Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie lusterek-brak możliwości wyłączenia


perepeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj postanowiłem wymienić wkład lusterka zew. (mała stłuczka) i zaniepokoiła mnie pewna rzecz. W moim autku z 96' lustra są podgrzewane, włączane przyciskiem od grzania tylnej szyby. Właśnie w tym miejscu pojawia się problem, ponieważ ogrzewania lusterek nie da się wyłączyć tym samym przyciskiem od tylnej szyby (cały czas dochodzi napięcie). Dopiero wyłączenie zapłonu powoduje zanik napięcia na lusterkach.

Dlaczego lustra grzeją nawet po wyłączeniu ogrzewania tylnej szyby??

Jak rozwiązać tą sytuację (wydaje mi się że ciągłe grzanie luster szybciej spowoduje przepalenie maty)??

Pozdrawiam. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest,że dopiero wyłączenie zapłonu powoduje wyłączenie mat,tak to jest rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest u innych ale u mnie jest tak że jak temperatura spada na zewnątrz chyba poniżej +5 stopi to lusterka się same włączają i grzeją bez możliwości wyłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no u mnie tylko teraz w zimę grzeją ale w lato nie bo kiedyś kontrolowałem to to może coś w elektryce jest pomieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co czytałem i rozmawiałem z mechanikami to lusterka są podłączone pod tylną szybę. Jeśli masz pod stacyjkę to możliwe że ktos samemu sobie coś takiego zrobił. masz wlepkę w bagazniku z kodami wyposażenia jeśli tak to sprawdz czy masz tak kod na podgrzewane lusterka Kody wyposażenia ť Audi Klub Polska Klub AUDI TECH TEAM - Polska - Kody wyposażenia Kody wyposażenia | Volkswagen Golf tu masz kilka stron gdzie je możesz odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki założyłeś wkład ? ori?

przy ori wkładzie jest wmontowany termostat (lub coś podobnego) co powoduje, że poniżej +5 włącza się samo grzanie bez podgrzewania szyby tylnej

O to może być to , zmieniłem wkład i od razu poczułem że zaczęły grzać przy temp ok 20*C , a wkłady jakieś taniochy i pewnie bez tego czujnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej miec taniochy ktore caly czas grzeja niz jak ja kupilem z termostatem wklad i po 2 tygodniach przestal mi w ogole grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej miec taniochy ktore caly czas grzeja niz jak ja kupilem z termostatem wklad i po 2 tygodniach przestal mi w ogole grzac
No tak ale jak cały czas grzeją to szybko sie wypalą i znowu lipa , moje już też słabo grzeją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...