Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie H&R trochę za nisko...


johny_bravo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem B6-tki, którą kupiłem na zawieszeniu H&R 31042-2 va /31042-1 ha.

Problem w tym, że letnie koła to 18"(225/40) a zimowe 16"(205/55) i jest troszeczkę za nisko :) Liczyłem, że na 18tkach będzie odrobina wyżej ale i tak jest średnio, ponieważ przetaczając się dzisiaj przez próg zwalniający, poczułem, że zawadziłem spodem...

Pytanie brzmi, czy na tym zestawie, który jest, mogę wymienić same sprężyny, żeby było chociaż +20mm ??

Wgląda to bajecznie ale rozum podpowiada wymianę :)

Jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o kwestię zawieszenia dlatego wolę się upewnić :)

Dzięki za info.

---------- Post dopisany 27-02-2013 at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2013 at 23:24 ----------

nikt nie podpowie ?

po przeczytaniu kilku wątków wiem, że potrzebuje sprężyn do 1BA 8E0 411 105 BE i 8E0 511 115 CQ (ew z 1BE 8E0 411 105 C / 8E0 511 115 DJ )ale czy to rozwiąże problem ?? Teraz jest -50mm i -40 więc jak zapodam z 1BE będzie chyba najlepiej ??

zależny mi na Waszym zdaniu.

Tak stoi teraz.

bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sie okazuje z 1BE jest problem zeby kupic. Szukam np kayaby ale tylko i wylacznie odpowiedniki 1ba... a to juz bedzie plus piec...

tak czy inaczej bedzie musialo zagoscic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz 1ba to bedzie straszka koza... Może założ jakieś sportowe -40 czy tam -35mm przykładowo Sportowe sprężyny obniżające Audi A4 B6 8E 35mm FK (3044706331) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sprężyny -30mm i zostaw amorki, lub szukaj s-line zawiechy, komplet używki. Tylko kolory sprężyn dobierz i znaleźć.

1BA będzie koza i auto przestanie się nawet Tobie podobać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chwili namysłu będę na 99% wymieniał komplet sprężyny + amorki ponieważ na naszej autostradzie a1 też nie dało się szybciej pojechać (za twardo).

Sprawdzałem jak wygląda identyczna B6 z 18" na 1BA i fakt koza jest... ale nadal mi się podobała hehe :)

Stare zawieszenie wstawię gdzieś na ebaya bo w sumie mało przejechało i a nóż komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na nim jezdze wiec mozes zobaczyc poki co jak siedzi auto. W tym tyg mam miec nowy, kompletny zawias wiec dam znac co i za ile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to gwint? Ja mam zestaw amorki ori 1BA + Springi właśnie też H&R -40mm i jak widzę po Twoim to stoi sporo wyżej ale ładnie wygląda:good: Jakbyś chciał się zamienić to jestem chętny:good:Moja stoi tak na 19`

747a8cac08d137f1med.jpg

d17ca1da694a6611med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest gwint.

Zamiana mnie nie interesuje poniewaz bede wsadzal caly, nowy komplet a ten co mam teraz sprzedawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest gwint.

Zamiana mnie nie interesuje poniewaz bede wsadzal caly, nowy komplet a ten co mam teraz sprzedawal.

Z tego co widzę chyba masz sporo więcej niż -40mm i -50mm:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturce z Niemiec z tego co pamietam wlasnie jest -40 i -50 ale sprawdze dokladnie jak wyciagne.

Co do ceny mysle jeszcze, komplet praktycznje nowy ale bedzie konkurencyjna ;)

---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:20 ----------

OK sprawdziłem i z tego co wyczytałem w necie jest -50 i -40

Zestaw składa się z amorków K13-1036-01 i D13-1037-01 + sprężyny. Całość oznaczona jako 31042-1 31042-2.

opis przodu

opis tyłu

Jeżeli chodzi o cenę myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie 40% ceny fabrycznej, do negocjacji oczywiście. Fotki jak to wygląda wstawię pod koniec tygodnia bo będę miał już zamienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko ?

Nie wiem po jakich Ty drogach jezdzisz ale ja zawadzilem o prog zwalniajacy wiec wg. mnie wysoko nie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cenę myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie 40% ceny fabrycznej, do negocjacji

bez przesady H&R to dobry zawias i jak jest w miarę młody, to spokojnie za 50% lub więcej pogonisz, wystaw licytację na alee i sam się przekonasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary co to jest próg zwalniający.ja zawadzam progami na delikatnym zagłębieniu w asfalcie,na torowisku tramwajowym a o progach żeby je pokonać nawet nie myślę.łatwiej czasem chodnikiem przejechać niż przez próg się przetoczyć.a jeżdzę po naszej stolicy na gwincie fk,koło 17 z oponą 185/35/17 i daję radę na feldzę 8j czyli naciąg też ładny.noga pod próg nie wchodzi żeby lepiej zobrazować a tu na zdjęciu widzę że pod to audi lewarek wchodzi więc jak dla mnie wysoko stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jednego -20 bedzie za duzo dla innego -60 malo:wink: ja sam wjazd przerabiałem bo seria wadziłem, teraz zglebiłbym jeszcze z 2-3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz sprezyny 1ba? mam takowe moge oddac w rozsadnej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...