Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

hehehhe a tak wogule to dał się komuś Gregor wczoraj przejechać? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • miron78

    11982

  • Pucek

    11719

  • Guregoru

    10138

  • diman

    7415

Top użytkownicy w tym temacie

nooo mi też coś tam wspominał, ale ja chcę tylko na gazie :polew:

ciekawe czy damy radę zmieniać biegi przy tym dopale :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co w końcu w ciąży jesteś to musisz trochę spasować nie :polew: :polew:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2009, 23:43_________________________________________________Dobra ja spadam bo może przynajmniej raz z soboty na niedzielę uda mi się wyspać :decayed:

Dobranoc Pucek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehheheh pogadamy na grillu :decayed:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2009, 23:46_________________________________________________http://forums.vwvortex.com/zeroforum?id=26

polecam to forum :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pucek jak chcesz mocy to kup sobie S3

będziesz miał autko z silnikiem 1.8 ( czyli tanie w utrzymaniu ) wyrezasz 300 kucy ( razem z autkiem mieścisz się w 40 tyś zł ) i w standarcie masz Q :)

Odnośnie tego quattro to nie jest tak do końca, bo w S3 silnik montowany jest poprzecznie i system przenoszenia napędu jaki tam jest zastosowany to Haldex. Tylna oś jest włączana w razie potrzeby, w trakcie "normalnej" jazdy tył nie jest napędzany. Jest to tzw. "synchro"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Haldex#Zasada_dzia.C5.82ania

Przy quattro napęd przenoszony jest poprzez układ Torsen, obie osie są połączone z sobą mechanicznie poprzez wał i napędzaja obie osie jednocześnie. A "szpera" Torsen dba o to aby moc była odpowiednio rozdzielona.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Torsen#Zasada_dzia.C5.82ania

Tutaj jest filmik z TT która też jest na Haldexie i widać jak podczas ruszania przednia oś wpada w poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landryn - następnym razem ctrl+shift - się tak przełącza... na pewno nacisnąłeś oba naraz i ci się zmieniło :decayed:

Postaw za ta rade puckowi piwo :gwizdanie:

@ pucek : nie boj sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Haldexa to chiptunerzy już go opanowali , wymyślili sterownik , żeby haldex do 3 biegu działał jak Torsen :hi: i naprzykład Pirowski z Vtechu będzie coś takiego robił mojemu kumplowi w Leonie :przebiegly: jak zrobi to napewno sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello :hi:

wróciłem z giełdy, napiszę tak, rozpiętość cen aut jest spora, był diesel 96 rok za 14 tyś zł :gwizdanie: nie była nawet zła :polew:

potem 97 rok, 1.6, za 17 tyś zł :polew: było parę sztuk za 10 tyś zł, były też mega zniszczone, ogólnie każde auto było zwykłe, "szare" na zwykłych 15'' felgach

w drodze powrotnej zaciekawiła mnie pewna oferta, stała sobie błękitna A4, 97 rok, klima, kubełki, kierownica taka jak u Gregora, 1.8T bez Q :thumbdown:, na żółtych blachach, od handlarza, widać że miał dość sprzedaży gdyż po moim zapytaniu o silnik powiedział mi że to nie jest diesel, a ja do niego że szukam 1.8T i się zdziwił, full serwis, silnik nie myty, nigdzie nie widziałem oleju, cichutko i równo chodził, aż się zdziwiłem, CENA 11 tyś zł do opłat, ALE przebieg 271 tyś km

i tutaj jest ten myk...gdyby mi koleś o nim nie wspomniał to jestem przekonany że ma koło 200 tyś, no mam jego numer, niewiem czy wogule patrzeć po aucie z takim przebiegiem jeśli chodzi o PB, no i co będzie jak potem założe gaz...:/

jak Wy macie zdanie o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wolałbyś żeby był przekręcone na to Twoje 200cie?? wiadać że koleś uczciwy z tego co mówisz to i może przebieg autentyczny także jak jest ok to bym brał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i handlarz uczciwy ale przebieg jednak spory (chyba że jest przekręcony z 350 tyś :naughty:) Pucek zależy co było już wymieniane w silniku bo może faktycznie przebieg ma spory ale jak po kapitalce to będzie igiełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mówię że coś kręcone i wogule, ale jak na benzyne to zleksza sporo, patrzeć na to że będę na 100% tym autem jeździł 3 lata, napewno zrobię 60 tyś minimalnie, więc będzie koło 350 tyś, a to chyba powoli śmierć dla silnika, czekam aż wypowie się Darek i Gregor, czy warto kupować takie auto z tak dużym przebiegiem

hhehe Keżor, ja rozumiem że diesel i tyle to norma, ale ja mam te 230 tyś no i silnik chodzi, ale jednak to już sporo[br]Dopisany: 09 Sierpień 2009, 13:09_________________________________________________tym bardziej się boję bo ma być podtlenek eLPiGi :decayed:

dlatego o nim napisałem, mam patrzeć po nim czy nie? bo jak tak to dzwonie i pytam czy jeszcze jest, jak jest to umawiam się z nim i Gregorym i oglądamy, a silnik serio chodził cichutko i równo, może serio po kapitalce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofik patrz

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t45281.0.html;highlight=575+1237

poczytaj sobie, tak kolega od nas ze spotów miał problem z tymi samymi błędami

a tak w ogóle to :szukaj::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info mialem to samo jak wracalem z warszawy ostatnio brak mocy przy 110km/h ja mu gaz a on zero reakcji, czy na nastepnego spota moze ktos wziasc kompa+waga to bym sprawdzil to i przy okazji to czy mam faktycznie 140km czy to tylko blef goscia ktory mi sprzedal autko :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz sprawdzić czy masz taką moc? :mysli: to jedynie na hamowni... :gwizdanie:

vaga zawsze ktoś ma, więc wpadaj

ja jak będę (ale chyba nie) to też bym skorzystał bo świeci mi 1 in 2 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowili ze da sie to sprawdzic przy pomiaze doladowania ponoc jak jest wieksze doladowanie to znaczy ze jest chip[br]Dopisany: 09 Sierpień 2009, 15:07_________________________________________________czemu tu niema czata?????[br]Dopisany: 09 Sierpień 2009, 15:08_________________________________________________szkoda ze ta imprezka wypada teraz 15 z checia bym pojechal ale niestety nie pojade bo na wakacje jade ale nastepnej juz nie opuszcze ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to chyba że tak, ale to i tak będzie tylko mniej więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...