Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Gotowiec do wydrukowania, plik "Montaz Fotochrom A4 B5 95-01.doc":
a4-klub.pl - pawelwor - Chomikuj.pl




Podłączenie lusterka samościemniającego w A4 B5
(na przykładzie auta z 1998r., w starszych rocznikach może być w innym miejscu kostka beżowa)

q58icgp5.jpg

Wykręcamy dolną półkę pod kierownicą (4 śruby na nasadkę 8), odkręcamy osłonę kostek przy nogach kierowcy (2 śrubki), lampkę podsufitkową i kilka elementów zaznaczonych na zdjęciu (rys. 1) (wszystkie na krzyżaka), zdejmujemy stare lusterko łapiąc za uchwyt i przekręcając w prawo lub lewoo ok. 90°.

Robimy wiązkę 6 przewodów (4 jeśli nie będziemy mieli fotochromów w zewnętrznych lusterkach). Przewód z pinu 6 podciągamy od razu do kostki lusterka pod pin1 (trzeba dołożyć pin), reszta w zrobionej wiązce (owiniętej taśmą parcianą) leci po podsufitce, słupku aż do kostek przy nogach kierowcy.

Pin 1 (+12V po zapłonie) - ciągniemy do skrzynki bezpieczników pod bezpiecznik 31. Dla lepszego dostępu można odkręcić skrzynkę (2x śruby na nasadkę 8), zdejmujemy wewnętrzną osłonę skrzynki podważając 2 zatrzaski. Szukamy przewodu czarnego z niebieskim paskiem, który idzie na bezpiecznik 31
i dolutowujemy się do niego naszym przewodem. Jak komuś się nie chce aż tak grzebać to plus po zapłonie znajdziemy też na listwie przy przekaźnikach.
Pin 2 (masa) - przewód zakończony pinem oczkowym (który sami robimy) przykręcamy tam gdzie inne masy, czyli do karoserii, nad kostkami, koło uchwytu otwarcia maski przedniej (nie jestem pewien, ale tu chyba była nasadka 10). Oczywiście można go dolutować do istniejącej już gdzieś masy.
Pin 3 (światło cofania) - szukamy kostki beżowej (brązowej) z fioletowym środkiem, a w niej przewodu niebieskiego z czerwonym paskiem (rys. 2), który powinien być pod pinem8 w tej kostce - dolutowujemy się do niego.
Pin 4 (zewnętrzne lusterka fotochromatyczne) - przy kostkach musimy go rozdwoić (dolutować dodatkowy przewód) i jeden ciągniemy do lewego lusterka, a drugi do prawego pod pin 3, kostka 10pinowa przy lusterku (osobiście przewody puściłem za wykładziną przy ścianie grodziowej). Wiadomo, po prawej trzeba wykręcić jeszcze schowek, aby dostać się przewodami do samego lusterka).
Pin 5 - analogicznie jak pin4, z tym że podpinamy się oczywiście pod pin 7.

Wkładamy nowe lusterko fotochromatyczne w miejsce starego, podpinamy wtyczkę i jeśli wszystko działa jak należy to skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Można oczywiście podłączyć z lusterka tylko pin1, pin2 i też będzie działać, jednak nie wykorzystamy pełnych funkcji.

(zdjęcia dostępne tylko w dokumencie doc)

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis, osobiście poluję na fotochrom, ale nad głową w podsufitce. Przy dużych przelotach, w szczególności wieczorem i nocą machanie łopatką od lusterka góra, dół jest drażniące :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję numer części tego czarnego stożka który zakrywa kable i wtyczkę-nie mam go i chcę zakupić macie może

P.S kupiłem fotochroma za całe 8zł wysyłka troche mnie po kieszeni pociągła ale da się żyć.:wink:

LUSTERKO WEWNETRZNE WSTESZNE A4 B5 AUDI (3041616361) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten wyprofilowany element?

Numer: 4B0857593

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

Sprzedawca walnął się o jedno "zero" ??:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, odkupię za 8,5zł :decayed: Niezły strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech stracę dam 10zł :P

Na pewno się erdolnoł ale jego błąd czarno na biały 8 zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy pomóżcie jak sprawdzałem po kodach wyposażenia to wychodzi że powinienem mieć lusterko Fotochrom a mam jakieś zwykłe czy jak bym kupił to lusterko to gdzie mam szukać kostki od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś to najprościej wyjmij lampkę podsufitkową (2x śruby na krzyżaka) i zobacz czy jest gdzieś tam jakaś luźna kostka 6-cio pinowa. Albo czy pin 1 w kostce lampki jest wolny lub zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha spoko jak będę miał chwile czasu to zerknę

---------- Post dopisany 10-04-2013 at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2013 at 13:27 ----------

kolego a powiedz mi bo próbowałem dzisiaj zdjąć lampkę podsufitki i zdjąłem tą przezroczystą szybkę rozumiem że te wkręty mieszczą się pod tym szarym plastikiem tylko nie wiem jak sie zabrać do tego żeby ten szary plastik zdjąć i zeby niczego nie uszkodzić

---------- Post dopisany at 13:47 ---------- Poprzedni post napisany at 13:14 ----------

według tej strony kod z mojej naklejki 6XD = Lusterko wewnetrzne, przyciemniane automatycznie,

Kody wyposażenia ť Audi Klub Polska

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:47 ----------

a znowu w google znalazłem że ten kod to że mam lusterka elektryczne i podgrzewane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary plastik ciągnij równomiernie w dół, mniej więcej tak samo jak przezroczystą szybkę. Oczywiście jak nie masz wprawy to możesz czymś podważyć. On jest na tyle trwały, że nie powinno mu się nic stać, jest na 4 zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary plastik ciągnij równomiernie w dół, mniej więcej tak samo jak przezroczystą szybkę. Oczywiście jak nie masz wprawy to możesz czymś podważyć. On jest na tyle trwały, że nie powinno mu się nic stać, jest na 4 zatrzaski.

kolego właśnie wróciłem i nie ma tam osobnej kostki czyli to znaczy że jednak nie ma tego fotochromu a pytałeś się jeszcze o kostke od lampki zrobiłem fotke

DSC_0150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie masz bo nawet ten pin wolny co właśnie jest o fotochromu jest pusty.

Niestety potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no nic dzięki wielkie za pomoc. poprostu mnie to zainteresowało co ten kod pokazywał wyposazenia widocznie był źle przetłumaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pocieszenia dodam że dziś znalazłem wiązkę podsufitki z fotochromem i jest praktycznie cała, a może i cała bo troche się z izolacji porozwijała. Jakby kto był chętny to zapraszam na Pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolorystycznie mi sie kable nie zgadzaja :kwasny:

Chciałem lustro podpiad pod lampke sufitowa a dokladnie pod podswietlenia guzików

2014_04_26_22_44_44_823.jpg

2014_04_26_22_44_53_338.jpg

2014_04_26_22_45_00_930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...