Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hid do b6


Kuna

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem te całe HIDy to o kant d*py roztłuc. Nie mówię o tym, że będziesz innych oślepiał. Jak kupiłem swoje auto od kolegi z forum hidy były założone, ale dla mnie świeciły bardzo słabo. Zmieniłem na żarówki i było o wiele lepiej (a żarniki w hidach były nowe, ale było to 5000K i o wiele za niebiesko dla mnie). Jednak prawdziwy szok przeżyłem jak założyłem bixy od Gwertego, to są dopiero światła. U mnie xenonów oryginalnie nie było, miałem ostatnio kontrolę i policjant zaglądał po maskę i pyta sie czy to hidy, a ja mówię, że nie, że oryginalny xenon i powiedział tylko, żebym sobie spryski założył żeby nie było problemów i nic nie zrobił, a gdyby były hidy to mówił, że zabrałby dowód. Na wiosnę montuję zderzak S4 i samopoziom i będzie bajka. Moim zdaniem jak nie masz kasy na zestaw z prawdziwego zdarzenia to zostaw sobie żarówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem te całe HIDy to o kant d*py roztłuc. Nie mówię o tym, że będziesz innych oślepiał. Jak kupiłem swoje auto od kolegi z forum hidy były założone, ale dla mnie świeciły bardzo słabo. Zmieniłem na żarówki i było o wiele lepiej (a żarniki w hidach były nowe, ale było to 5000K i o wiele za niebiesko dla mnie). Jednak prawdziwy szok przeżyłem jak założyłem bixy od Gwertego, to są dopiero światła. U mnie xenonów oryginalnie nie było, miałem ostatnio kontrolę i policjant zaglądał po maskę i pyta sie czy to hidy, a ja mówię, że nie, że oryginalny xenon i powiedział tylko, żebym sobie spryski założył żeby nie było problemów i nic nie zrobił, a gdyby były hidy to mówił, że zabrałby dowód. Na wiosnę montuję zderzak S4 i samopoziom i będzie bajka. Moim zdaniem jak nie masz kasy na zestaw z prawdziwego zdarzenia to zostaw sobie żarówki...

Co do tempertury 5000K to zakladaja tez takie ori do nowych autek.Swiecenie na niebiesko zaczyma sie od 6000K.Z reszta zgadzam sie w stu procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma racje to prawda. Tylko wszystko sie rozbija o kasę. Każdy by chciał bixy, tylko nie każdy ma kase akurat na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Chyba najtańszym sposobem i legalnym jest montaż żarówek:

Philips Blue Vision lub Diamond Vision - te drugie mają 5000k podobno ale ich nigdzie nie widziałem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to będzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, chyba, że jesteś skłonny wywalić sporo kasy, wtedy jak najbardziej zakładaj xenon a najlepiej od razu bixy (tata ma w B6 ori xenon, ale nie umywa się do mojego). Pamiętaj też, że nie wszystkie żarówki mają homologację (np. któryś z Osramów - świeci faktycznie jak xenon, ale nawet na pudełku jest napis, że nie ma homologacji), ale jak założysz nowe żarówki dobrej firmy to moim zdaniem będzie to świecić lepiej niż HID (no chyba, że te moje były takie tragiczne, bo świeciły gorzej niż zwykły philips)

[edit] Aa, no i pamiętaj, że z hidami szybko wypalisz sobie odbłyśnik w soczewce, bo nagrzewa się on wbrew temu co piszą o wiele bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko myślę które żarówki będą najbardziej białe z poświatą niebieskiego :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zakładaj HID-y max do 6000K i będzie dobrze.Nie stracisz żadnego dowodu,byle tylko lampy miały dobrą linie odcięcia światła.Robiłem przegląd tydzien temu i przeszedł bez problemu nawet bez sprysków.Wazne by były dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze czytam że jednym 1,5 roku chodza innym pół roku. Wiesz kwestia ile kto jeździ. Ale wydatek 60-70zł nie jest moim zdaniem dużym jak potrzymają rok :wink::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód z hid-ami i jeżdżę na nich od ponad roku, na przeglądzie nawet chyba nie zauważyli bo nic mi nie powiedzieli, policja zatrzymała mnie za prędkość i też nic nie mówiła, także dopóki świecą i nie robią żadnych zakłóceń to niech sobie siedzą :)

wysłane z mojego HTC Sensation XE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak jak pisałem wczesniej barwa od 4,3 -6,0 K jest bardzo dobra i nie ma tutaj co porównywać do tego zwykłej żarówki.Jak raz wsadzisz hida to juz na nim będziesz chciał jezdzic.W nocy jezdzi sie super aczkolwiek następnym razem gdybym kupował żarniki to kupie mniej niz 6000K.Sąsiad ma Passata B5 i włożył 8000K i dziwie sie że mu nie zabiorą dowodu bo to naprawde świeci na niebiesko i strasznie rzuca sie w oczy bez względu na to czy ma spryski oraz samopoziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre 3 lata smigam na hidzie 5 K bez sprysków i poziomowania... nigdy nikt nie mrugał długimi ze osepiam, to samo na CB cisza:wink: jak dobrze wyregulowane to smiało mozna jezdzic.

kiedys postawilismy ORI xenon i obok moje auto na Hidzie. z 10 mertów nikt nie wiedział gdzie jest ori a gdzie hid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdziłem 5 lat na hidzie, a wcześniej jeszcze w innym autku 2 lata i tylko raz diagnosta się doczepił, a policja nigdy. Po czterech latach musiałem zmienić przetwornice, bo odpalała żarnik za którymś razem. bez zakłuceń jak ori. może z zewnątrz trudno odróżnić hidy od ori, ale z wewnątrz jest ogromna różnica na plus ori. Teraz zmieniłem na soczewkę od b8 z d1s i niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...