Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotow


Piasek94

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam Audi A4 B5 1.8 125km 20V.

Dzis jak jechalem do pracy, zaczely falowac obroty. Stalo sie to po wymianie filtreka gazu w parowniku, oraz po wyczyszczeniu cewki elektrozaworu w parowniku, poniwaz nie chcial przez to sie przelaczyc na gaz dopiero jak sie dogrzal dobrze.

Jak myslicie co to moze byc? Gdy otworzylem maske w gazniku, tam gdzie jest linka na przepustnicy jest w srodku taki metalowy czpien, nie wiem czy to jest od ssania. I wlasnie to jest w ciaglym ruchu i faluja obroty gdy to chodzi na cieplym silniku. po przygazowaniu mija ten problem lub faluje 6-8 razu i przestaje.

Pomocy!!!! Jutro sie podlacze kapem i zobacze czy sa jakies bledy. Moze byc to wina czujnika obr. nie wiem czy walka rozrzadu czy walu. Jak to w Dieslu przerywaja obroty gdy jest to w pompie uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje możesz wykonać za pomocą vaga (bardzo prosto), lub też odłączyć akumulator na chwile, włączyć zapłon, poczekać ok. 30s aż silniczek krokowy przepustnicy się ustawi i pstryknie, odpal auto niech chwile popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał tylko nie wiem czy ci odłaczenie aku na chwilkę pomoże odłącz mu aku na noc i wtedy to co kolega wyżej napisał, a faluje na pb i lpg czy tylko na lpg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi A4b6 2.0 silnik alt, przy ciepłym silniku obroty zaczynają falowć, wczoraj zdjołem pokrywę silnika i moim oczom ukazał sie przerwany wężyk.

Mam pytanko czy co to właściwie jest za wężyki czy może mieć wpływ na nierówną pracę silnika i jak to naprawić? Zamieszczam zdjęcie. Proszę o pomoc.

DSC_0534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to część tzw. odmy. Wymień ją bo masz lewe powietrze w dolocie i dlatego masz problem z falowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer części 06B 103 211 J. Poszukaj na allegro nie widziałem nic. Chyba będziesz musiał na szrot podjechać i używaną kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO dostaniesz, ale szykuj się na kwotę ok. 250zł, na allegro nie widziałem zamienników, to samo w inercarsie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz male rece dasz rade wsadzic reke pod kolektor to nie powinno byc tak zle trzeba troche pomanewrowac odma. cena w aso chyba jakies 180 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię dzisiaj do ASO i dowiem się jaka cena, dzięki wszystkim za podpowiedzi:decayed::decayed:

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2013 at 09:54 ----------

mam jeszcze pytanie czy na końcu tej odmy jest taka grucha czy to też trzeba zdemontować bo na niej też widzę olej i nie wiem skąd ta nieszczelność pochodzi.

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ----------

SEPARATOR OLEJU ODMA AUDI A4 B6 A6 C5 2.0 ALT (3098764665) - motoAllegro

czy ta część będzie paoswać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z falowaniem obrotów w 2.8 174km silnik aah po zatrzymaniu na swiatłach obroty spadaja do 200 a nastepnie ida do 800 i spada w dół po czym auto gasnie podłanczałem pod vag i brak błedów wgrano oprogramowanie i na chwile pomogło ale znowó obroty spadaja cz jest to wina przepustnicy czy racze odmy prosze o jakies wskazówki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...