Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


jarkens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim autkiem,

Auto jest po wymianie uszczelki pod głowicą, regeneracji głowicy, wymianie uszczelniaczy na pompowtryskach. Silnik 1.9 TDI 130 KM

Problem jest taki, że podczas temperatur kilkustopniowych lub minusowych zawsze mam problem z odpalaniem auta. Akumulator dobry oraz wszystkie świecie działają. Przypuszczałem, że problem istnieje po stronie pompowtrysków lecz to akurat odpada.

Dziwne jest to, że po odpaleniu auta na zimnym silniku dodam obroty do 2.500 to momentalnie gaśnie. Po ponownym odpaleniu widać przez jakiś czas jakby miał problemy z utrzymaniem obrotów. Potrzeba ok minuty aby wszystko zaczęło pracować normalnie.

Czy miał ktoś może podobny przypadek i czy to poważna usterka ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była regenerowana głowica?Jak wyglądają gniazda pompowtrysków?Pompki po demontażu były sprawdzane na urządzeniu probierczym?

VAG pokazuje jakieś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dokładnie nie mam pojęcia. Niestety nie posiadam aż takiej wiedzy na temat aut. Auto było podpinane do komputera i VAG nie wykazał żadnych błędów. Auto właśnie jest u mechanika, który też ma problem ze znalezieniem przyczyny. Podał jeszcze możliwość, że być może wina leży po stronie rozrusznika, ponieważ nie pracuje z taka mocą jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a ja z kątem wtrysku ??

---------- Post dopisany at 02:08 ---------- Poprzedni post napisany at 02:07 ----------

zrób logi i pokaz kolegom z dzialu vag powiedza ci wszystko co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gaśnie Ci jak dodajesz gazu do 2500 obrotów to co ma rozrusznik do tego.Pytanie jest dlaczego była regenerowana głowica,być może są już wyrobione gniazda pompek,może krzywki wałka i dlatego źle pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gaśnie Ci jak dodajesz gazu do 2500 obrotów to co ma rozrusznik do tego.Pytanie jest dlaczego była regenerowana głowica,być może są już wyrobione gniazda pompek,może krzywki wałka i dlatego źle pali.

Peknieta uszczelka pod glowica.

Jutro bede dzwonil do mechanika to postaram sie dowiedziec cos wiecej.. Niestety na dzien dzisiejszy nie mam mozliwosci osobiscie dogladu auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że gaśnie po dodaniu gazu to dziwne - choć to głupota dodawac na zimnym silniku gazu na postoju do 2500 obr/min - skąd ci to przyszło do głowy

...z tego co piszesz ja bym sprawdził czujniki temperatury - bo co z tego że świece są dobre, jak czujnik "powie" że nie trzeba ich załączać bo w/g niego jest np +25 a w rzeczywistości -10 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że gaśnie po dodaniu gazu to dziwne - choć to głupota dodawac na zimnym silniku gazu na postoju do 2500 obr/min - skąd ci to przyszło do głowy

...z tego co piszesz ja bym sprawdził czujniki temperatury - bo co z tego że świece są dobre, jak czujnik "powie" że nie trzeba ich załączać bo w/g niego jest np +25 a w rzeczywistości -10 :naughty:

Dodawanie gazu na zimnym to nie moj pomysl tylko mechanika. W kazdym razie tak jak mowisz jest to dosyc dziwne.

Co do czujnika faktycznie moze byc tak. Wezme to pod uwage

---------- Post dopisany 26-02-2013 at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany 21-02-2013 at 11:23 ----------

Dzwonilem wlasnie do mechanika. Rozrusznik i uszczelniacze na pompowtryskach wymienione ale niestety bez rezultatu. Kąt synchronizacji również jest wporządku. Czujnik temperatury również. Próbujemy jeszcze z wymianą pompy tandemowej. Jak to nie pomoże to gdzie jeszcze mógłbym szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...