Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • miron78

    11982

  • Pucek

    11719

  • Guregoru

    10138

  • diman

    7415

Top użytkownicy w tym temacie

widziałem, nie komentowałem bo ten film pozamiatał moim wyobrażeniem o szybkim aucie Gregora

A co się zmieniło w tym wyobrażeniu :rolleyes: Bo moje auto wolniej nie będzie jeździć po obejrzeniu tego filmiku :gwizdanie:

Cześć Guru :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za 100 punktów- kto z okolic Knurowa potrafił by mi zVAGować autko? Np. jutro w godzinach popołudniowych. Chodzi o to że po odebraniu eSy od mechanika auto przestało chodzić. Po przejechaniu kawałka drogi i przyciśnięciu na gaz do 3 tys zbiera sie w miare potem nagle mniej potem na chwile znowu więcej i potem znowu i tak na zmiane. Potem już zaczyna szarpac całym samochodem przy 2 tys obrotów jak troszke mocniej sie naciśnie na gaz- chodzi jak traktor- i to samo jest na wolnych obrotach potem chodzi jak fiat 125p- moje podejrzenie jest takie że nie pali na jeden gar , przerywa, szarpie. Normalnie mam już dość.

Oddałem sprawny samochód( przejechałem 1500km bez żadnych złych objawów silnik chodził jak zegarek) na wymianę filtrów , olejów czyli cały pakiet startowy z racji ze niedawno nabyłem autko.

Do tego mieli się zająć małym wyciekiem płynu chłodniczego gdzieś z tyłu silnika i wymienić pompkę spryskiwaczy.Wszytsko określiłem co jak ma wyglądać jakie oleje itd.

Słuchajcie najlepszego- zachodzę do warsztatu po 6 dniach- a gościu mnie się pyta to jaki tam Pan chciał olej?? :shocked: Nie mówiąc że auto nie miało nic praktycznie ruszone- na dodatek przez weekend stało z uchyloną maską na dworze. Sam jeździłem potem za olejami bo mnie szlag trafił jak usłyszałem gościa- i powiedzieli że na dziś auto będzie gotowe.

Dziś przychodzę- i patrze że kończą zmieniać oleje- a Pan mechanik do mnie: Ale to auto nie chodzi tak jak należy, szarpie i tak jakby nie pali na jeden gar - ja na to :blink: mówię jak to oddałem do Was auto sprawne co jest grane- a gościu wyszedł. Podchodzę do niego a on mówi że prawdopodobnie nie pali na jeden gar- i prawdopodobnie może być cewka któraś padnięta ale musi sprawdzić do kompem i powiedział że mam przyjść za godzinę. Przychodze a tu witają mnie z faktura na wymianę olejów, filtrów na jakieś 1400zł- mówię ok eSa kosztuje i nie żałuję jej - ale gościu mówi że jednak programem nie sprawdził bo coś tam mu się spaliło i że mam przyjechać jutro to MOŻE będzie miał kompa do sprawdzenia. Ja po wyjechaniu z placu ruszam mówię nic nie czuje różnicy żeby coś było gorzej- potem jak sie zagrzała przyłożyłem jej a tu taki zonk jak na początku napisałem. Zapłaciłem jak za zborze, a do tego zamiast odebrać eSę w lepszym stanie wyjechałem autem które nie chodzi.....

Co byście zrobili na moim miejscu bo mnie szlag trafia poprostu....

Cz jest ktoś w stanie mi pomóc z eSką i najpierw ją sprawdzić żeby wybadać chociaż co jest grane, jeżeli to nie pali któryś gar może diagnostyka wyświetli który? Mam nadzieje że to coś nie dotyczy turbin... bo chyba bym ich tam pozbijał....

Mam nauczkę że jedynym rozsądnym wyjściem będzie jeżdżenie do aso- chyba że ma ktoś zaufanego mechanika bądź jest w stanie mi sam pomóc...

