Opublikowano 23 Listopada 20169 l Witam. Piszę z zapytaniem do znawców tematu, jestem od niedawna posiadaczem audi a4 b8 2.0tdi 170km delikatnie podkręconej - zmieniony intelcooler, zmieniona turbina(custom), i do tego nałożony program/zhamowany = 215km z troszkę wyższym momentem (nie znam dokładnej obecnej wartości gdyż sam na hamowani nią nie byłem). Moje pytanko brzmi co można by było (o ile wgl jest taka możliwość) jeszcze zrobić aby podciągnąć jeszcze mocy, interesowało by mnie coś w okolicach 240km. Z góry dzięki za podpowiedź Więcej sprzęgło seryjne nie zniesie. Jak chcesz dłubnąć na 240 kuni musisz się rozejrzeć za mocniejszym sprzęgłem. Robią się z tego koszta i nie wiem czy warto dla 20 koni kombinować. Jedź shamuj to auto to zobaczysz ile masz tak naprawdę koni i Nm. Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z "zmieniona turbina custom" Na seryjnej turbinie i dużym intercoolerze możesz ten silnik podkręcić do około 220km - więc po co ten custom ? Edytowane 23 Listopada 20169 l przez l.e.s.t.e.r
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Dzięki za odpowiedź. Czyli już wiem że dużo wyciągnąć się z tego nie da. Co do tej turbiny, seryjna kończyła już swój żywot a poprzedni właściciel takie właśnie rozwiązanie wybrał, krótko mówiąc wykosztował się a efektu nie wiele. Żeby nie tworzyć tematu następnego, jakby wyglądała sprawa ze zmianą napędu na 4x4 (sedan jest to oczywiście) czy jest to opłacalna inwestycja? odczuwalna przy przyspieszeniu?
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Sensowną granicą kręcenia 2.0TDI CR w B8 przy FWD jest 200KM i 420Nm, wszystko więcej już nie oddaje poniesionych nakładów. rozkład masy w tym aucie i przełożenia na skrzyni powodują że przyspieszanie od zera do 50km\h to śmiech w żywe oczy (jak Meganki i inne francuzy Cie biorą jak chcą) . sytuacja znacznie pogarsza się jak robi się ślisko i o jakimkolwiek ściganiu można zapomnieć. Dlatego quattro w tym aucie jest jaknajbardziej wskazane. Edytowane 23 Listopada 20169 l przez edraven
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Jest to poniekad peawda. B8 2.0tdi to specyficzny przypadek. Wszystkie poprzednie modele przy 200/400 naprawde fajnie jezdza, a w tym modelu z takim wynikiem nie ma czym poszalec . Waga i dlugosc skrzyni ograniczaja wersje w FWD. Aczkolwiek za sensowną granice w tym przypadku uznaje max 220/450 Edytowane 23 Listopada 20169 l przez ArkadiuS
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Jest to poniekad peawda. B8 2.0tdi to specyficzny przypadek. Wszystkie poprzednie modele przy 200/400 naprawde fajnie jezdza, a w tym modelu z takim wynikiem nie ma czym poszalec . Waga i dlugosc skrzyni ograniczaja wersje w FWD. Aczkolwiek za sensowną granice w tym przypadku uznaje max 220/450 Kazda oska z moca 200km to lipa... :/Wysłane z Note 3
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Wolę ośkę z 220Hp niż ośkę ze 136Hp. Wiadomo że najlepiej być pięknym, młodym i bogatym Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma Edytowane 23 Listopada 20169 l przez l.e.s.t.e.r
Opublikowano 23 Listopada 20169 l Wolę ośkę z 220Hp niż ośkę ze 136Hp. Wiadomo że najlepiej być pięknym, młodym i bogatym Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma [emoji111] [emoji122]
Opublikowano 24 Listopada 20169 l Koledzy czy do samego chipa (CAGA) bez nowego turbo i innych modyfikacji warto zakładać IC z 3.0 ? Czy seria wystarczy?
Opublikowano 30 Listopada 20169 l Sensowną granicą kręcenia 2.0TDI CR w B8 przy FWD jest 200KM i 420Nm Da się to tylko na programie czy trzeba sprzęgło wymienić ?
Opublikowano 30 Listopada 20169 l Sensowną granicą kręcenia 2.0TDI CR w B8 przy FWD jest 200KM i 420NmDa się to tylko na programie czy trzeba sprzęgło wymienić ?Jasne ze sie da..
Opublikowano 30 Listopada 20169 l Sensowną granicą kręcenia 2.0TDI CR w B8 przy FWD jest 200KM i 420NmDa się to tylko na programie czy trzeba sprzęgło wymienić ? turbo CAHA + big intercooler i możesz mieć 220km z seryjnym sprzęgłem. Ważne jest w jakim stanie masz sprzęgło i jak Ci tuner zrobi przebieg momentu. Jak wgrasz tani program "gotowca" będzie strzał z Nm to i przy niewielkim przyroście Km/NM sprzęgło wykończysz...
Opublikowano 30 Listopada 20169 l turbo CAHA + big intercoolerJaki koszt z robotą? intercooler 300 turbo używane od 600 Poczytaj temat od początku jest tu wszystko od A do Z Wy tam w Trzebini Szejki to ropę macie podobno tanią Edytowane 30 Listopada 20169 l przez l.e.s.t.e.r
Opublikowano 1 Grudnia 20169 l Wystarczy bez problemu. skoro ogarnia 3.0TDI 240KM to do 2.0 tym bardziej będzie OK
Opublikowano 1 Grudnia 20169 l wystarczy - jak mówię jest tu wszystko napisane wystarczy przeczytać. No bo właśnie wydawało mi się że od 3.0tdi wystarczy do turbo z caha, a napisałeś big intercooler i się zacząłem zastanawiać czy nie trzeba jakiegoś customowego zakładać
Opublikowano 1 Grudnia 20169 l zwykły od 3.0 tdi najlepiej wsadzić bo przy odrobienie wysiłku i sprytu wepchasz go na oryginalne węże.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto