b32d46d723bf.jpg

Tutorial jest prosty :wink:

1. Rozgrzewamy piekarnik do 80-100st.C

2. Jak nie ma żony to wsadzamy do niego reflektor i czekamy od 5minut, czasami może zejść się i 10/15min.

3. Wyciągamy wypieczoną "bułeczkę" i rozklejamy.

4. Bawimy się środkiem: malujemy wkłady, zmieniamy kierunki lub wywalamy pomarańcze itp.

5. Sklejanie lampy za pierwszym razem jest możliwe na starym kleju.

6. Ja najpierw pościągałem palcem klej na środek (jest dość plastyczny)

7. Następnie dwie połówki spowrotem do piekarnika na parę minut, by klej znowu wyraźnie zmiękł.

8. Składamy dwie połówki i zakładamy spinki.

Pamiętać trzeba by przed sklejeniem dobrze sobie umyć i wyczyścić klosze od środka.

Parę fotek operacji na starej lampie. Więcej nie mam, robiłem wszystko w nocy i nie było czasu na pstrykanie:

c937732bd21d.jpg

ed3c230e68a4.jpg

cb3cda192120.jpg

28b16c1eac82.jpg

05c4dafdcdde.jpg

Efekt na aucie:

804fe25e34e3.jpg

540148fb6e37.jpg

c73054f4df02.jpg

Piękne... A jakiej farby użyłeś ? Czarny mat w sprayu ? I skąd dorwałeś inna inny odbłyśnik na kierunkowskazy ?

przymierzam się do tego zabiegu ale jak już wyciągnę lampy to chciałbym zrobić je na ideał czyli regeneracja odbłyśników, spolerowanie szkieł itd.

Najpierw dałem podkład na plastik firmy MOTIP, a potem czarny półmat DUPLI-COLOR.

Białe szkiełka wyciągnąłem z drugich lamp, kupiłem połamańce na swapa :decayed:

Odbłyśników chyba nie będziesz musiał regenerować, w moich były idealne, w tych na części też b.ładne.