Pozdro :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za 100 punktów- kto z okolic Knurowa potrafił by mi zVAGować autko? Np. jutro w godzinach popołudniowych. Chodzi o to że po odebraniu eSy od mechanika auto przestało chodzić. Po przejechaniu kawałka drogi i przyciśnięciu na gaz do 3 tys zbiera sie w miare potem nagle mniej potem na chwile znowu więcej i potem znowu i tak na zmiane. Potem już zaczyna szarpac całym samochodem przy 2 tys obrotów jak troszke mocniej sie naciśnie na gaz- chodzi jak traktor- i to samo jest na wolnych obrotach potem chodzi jak fiat 125p- moje podejrzenie jest takie że nie pali na jeden gar , przerywa, szarpie. Normalnie mam już dość.

Oddałem sprawny samochód( przejechałem 1500km bez żadnych złych objawów silnik chodził jak zegarek) na wymianę filtrów , olejów czyli cały pakiet startowy z racji ze niedawno nabyłem autko.

Do tego mieli się zająć małym wyciekiem płynu chłodniczego gdzieś z tyłu silnika i wymienić pompkę spryskiwaczy.Wszytsko określiłem co jak ma wyglądać jakie oleje itd.

Słuchajcie najlepszego- zachodzę do warsztatu po 6 dniach- a gościu mnie się pyta to jaki tam Pan chciał olej?? :shocked: Nie mówiąc że auto nie miało nic praktycznie ruszone- na dodatek przez weekend stało z uchyloną maską na dworze. Sam jeździłem potem za olejami bo mnie szlag trafił jak usłyszałem gościa- i powiedzieli że na dziś auto będzie gotowe.

Dziś przychodzę- i patrze że kończą zmieniać oleje- a Pan mechanik do mnie: Ale to auto nie chodzi tak jak należy, szarpie i tak jakby nie pali na jeden gar - ja na to :blink: mówię jak to oddałem do Was auto sprawne co jest grane- a gościu wyszedł. Podchodzę do niego a on mówi że prawdopodobnie nie pali na jeden gar- i prawdopodobnie może być cewka któraś padnięta ale musi sprawdzić do kompem i powiedział że mam przyjść za godzinę. Przychodze a tu witają mnie z faktura na wymianę olejów, filtrów na jakieś 1400zł- mówię ok eSa kosztuje i nie żałuję jej - ale gościu mówi że jednak programem nie sprawdził bo coś tam mu się spaliło i że mam przyjechać jutro to MOŻE będzie miał kompa do sprawdzenia. Ja po wyjechaniu z placu ruszam mówię nic nie czuje różnicy żeby coś było gorzej- potem jak sie zagrzała przyłożyłem jej a tu taki zonk jak na początku napisałem. Zapłaciłem jak za zborze, a do tego zamiast odebrać eSę w lepszym stanie wyjechałem autem które nie chodzi.....

Co byście zrobili na moim miejscu bo mnie szlag trafia poprostu....

Cz jest ktoś w stanie mi pomóc z eSką i najpierw ją sprawdzić żeby wybadać chociaż co jest grane, jeżeli to nie pali któryś gar może diagnostyka wyświetli który? Mam nadzieje że to coś nie dotyczy turbin... bo chyba bym ich tam pozbijał....

Mam nauczkę że jedynym rozsądnym wyjściem będzie jeżdżenie do aso- chyba że ma ktoś zaufanego mechanika bądź jest w stanie mi sam pomóc...

