Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koło jednomasowe i docisk Sachs G60

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Zakupiłem koło jednomasowe od 1Z. Zakupiłem również komplet sprzęgła sachs 3000 332 001.

Niestety koło, oprócz 3 małych kołków centrujących ma jeszcze dwa długie kołki.

Przez nie, docisk nie da się spasować z kołem.

Pytanie, czy mogę ję usunąć?

IMG00180_20130208_1810.jpg

IMG00181_20130208_1810.jpg

Opublikowano

nie wiem czy docisk od silnika poprzecznego podpasuje ci do silnika wzdluznego, ten jednomas tez jest od jakiegos golfa?

Opublikowano
  • Autor

Jednomas od B4. Docisk wg. specjalistów pasuje.

Tylko przeszkadzają w tym te dwa chol... bolce.

Opublikowano

generalnie nie pasują te zestawy do silników wzdłużnych bo mają inny wieniec na rozrusznik, nie pamiętam dokładnie na czym polegała ich budowa, a z samym dociskiem to nie wiem

Opublikowano
  • Autor

Wieniec znajduje się przy silniku a nie od strony skrzyni. W starym dwumasie też tak jest.

Opublikowano

Jesli oprócz tych bolców reszta pasuje to możesz je obciąć, te trzy pozostałe wystarczą do wycentrowania docisku który i tak potem przykręcisz do koła.

Opublikowano
  • Autor

Świetnie. Dzięki za pozytywną myśl.

Jak coś pójdzie nie tak, to będzie Twoja wina! ;)

Opublikowano

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

:whistling:

Nie zamontujesz ani vr6 ani g60 do wzdłużnego silnika w b5. Temat sam przerabiałem.

Do mocy max 170-180km można założyć sprzęgło od 1z audi 80 ale pod warunkiem małego momentu i na pewno nie z dołu.

U mnie takie sprzęgło dosyć szybko się poddało i ślizga się od 3 biegu w górę.

"Sharana sprzeglo jednak nie podejdzie po pierwsze bo jest z silnika poprzecznego, po drugie ma walek na 23 zeby ale jest grubszy.
jest grubszy wałek w sharanie i nie podejdzie do wzdłużniaka ani w a4 ani w passku b5. Niestety właściciele poprzecznych silników mają lepiej
Opublikowano

no to już wszystko jasne, jakby pasowało wiele osób na pewno by miało to zamontowane

Opublikowano

Doinformuj się zanim coś napiszesz :D

1z i afn to silniki które występowały zarówno w wersji poprzecznej jak i wzdłużnej, w tamtym wątku jest zamiana na koło zamachowe z 1z wzdłużnego od właśnie a-czwórki, a nie od golfa czy innego tego typu auta

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano
  • Autor

Cóż, czy ja napisałem, że mam koło od poprzecznego??

Sugeruję czytanie ze zrozumieniem...

Opublikowano

Ale kupiłeś w komplecie z dociskiem z g60, skoro pasuje do tego docisku to logiczne ze pasuje do poprzecznego? Czyż nie tak?:)

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano
  • Autor

A gdzie napisałem że kupiłem koło wraz z zestawem Sachsa?

Kupiłem oddzielnie koło pod mój silnik wzdłużny,

i zestaw sprzęgła polecany do wymiany.

Opublikowano

A ja sie zastanawiałem czy w b4 silnik jest poprzecznie:grin:

Opublikowano
  • Autor

Koło pasuje do docisku, gdyby nie było tych dwóch bolców. Na pewno jest coś w skrzyni, co potrzebuje tych dwóch bolców. Tylko nie w mojej...

Potrzebuję krótkiej odpowiedzi od osoby, która już to przerabiała - "wycinaj, bo są niepotrzebne" albo "zostaw, bo są potrzebne do..."

Opublikowano

Dobra już wiem, zamach jest od audi b4 i będzie pasował bo jest to ten sam co we wczesnych A4, ciągle mi passat w głowie siedział b4

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano

Te kołki są tylko do ustalenia docisku, one nie współpracuja z żadna częścią skrzyni, pewnie nie pasują bo to sprzęgło nie jest oryginalnie do tego koła, jeśli reszta pasuje to nie widze problemu, aczkolwiek ja tego nie przerabiałem i nie sugeruj się moją opinią:wink:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki chłopaki. Naprawdę miło z Waszej strony.

Może znajdzie się jakiś ropniak, bo od benzyny boli mnie głowa.

Opublikowano

Weż poczytaj troche a nie odrazu wyskakujesz o czytaniu zez zrozumieniem, ten kolega co tam wypowiedział sie o G60 jest u nas na forum, a passat i A4 to to samo, a G60 i 1Z niestety nie, tak samo wytrzyamłosc G60 to 160km w serii a 1z zaledwie 90 co pare razy na forum juz było że nie wytrzymało mocy opisywanych na tamtym forum:wink: a to ze spece Ci gadają to jedno u nas znafcy mówią że po chipie masz 150km....

kup AWX i sie nie pierdziel AFN czy inny stwór i tak nie przekroczy 400nm

---------- Post dopisany at 03:07 ---------- Poprzedni post napisany at 03:03 ----------

Cóż, czy ja napisałem, że mam koło od poprzecznego??

Sugeruję czytanie ze zrozumieniem...

wystarczy ze G60 napisałes:whistling: to samo za siebie mówi

Ale tnij najwyzej pierwszy będziesz:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.