Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Różnice w silniku AVB a AWX/AVF


Ab4rth

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem AVB i AWX mają taką samą średnicę tarczy-228 ale może się mylę:) poprostu jak w swoim AWX wymieniałem sprzęgło to wiem ze pasowało tez do AVB a tylko AVF miało większe sprzęgło. Jutro jak kolega sprawdzi to się dowiemy czy w AWX jest to samo co w AVB;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem AVB i AWX mają taką samą średnicę tarczy-228 ale może się mylę:) poprostu jak w swoim AWX wymieniałem sprzęgło to wiem ze pasowało tez do AVB a tylko AVF miało większe sprzęgło. Jutro jak kolega sprawdzi to się dowiemy czy w AWX jest to samo co w AVB;)

avf napewno większe i mocniejsze sprzęgło bo w serii mi wyszło 142KM i 322 niuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednice tarczy avb i awx sa takie same. Kompletne sprzeglo z avb zalozy sie do awxa i na odwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tez mam 240mm ale costumowy zestaw na jednomasie:) 228 tak jak pisalem trzyma spomojnie 400nm wiec mozna smialo jezdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze słyszałem:) tylko AVF ma większe i mocniejsze sprzęgło.

tak bo ma seryjnie wiecej kucy i niutków :D czuć pod butem różnice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Widocznie miałeś kijowe sprzęgło. U mnie trzymało 196ps i 401nm i zrobiłem 70tyś bez dotykania i na żadnym paluszku jeżdżone nie było. Zobacz ze na forum sporo osób jezdzi na 228mm i żadnych problemów nie mają. Tyle aut już zrobiłem i jeżdzą po dziś bez problemów.

Przykład które robiłem na BRD

AJM 116PS Po lekkim modzie:) A4 AJM+BT+BRD+3bar+F...jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Widocznie miałeś kijowe sprzęgło. U mnie trzymało 196ps i 401nm i zrobiłem 70tyś bez dotykania i na żadnym paluszku jeżdżone nie było. Zobacz ze na forum sporo osób jezdzi na 228mm i żadnych problemów nie mają. Tyle aut już zrobiłem i jeżdzą po dziś bez problemów.

Przykład które robiłem na BRD

AJM 116PS Po lekkim modzie:) A4 AJM+BT+BRD+3bar+F...jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

U mnie jeszcze chodzi, pisząc szukam miałem na myśli, że przy takim momencie niedługo się skończy. Mam 341 Niutów i na mokrym do czwórki rwie mi asfalt. W mojej S`ce mam 422 Niutki i sprzęgło customowe, i wytrzymało 5 strzałów ze sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas zamieniony na jednomas z 7A, kosz standard, sprzęgło nabijane na Centralnej w Krakowie również od 7A, a docisk nie pamiętam, chłopy z QS mi zakładali. Ale chyba nie wierzyli że wyjdzie z tego tyle Niutów, chociaż w serii to to ma 350 Nm. Teraz założę Sachs ZF SRE

http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=23d2d9a9&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3af&cat[cve]=83d&cat[art]=bdf6e&cat[atg]=162f382&offset=0&sort=1

taką albo

http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=23d2d9a9&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3af&cat[cve]=83d&cat[art]=bdf71&cat[atg]=162f460&offset=0&sort=1

Taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory w linka nie luknełem. Ogólnie ja bym wzmocnił docisk plus zrobienie spieka 4 badz 6 łopatkowego i masz święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak z kasą będzie. Na razie mam zagwostke jak s'ke do Krakowa doturlac bo siadła mi jeszcze skrzynia.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że rozpisaliście się tu o sprzęgle a jak wygląda sprawa dołu silnika, głowicy, wałka, zaworów(AVB=AWX=AVF)? Czy AWX/AVF ma mocniejsze "bebechy" od AVB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...