Pozdro :confused4:

.........za jaja i na kasztan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogi jestem w szoku bo nie robię u nich ani jednego ani dwóch aut - pozatym zrobili mi autko w jeden dzień gdzie wcześniej stało tydzień w Magro Rybnik i nie byli w stanie znaleść usterki - szkoda że za kilka godzin jadę w trase i wracam dopiero w piątek - powinni Ci w pierwszej kolejności podpiąc autko pod kompa który pokazałby czy to cewka czy nie - poza tym gdzybym był na miejscu załatwiłbym Ci cewke na podmianke - bo znalazł bym jedna nówke szt. do Twojej furki[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 22:01_________________________________________________Do piątku panowie :wink4:

Ps. Kurcze szkoda Dogi że akurat dziś jadę bo normalnie poszedłbym jutro do nich - bo całą ta sytuacja zupełnie mi do nich nie pasuje - robią mi audice od czasu kiedy miałem B5 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz Miron akurat na mnie zrobili narazie wrażenie najgorszego warsztatu do jakiegokolwiek kiedykolwiek oddawałem swoje samochody... Poprostu boję się ich zapytać ile będzie trwała wymiana rozrządu i czy samochód będzie wogóle po niej jeździł....

Szkoda Miron że Cię nie bedzie ale mam nadzieje że uporam się z nimi i eSa będzie do piątku jeździła tak jak należy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak już pisałem w odpowiednim dziale - na 80% stawiam na jedną z cewek.

Weź no podjedź tam jeszcze jutro i dojdź z nimi do porozumienia - takie moje zdanie na szybko :wink4:[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 22:17_________________________________________________

no widzisz Miron akurat na mnie zrobili narazie wrażenie najgorszego warsztatu do jakiegokolwiek kiedykolwiek oddawałem swoje samochody... Poprostu boję się ich zapytać ile będzie trwała wymiana rozrządu i czy samochód będzie wogóle po niej jeździł....

Szkoda Miron że Cię nie bedzie ale mam nadzieje że uporam się z nimi i eSa będzie do piątku jeździła tak jak należy :kwasny:

Dogi - postaraj się jakoś podpiąc kompa do furki - naciskaj ich - jeżeli będzie to cewka ( na którą stawiam ) to może podejdź do tematu z tej strony. Jeżeli znasz dobrze kopera ( ten co odemnie B6 kupił ) ja mu razem z autkiem dałem nówke sztuke cewke kupioną w ASO ( u Ciebie jest taka sama ) wymień dosłownie na parę kilometrów złą na tą jego i będziesz miał 100% pewności ( potem kup sobię taką w ASO + 1 szt. zapasową koszt 1 szt. ok 135zł )[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 22:20_________________________________________________Pozatym Dogi nie wiem co powiedzieć - gdybym miał co do nich jakiekolwiek wątpliwości napewno nikomu znajomemu bym ich nie polecił - jak już pisałem trafiłem do nich po tym jak w ASO po tygodniu stania odebrałem autko gdzie nie potrafili zdiagnozować usterki [br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 22:23_________________________________________________Dogi bądźmy dobrej mysli - oby to była cewka - bo padnięta cewka to jak złapanie kapcie - zupełny przypadek a i koszt symboliczny ( cewka do fiata bravo/brava 1.6 ponoć 380zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro skontaktuje się z Koperem - jak zdiagnozują mi autko podjadę do niego zamienimy cewkę- myślę że to żadna filozofia bo widziałem że jest raptem na kilku śrubach i spróbujemy sie przejechać.

Dzięki za pomoc Miron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro skontaktuje się z Koperem - jak zdiagnozują mi autko podjadę do niego zamienimy cewkę- myślę że to żadna filozofia bo widziałem że jest raptem na kilku śrubach i spróbujemy sie przejechać.

