Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane spryskiwacze


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu po zderzeniu z sarną (4 nad ranem, sarna biegła przez pola, zza zakrętu wyskoczył mi pajac na długich ;/) zmuszony byłem wymienić maskę, błotnik i lampy. Co do maski mam pytanie, w mojej starej nie miałem podgrzewanych spryskiwaczy a w kupionej wydaje się jakby były (idą 2 kabelki z przedowami od płynu do spryskiwaczy) w samochodzie nie mam instalacji żadnej a chciałem to podłączyć, przewody widać na zdjęciu. Jak to mogę podłączyć? Da radę jakoś, żeby one się automatycznie załączały? Czy jakiś włącznik sobie założyć i włączać je zimą samemu? Bardziej odpowiadałoby mi to pierwsze rozwiązanie.

2013_02_10_493.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, żeby nie grzały latem bez celu :P I gdzie konkretniej to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja mam ogrzewanie lusterek pod tylną szybę podłączone. To jedyne wyjście jest takie, żeby podłączyć, żeby grzało cały czas po zapłonie, albo jakiś taki włącznik manualny zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego spryski sa podłączone pod grzanie tylnej szyby razem z lusterkami, najłatwiej podłączyć po tylną szybę bo tak ma być:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli podłączyłem już do ogrzewania tylnej szyby ogrzewanie lusterek to jak podgrzewane spryskiwacze to nic nie będzie się działo "dziwnego"?

No niby seryjnie tak jest, ale instalacja seryjna jest do tego przystosowana a jeśli ja (nie miałem podgrzewanych lusterek) podłączyłem już te grzanie lusterek pod tylną szybę to jeszcze grzane spryski mam podłączyć? Nie chce żeby się zjarało coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli podłączyłem już do ogrzewania tylnej szyby ogrzewanie lusterek to jak podgrzewane spryskiwacze to nic nie będzie się działo "dziwnego"?

No niby seryjnie tak jest, ale instalacja seryjna jest do tego przystosowana a jeśli ja (nie miałem podgrzewanych lusterek) podłączyłem już te grzanie lusterek pod tylną szybę to jeszcze grzane spryski mam podłączyć? Nie chce żeby się zjarało coś.

powinno działać

dla pewności możesz przekaźnik zastosować i temat z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEKAŹNIK VW GOLF I INNE E3 024001 12V 30A NOWY (3000146687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

coś takiego

chodzi o to żeby po włączeniu ogrzewania szło na przekaźnik a przekaźnik puści osobny + na spryski i lusterka

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:32 ----------

na przekaźniku masz narysowane podłączenie u góry

na cewkę puszczasz + z szyby i masą z dowolnego miejsca

a on w zależności od tego jaki przekaźnik dostaniesz złączy plus lub puści sygnał (dowolny jaki podłączysz)

chodzi nam o +

radził bym poszukać na szrocie takiego zwykłego z 5 bolcami

będzie prościej podłączyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW miałem czujnik do podgrzewanych spryskiwaczy i przy temp.mniej niż 3 stopnie samoczynnie sie grzały ,oczywiście po odpaleniu auta nie zaleznie czy podgrzewałem lusetrko szybe itp moze w audi takrze jest czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja w tych przekaźnikach ni chu chu nic nie rozumiem, gdyby elektryka była bez przekaźników to bym sobie jakoś radził, ale przekaźników nie kumam ani trochę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, żeby nie grzały latem bez celu :P I gdzie konkretniej to podłączyć?

one mają małą moc więc nawet jak bedą grzały też latem to nic się nie stanie- nie takie głowy nad tym myślały, u mojego taty spryski zamarzają w czasie jazdy więc bez sensu byłoby włączanie ogrzewania tylnej szyby za każdym razem gdy chcemy użyć spryskiwaczy

ja nic ze spryskami nie kombinowałem, jest tak jak fabryka dała, natomiast lustra pod tylną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mi ostatnio spalił się jeden podgrzewany spryskiwacz, poszło trochę dymu spod maski, trochę śmierdziało. Na szczęście nie zapaliło się nic innego. Po tym incydencie odłączyłem obydwie grzałki. Jeżdżę teraz bez i nawet przy mrozach po -10 nie czuje braku podgrzewania...myślę że to lekko zbędny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fabrycznie spryski też są pod tylną szybą tylko jak jest ori instalacja

Zarówno przed jak i po lifcie podłaczone sa bezpośrednio i na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...