Dzięki za pomoc Miron :)

nie wiem jak u Ciebie - ale u mnie cewka była dosłownie na wcisk - zero kluczy potrzebnych do wymiany ( o ile dobrze pamiętam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto miało 3 km różnicy w przebiegu przed oddaniem a po odebraniu- jeżeli ją testowali to nawet nie zagrzali silnika...

to mnie dziwi że oddałem samochód który chodził jak zegarek a odebrał fiata 125p... od stania w miejscu się to nie zrobiło raczej- chyba że wilgoć itd... może pedantycznie do tego podchodze ale auto w czasie mrozów stało na dworze z niedomkniętą maską przez dobre 2-3 dni. U mnie auto stoi w garażu w którym ma 20 stopni i nie jest narazone na warunki atmosferyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj z warunkami atmosferycznymi bo nie każdy ma garaż :przebiegly: a moja strzała zawsze mi odpala niezależnie od temperatury powietrza :rolleyes:

A może oni mechanicznie coś uszkodzili (wątpię żeby się sami mieli przyznać jak by co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto miało 3 km różnicy w przebiegu przed oddaniem a po odebraniu- jeżeli ją testowali to nawet nie zagrzali silnika...

to mnie dziwi że oddałem samochód który chodził jak zegarek a odebrał fiata 125p... od stania w miejscu się to nie zrobiło raczej- chyba że wilgoć itd... może pedantycznie do tego podchodze ale auto w czasie mrozów stało na dworze z niedomkniętą maską przez dobre 2-3 dni. U mnie auto stoi w garażu w którym ma 20 stopni i nie jest narazone na warunki atmosferyczne...

Dogi może coś w tym być, moja szwagierka też mi odstawiła sprawne auto do zrobienia klocki i tarcze i jakie było moje zdziwienie jak po 2 dniach wsiadłem a auto kręci ale nie zapala, pozniej łapie ale nie chodzi na wszystkie gary, podgrzałem przewody wysokiego napiecia suszarką i jak ręką odjął, pozniej odrazu założyłem nowe bo w tych już wilgoć sie zbierała.

Jeżeli nic nie wymyślą to polecam machera u którego tylko zostawiam auto, moze jest troche od Gliwic ale śpie spokojnie jak sie audi tam naprawia

http://www.auto-danecki.pl/index_pl.php?page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje sie do nich jechać taki kawał na tych 5 garnkach-obadamy jutro czy mi zrobi tą diagnostyke jezeli wyjdzie ze to cewka faktycznie podjade załozymy na próbę inną jeżeli przejdzie to zaraz do aso po nową i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogi jak potrzebujesz vaga to jestem jutro do dyspozycji :hi: A co sie moglo stac? odrazu mowie, ze kompletnie nie znam sie na S4, ale mam tdika z turbo i kiedys przy wymiane filtra powietrza, obkrecilem gorna pokrywe filtra gdzie wpada odpowietrzenie zaworkow sterujacych turbina i auto przypominalo mula, szarpalo i kopcilo, ale mowie tak bylo w dieslu nie wiem jak jest w benzynie, ale jak mirek mowi, ze cewka to pewnie cewka :) Jesli chodzi o warsztat to moge polecic ci jeden w Gliwicach na Wojtowej Wsi, jeszcze nigdy mnie nie zawiedli, i nie bylo rzeczy nie mozliwych. Jak cos to wal priva.

P.s. Za co zaplaciles 1400zl ? bo nie wierze, ze za olej filtr i jakis silniczek od spryskow :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly filmik, a ten prwie 4 calowy wydech zrobil na mnie wrazenie :blink:

P.s. Za co zaplaciles 1400zl ?

o to samo chcialem zapytac bo jak doczytalem rozrzadu nie wymieniales :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly filmik, a ten prwie 4 calowy wydech zrobil na mnie wrazenie

mają ludzie pomysły. a widzieliście takiego golfika

troche poszerzonego :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Droga do pracy w taką pogode to masakra :kwasny:

Hmm też sie zastanawiałem 1400zł za filtry, oleje i coś tam jeszcze, to ja tyle nie zapłaciłem w ASO VW za właśnie oleje, filtry i klocki wiec albo Esa tyle kosztuje albo tak Cie ekstra od siebie policzyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby daleko nie szukac to moze cos z naszego podworka :cool1:

Corrado i Corsa A z Czerwionki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...